ראשי       מבזקים       צ'אט       שירותים       זאפ השוואת מחירים       צור קשר    

כמחווה לחיילי גבעתי השורה הנעה שינתה את צבעה לסגול - AVISPLITTER........ ogg.... SVCD.... Xvid... wma... DV Cameras... Fruityloops.... AVI.... Vob.... VCD.... Radlight.... MPEG.... PowerDVD.... pls... M3U.... Reason... FPS..... BeSweet..... KazaaLite.... Asf.... WAV Editor.... Ulead MJPEG.... Radlight.... WinDVD.... ABR.... Apple QuickTime.... MIDI..... MicroDVD..... AC97... WMP9 Series..... TMPEGENC..... Nemo... Adobe Premier..... AC3.... Flask..... SLD.... RAM.... mov.... CDEX... VirtualDub..... WAV..... GSPOT.... DivX 5.0.5.... mp3.... Cubase... DVD..... VBR.... mp2...

 

"מדריך: פיצול ואיחוד סרטים"
אשכול בארכיון - לקריאה בלבד
האשכול הקודם | האשכול הבא
קבוצות דיון עריכת מולטימדיה מדריך: פיצול ואיחוד סרטים
גרסה להדפסה   שלח לחבר  
IAS
חבר מתאריך 7.11.01
3317 הודעות
05.10.03, 01:40
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך לחץ להוספת המשתמש לרשימת הICQ שלך  
   מדריך: פיצול ואיחוד סרטים 
 
עקב ריבוי השאלות בנושא איחוד ופיצול סרטים בזמן האחרון החלטתי לכתוב מדריך מקיף בנושא. המדריך יציג דרכים מגוונות לפיצול ואיחוד סרטים בעזרת תוכנות שונות, כך שבמקרה ותוכנה אחת לא עובדת תמיד ניתן להשתמש בתוכנה אחרת.

פיצול כתוביות

תוכנה: Easy Video Splitter
פורמטים: AVI, MPG, MPEG, M2P, WMV ו-ASF, הפורמטים VCD ו-SVCD נתמכים.
קישור:
http://dvd.box.sk/index.php?pid=soft&prj=info&pol=&rid=7154
הסברים ושימוש:
התוכנה פשוטה להפליא, אולי התוכנה הכי נוחה שיש לפיצול סרטים. יש בה מספר אפשרויות פיצול - פיצול על פי נפח סרט (למשל הגבלת נפח כל חלק ל-700 מגה), פיצול על פי אורך כל חלק (נקבע בשניות), פיצול למספר חלקים שווים ופיצול ידני.

תיכנסו לתוכנה ומה שתראו יהיה:

לחצו על הכפתור ליד המספר 1 ובחרו את הסרט. לאחר מכן לחצו על הכפתור ליד מספר 2 ובחרו את תיקיית היעד (התיקייה בה ישמרו חלקי הסרט). כעת עומדות בפנינו שתי אפשרויות - פיצול ידני או פיצול אוטומטי:

פיצול ידני: בחרו באפשרות Split the source file manually. פס הגלילה מתחת לסרט (מוקף במסגרת סגולה) מאפשר לנו לנוע על פני הסרט. גררו את הפס לתחילת החלק הראשון, כעת לחצו על הכפתור ליד המספר 4 בשביל לסמן את תחילת החלק. גררו את הפס לסוף החלק הראשון, כעת לחצו על הכפתור ליד המספר 5 בשביל לסמן את סוף החלק. בצעו פעולה זו עבור כל חלק שאתם רוצים לחתוך, אין מה לדאוג כי התוכנה זוכרת את החלק הראשון שצריך לפצל. כשתסיימו לסמן את כל החלקים לחצו על הכפתור ליד המספר 3 (Split) והחלקים ישמרו.

פיצול אוטומטי: בחרו באפשרות Split source file automatically ויפתחו שלושה אפשרויות - האפשרות הראשונה (מוקפת באדום) היא לפצל את הסרט על פי גודל, כלומר כל חלק של סרט ישקול עד לגודל הנתון בתיבה (בתמונה - 640). דרך זו היא מאד נוחה לפיצול סרט שלא נכנס לדיסק אחד, תוכלו פשוט לרשום 700 וכל חלק יכנס לדיסק אחד. אפשרות שניה (מוקפת בכחול) היא לפצל את הסרט על פי אורכו בשניות. באופן כזה תוכלו להגביל כל חלק לאורך מסוים בשניות כפי שצויין בתיבת השניות. אם אינכם יודעים מהי כמות השניות בסרט שאורכו מתואר עם שעות/דקות/שניות הדרך היא כזאת - תכפילו את מספר השעות ב-3600 ותוסיפו למספר הדקות כפול 60 פלוס מספר השניות. אפשרות שלישית (מוקפת בירוק) היא לפצל את הסרט למספר מדויק של חלקים (כל חלק יהיה באורך שווה מבחינת שניות) בהתאם לערך הנתון בתיבה.
כשתסיימו לבחור את האפשרות הרצויה לחצו על הוי ליד האפשרות השלישית כדי שהתוכנה תחלק את הסרט בהתאם. כשאתם מוכנים לשמור את החלקים לחצו על הכפתור ליד המספר 3 (Split).


תוכנה: VirtualDub
פורמטים: AVI, תמיכה ב-MPEG-1 (שמירה רק בפורמט AVI)
קישור:
http://www.virtualdub.org
הסברים ושימוש:
אחת האפשרויות של VirtualDub הכל יכולה היא פיצול סרטים עם כי פיצול בעזרת תוכנה זו טיפה יותר מסובך מאשר עם אחרות. כנסו לתוכנה ובחרו בתפריט File ושם בחרו ב-Open File ופתחו את קובץ הסרט שלכם. ראשית כל, נבחר את ההגדרות של קבצי היעד (כל אחד מהחלקים המפוצלים). בחרו ב-Direct Stream Copy בתפריטים Audio ו-Video:

כעת נביט בסרגל הכלים הנמצא בתחתית התוכנה:

פס הגלילה אשר מוקף במסגרת ירוקה מאפשר לנו לנו על פני הסרט, כמוהו גם הכפתורים שליד המספרים 1 ו-2 נעים על פני ה-Key Frames של הסרט. בחרו את נקודת ההתחלה של החלק הראשון, בשביל לסמן את תחילת החלק נלחץ על הכפתור ליד המספר 3. כעת בחרו את סוף החלק הראשון, בשביל לסמן את סוף החלק נלחץ על הכפתור ליד המספר 4. ניתן לשים לב שהחלק הנבחר יסומן בפס כחול. בשביל לשמור את החלק הזה, בחרו בתפריט File ולאחר מכן באפשרות Save as AVI:

באותה דרך ניתן גם לשמור כל חלק של הסרט.

טיפים:
אתם יכולים לחתוך את הסרט למספר חלקים שווים באורכם אם תחלקו את אורך הסרט בכמות החלקים הרצויים. את אורך הסרט ניתן לבדוק בתפריט File ובאפשרות File Information. בשביל להגיע לפריים מסויים בסרט, בחרו בתפריט Edit ואז ב-Go To. כאן תוכלו לרשום לאיזה פריים אתם רוצים לעבור.


תוכנה: VirtualDub 1.4c
פורמטים: כמו VirtualDub למעלה בתוספת פורמט ASF.
קישור:
http://www.digital-digest.com/dvd/downloads/virtualdub.html
בתחתית העמוד יש קישור לתוכנה.
הסברים ושימוש:
ראה הסברים ושימוש ב-VirtualDub.


תוכנה: VirtualDub MPEG-2
פורמטים: MPEG - קידוד MPEG-2, התוכנה מסוגלת לפתוח גם קבצי VOB.
קישור:
http://fcchandler.home.comcast.net/stable
הסברים ושימוש:
ראה הסברים ושימוש ב-VirtualDub.


תוכנה: TMPGenc
פורמטים: MPEG-1 ו-MPEG-2
קישור:
http://www.tmpgenc.net/e_download.html
הסברים ושימוש:
TMPGenc ידועה באיכויות הקידוד המצוינות שלה, אך יש לה גם כלי עזר המאפשר לפצל סרטים. גם כאן הפיצול הוא ידני, כלומר בחירת החלק אותו אנו רוצים לשמור ואז לשמור אותו. כנסו לתוכנה וסגרו את אשף קידוד הסרט. בחרו בתפריט File ואז באפשרות MPEG Tools, לאחר מכן בחרו בלשונית Merge & Cut, החלון יראה כך:

לחצו על הכפתור ליד המספר 1 (Add) ובחרו את הסרט. הוא יתווסף לרשימה במרכז המסך, לאחר ההוספה סמנו את הקובץ ברשימה ולחצו על הכפתור ליד המספר 2 (Edit), נוכל לראות כאן שני תיבות - בתיבה השמאלית בחרו את תחילת החלק ובתיבה הימנית בחרו את סוף החלק. כעת ניתן להוסיף עוד חלקים באותה דרך, כלומר לחיצה על Add, הוספת הסרט ואז לחיצה על Edit וסימון תחילת החלק וסוף החלק. לאחר שתסיימו להוסיף את כל החלקים, לחצו על הכפתור ליד המספר 3 (Browse) ובחרו בקובץ היעד. לפני שנשמור חשוב לבחור מהו הקידוד של הסרט, ברשימה המוקפת במסגרת ירוקה בחרו MPEG-1 או MPEG-2 בהתאם לקידוד הסרט. כעת ניתן ללחוץ על הכפתור ליד הספרה 4 (Run).


תוכנה: DV-Tool
פורמטים: MPEG-1 ו-MPEG-2
קישור:
http://www.afterdawn.com/software/video_software/dvd_tools/dv-tool.cfm
הסברים ושימוש:
התוכנה הזאת טובה לפיצול סרט לשני חלקים, כנסו לתוכנה ובחרו על פי סדר הבחירה הבא:

לחצו על הכפתור ליד מספר 1 (Files) ולאחר מכן בחרו באפשרות ליד כפתור מספר 2 (Split file). לחצו על הכפתור ליד מספר 3 ובחרו את קובץ הסרט. התיבה המוקפת במסגרת הירוקה מכילה את הכתובת לקובץ היעד, במקום שבו התו ? נמצא יהיה המספר הסידורי של החלק. החץ שבתוך המסגרת הסגולה ניתן להזזה והוא קובע היכן יסתיים החלק הראשון ויתחיל החלק השני. הכפתור שמוקף במסגרת הכחולה (במקרה זה DVD) צריך להיות מסומן. כשתסיימו עם ההגדרות לחצו על הכפתור ליד המספר 4 (Start) בשביל להתחיל בפיצול.


תוכנה: AVIChop
פורמטים: AVI
קישור:
http://www.divx-digest.com/software/avichop.html
הסברים ושימוש:
תוכנה קטנה ושימושית, בחלק מהסרטים היא עושה בעיות. התוכנה מאד פשוטה:

לחצו על הכפתור ליד המספר 1 (Select Input) ובחרו את קובץ הסרט. לאחר מכן לחצו על הכפתור ליד המספר 2 (Select Output) ובחרו את החלק הראשון של הסרט המפוצל. כעת, תרשמו בתיבה המוקפת בירוק את הגודל המקסימלי של כל חלק (במקרה שלי 650 מגה). לבסוף לחצו על הכפתור ליד המספר 3 (Chop!).

איחוד סרטים

תוכנה: Easy Video Joiner
פורמטים: AVI, MPEG-1, MPEG-2, WMV, ASF, WMA, RM, RAM.
קישור:
http://dvd.box.sk/index.php?pid=soft&prj=info&pol=&rid=7152
הסברים ושימוש:
התוכנה היא מאד קלה לשימוש ותומכת במגוון רחב של סוגי קבצים, מה שהופך אותה לתוכנה מצוינת. חלון התוכנה נראה כך:

על מנת להוסיף חלקי סרט לוחצים על הכפתור ליד הספרה 1 (Add) ובוחרים את קובץ הסרט. בדרך זו מוסיפים לרשימה במרכז המסך את כל החלקים (בסדר עולה כמובן). כאשר סיימתם להוסיף את כל החלקים לחצו על הכפתור ליד הספרה 2 (Join). בחרו את קובץ היעד ואחדו את החלקים.


תוכנה: VirtualDub
פורמטים: AVI
קישור:
http://www.virtualdub.org
הסברים ושימוש:
איחוד קבצי סרט הוא הרבה יותר פשוט מהפיצול. פתחו את החלק הראשון על ידי בחירת תפריט File ואז Open File. לאחר מכן בחרו בתפריט File ובאפשרות Append AVI Segment:

כעת תתבקשו לבחור את החלק השני (החלק אותו אתם רוצים לצרף לסוף החלק הראשון). תוכלו להוסיף בדרך זו גם חלקים נוספים. לפני שנשמור את הסרט נבחר ב-Direct Stream Copy ב-Audio וב-Video:

כעת נוכל לשמור את הקובץ המאוחד, תפריט File ואז Save As AVI.


תוכנה: TMPGenc
פורמטים: MPEG-1 ו-MPEG-2
קישור:
http://www.tmpgenc.net/e_download.html
הסברים ושימוש:
כנסו לתוכנה וסגרו את אשף קידוד הסרט. בחרו בתפריט File ולאחר מכן באפשרות MPEG Tools. בחרו בלשונית Merge & Cut וזה המסך שתראו:

לחצו על הכפתור ליד הספרה 1 (Add) בשביל להוסיף את החלקים של הסרט אותו אתם רוצים לאחד (בסדר עולה כמובן). לאחר מכן לחצו על הכפתור ליד ספרה 2 (Browse) בשביל לבחור את קובץ היעד (קובץ הסרט הגדול). לפני שנשמור את הסרט המאוחד חשוב לבחור ברשימה המסומנת בירוק את סוג הקידוד של חלקי הסרטים שלנו (MPEG-1 או MPEG-2). לאחר שסידרנו את כל ההגדרות ניתן ללחוץ על הכפתור ליד הספרה 3 (Run) בשביל להתחיל בתהליך איחוד הסרט.


את שני אלה יודעת גם לעשות Adobe Premiere אך לא פירטתי עליה משתי סיבות: האחת היא בגלל שהתוכנה כבדה ומיועדת למטרות עריכה מסובכות יותר מאשר חיתוך סרטים והשניה היא שהתוכנה פשוט לא מותקנת אצלי כרגע על המחשב.

מקווה שזה יעזור, ממני IAS


מרוב משחקים עוד תשכח שזה נשק


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה

נושא מחבר תאריך הודעה מספר
מדריך: פיצול ואיחוד סרטים IAS 05.10.03 הצג הכל
  אתה יודע, php 05.10.03 1
     חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח IAS 05.10.03 2

לובי | לפורום | האשכול הקודם | האשכול הבא
php
חבר מתאריך 28.10.01
298 הודעות
05.10.03, 16:32
לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   1. אתה יודע, 
בתגובה להודעה מספר 0
 
עבר עריכה לאחרונה בתאריך 05.10.03 בשעה 16:42
 
אני כבר לא צריך להגיב למדריכים שלך...

אבל יש דבר אחד, שאלה אחת...
מה זה C:\My Documents\bikinicontest.mpeg?


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
IAS
חבר מתאריך 7.11.01
3317 הודעות
05.10.03, 17:28
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך לחץ להוספת המשתמש לרשימת הICQ שלך  
   2. חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח 
בתגובה להודעה מספר 1
 
חיפשתי סרטים בפורמט MPEG בשביל התמונות ונזכרתי שיש את הדיסק "המיוחד" שבו הסרט הוא בקידוד MPEG אז השתמשתי בו. קיוויתי שלא תשימו לב


מרוב משחקים עוד תשכח שזה נשק


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה

מחק | העבר לפורום אחר | מחק תגובות | הסר עוגן לובי | לפורום | האשכול הקודם | האשכול הבא


© כל הזכויות שמורות לFresh.co.il
Powered by DCForum .