ראשי       מבזקים       צ'אט       שירותים       צור קשר     ***ברוכים הבאים לפורום לקראת גיוס, חובה לקרוא את דבר המנהל לפני כתיבה בפורום. ***  

פרש

"לכל המתעניינים בסיירות."
אשכול בארכיון - לקריאה בלבד
האשכול הקודם | האשכול הבא
קבוצות דיון לקראת גיוס לכל המתעניינים בסיירות.
גרסה להדפסה   שלח לחבר  
flatfoot
חבר מתאריך 31.7.03
529 הודעות
06.07.04, 17:29
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   לכל המתעניינים בסיירות. 
 
   עבר עריכה לאחרונה בתאריך 06.07.04 בשעה 18:00
 
את הרבה אנשים כאן מעניין הקטע של היחידות המיוחדות, מה הם עושים, ההואי המסלול והאם רק רמבואים מתקבלים לשם.
בפורום מתגייסים של תפוז ישנו בחור בשם יוני( שהיה פעיל בפורום עוד לפני גיוסו) שסיים מסלול באחת היחידות המיוחדות ובמשך כל המסלול הוא נכנס לפורום וענה לשאלות מלש"בים וכתב כל מיני דברים שמאוד מעניינים על השירות. שאלתי אותו אם הוא מסכים שאני אפרסם את הדברים שלו כאן וזה מה שהוא ענה:
"תרגיש חופשי לפרסם כל דבר שכתבתי כאן כולל מאמרים או סתם הודעות. אני לא כותב לכם מתוך אגו ככה שההחלטה אם בכלל להזכיר שאני כתבתי את הדברים היא שלך (מצידי תכתוב אותם בשם עצמך). העיקר שהם יגיעו לכמה שיותר אנשים שיכולים ללמוד ולהעזר בהם. ואני מתכוון לזה"
בקשר לשאלה איפה הוא משרת:
" בכל אופן הייתי מעדיף שתכתוב "יחידה מיוחדת של חיל האויר/קומנדו ח"א" שאלה ההגדרות המדוייקות של היחידה שלי וככה מתייחסים אליה בצה"ל, בלי להיכנס לכל מיני שמות ומספרים."

המחבר יוני


טוב אז כשאני הייתי ביחידה.....חח סתם......

רוב הכתיבה שלו היא על ניווטים:


"עד לא מזמן, רק שלושת היחידות המיוחדות של צה"ל (שלדג מטכל שייטת) היו רשאיות לבצע ניווטי בדד (שזה לא עם מישהו שהולך לידך בשקט- זה גולם, אלא לגמרי לבד בשטח, ואסור בכלל להיחשף לאנשים (חיילים אחרים או אזרחים)). הניווטים האלה נחשבים לאימונים מסוכנים וחיילים כבר נהרגו בהם.

עכשיו גם יחידות כמו מגלן ופלס"רים מורשות לבצע ניווטי בדד אבל במתכונת שונה. בעוד שאצל היחידות ה"מיוחדות" (לא יודע איך להגדיר לא בפלצנות צה"לית) ניווט בדד נע בין לילה אחד לשבוע מתמשך, והוא תופס 90 אחוז מכלל הניווטים במסלול, במגלן/פלס"ר זה לרוב סידרה אחת ("שבוע בדדים") והצירים הם פחות ארוכים ממה שהחיילים רגילים לנווט בחוליות, מטעמי בטיחות".

יוני נשאל על הסכנות בניווט בדד:

"הסכנות בניווט בדד: כמו שכבר אמרו כאן, ניווט זה לא ללכת לטייל. זאת תנועה ששואפת להיות מהירה ככל האפשר, עם ציוד לחימה (רובה, ווסט אישי תחמושת מים קשר וכו') וציוד מבצעי שיכול להגיע (כמו שאתם רואים בתמונה) ל 60 אחוז ממשקל הגוף שלך (למשך שבוע, מינוס משקל המזון והמים שיורד).
99% אחוז מההתקדמות המשמעותית שלך מתבצעת בלילה, ואתה לא הולך על מדרכות, אתה הולך ביערות, נחלים, גבעות, טרשים חורשות, וכל מה שיש לך בדרך, בתנאים כאלה, עם כזה משקל וכזאת רמה של עייפות מצטברת, הסיכוי שלך לשים את הרגל במקום שלא נכון, ליפול ולשבור אותה, לא כ"כ קטן. באותה מידה שאתה יכול ליפול ולשבור רגל, אתה גם יכול להחליק ממצוק או לדפוק את הראש בסלע, ולאבד את ההכרה (שלא לדבר על פשוט לשבור את הראש או הגב). זה נכון לכל ניווט. בניווט בדד זה אותו דבר, פשוט אף אחד לא ידע שזה קרה לך, ולא יהיה שם לעזור לך. סכנה נוספת זה התייבשות/מכת חום/היפותרמיה, שזה שלוש תופעות שמי שחוטף אותן לא מודע למצבו, ולכן גם לא ידע לדווח נכון על מצבו, עד שיבינו שמשהו קרה כי הוא פשוט לא יעלה יותר בקשר.

אמצעי בטיחות בניווט בדד:
1. שקף בטיחות: לפני הניווט אתה פורש שקף על המפה שלך ומעתיק רק את הציר שלך עם טוש (פשוט עושה קו, וכמובן שם שתי נקודות בפינות שיהיה אפשר ליישר את המפה ביחס אליהן). ככה החפ"ק יודע איפה היית אמור ללכת. הבעיה היא שזה טוב ויפה לצירים שנכנסים במפה אחת. במסכמים הצירים פרושים בכיף על 3-4 מפות שונות, של אזורים שונים, ואין שקף שיכול להכניס את כל הציר בתחומו, ולכן עושים עושים מקטעי בטיחות, שאתה מדווח כשאתה נכנס אליהם ואז החפ"ק ידע באיזה שקף להשתמש. זאת שיטה לא יעילה, והיא לא תציל אף אחד בניווט רציני של יותר מ50 ק"מ

2. קשר: יש נהלי קשר מחמירים מאוד בניווטי בדד. לכל אחד יש לאורך הציר נקודות קבועות שהוא מדווח לחפ"ק כאשר הוא מגיע אליהן, ובהן הוא כמובן מדווח מה מצב המים שלו ומה מצבו מבחינת פציעות וכו'. נוסף, כל אחד עולה כל חצי שעה/שעה/שעה וחצי (תלוי בתנאי האקלים ובשעות היום/לילה) ומדווח את אותו דו"ח מצב. ביום (זמן שבו אתה בעיקר ישן או לומד את הצירים והמשימות של הימים הבאים) יש גם כן נוהל שנקרא "נוהל הצקות". זה אומר שאתה מדווח (לא תקף לגבי מסכמים או תרגילים מיוחדים) כשאתה הולך לישון, והחפ"ק מעיר אותך (ע"י עליה מולך בקשר) כל כמה שעות (אפשר לחשוב מזה שישנים יותר משעתיים רצוף), לבדוק שאתה ישן ולא אכל אותך איזה תאו אגמים.

3. איכון לוויני: כמו שמישהו פה אמר, בתרגילים מיוחדים בלבד, ובתנאים מסויימים מאוד, אתה נושא עליך מכשיר שמאפשר לאתר אותך במרחב. זה לא דבר שמשתמשים בו כל יום, וגם לא כל יומיים, לרוב זה רק אמצעי בטיחות שמופעל אם כל האמצעים האחרים לא עזרו, או בפעילות מבצעית".

יוני נשאל על ההרגשה בניווט:


"שמע כמו שאמרתי זה לא טיול אתה רוב הזמן עסוק בניווט עצמו, בהתמצאות בשטח.. אם תתחיל לחלום בהליכה תגמור מהר מאוד לא טוב. אבל יש בניווטים (בעיקר הארוכים, של כמה ימים ולילות רצופים) שבהם אתה כן יכול להנות(או לסבול) מכל מה שקורה מסביבך.. אני מניח שאתה יכול לתאר את הגוף שלי מרגיש אחרי 3 לילות של תנועה (15 שעות רצופות בלילה) עם 40 אחוז ממשקל הגוף שלי למשל, ובלי מספיק אוכל ומנוחה.. אז על התחושה הפיזית אין מה לדבר (היא פחות או יותר של גסיסה מתמשכת) אבל אתה עדיין יכול להנות מכל מיני דברים קטנים בדרך:
ה"קטע" הקבוע שלי, שבו אני תופס את ה"מוזה" הפרטית שלי זה בערך ברבע לשש בבוקר (היה נכון בעיקר לחורף), כשמתחילה הזריחה ואני לא יכול להתקדם יותר (אסור לנוע באור, למרות שתמיד "גונבים" עוד כמה קילומטרים/דקות של וידוא מיקום לפני שעוצרים). אז כשמתחיל להיות מואר מידי לנוע אני מחפש לי איזה פינה מוסתרת טוב (אסור מערות מטעמי בטיחות!), רצוי איזה סבך שיחים נחמד ולא קוצני מידי, רצוי מאוד מאוד במקום מוגן מגשם או שמש (רצוי חורשה בקיצור) מוריד את המנשא, שותה, נותן למדים ולגוף להתייבש קצת, ואז יושב, מסתכל מזרחה, מדליק לי נובלס (מה שלא הורג מחשל) ותופס את המוזה של החיים... ואז אני לרוב מדווח בקשר שהגעתי לאן שהגעתי, ונרדם".

יוני כתב שירשור שלם על איך מנווטים ,סוגי ניווט, קריאת מפה ועוד....(כולל תמונות עם הסברים)

http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp?forum=164&msgid=17210396
פשוט תקראו הכל, זה המון אבל מעניין.

כמובן שבכל ניווט או תרגיל גם סוחבים ציוד, וזה חלק גם משמעותי ומתעסקים בו הרבה ביחידות.

יוני נשאל על אנשים קטנים ומנשאים גדולים:

"מכיר את המשפט "כל הזין"? אז וואלה... כל הזין. אין מה לעשות. המנשאים (זה לא תרמילים, אין להם כתפיות הם מתלבשים על מוטות עם מסילות במשהו שנקרא "פריים" שאותו אתה לובש עם רצועות מיוחדות) אז המנשאים האלה הם יעודיים לציוד מיוחד, והם גדולים כי הם חייבים להיות, ולכן אם אתה קטן... לך על קצות האצבעות אם צריך, רק אל תפסיק ללכת


הגודל של המנשא הספיציפי הזה הוא בערך 120X60 ס"מ (60 רוחב) והוא אחד מתוך שורה של מנשאים בנפחים שונים למשימות שונות. יש גם יותר גדולים (אבל אל תדאג, הרוב יותר קטנים). לגבוהים לא יותר קל כי תחשוב איפה נמצא מרכז הכובד שלהם עם המנשא הזה.. הכי טוב זה רגליים קצרות וגוף ארוך, אם אתה יכול להשיג כזה תגיד לי.

משקלים- בדרך כלל, במסלול יש חלוקת משקלים אחידה, זה אומר שבסופו של דבר כולם אמורים להתחיל את התרגיל עם אותו משקל ביחס למשקל גופם. יש כמובן דברים שכולם חייבים לסחוב- מים וקשר כולם יסחבו אותו דבר, אבל יורידו מהם קצת מהמשקל. יש תרגילים מתקדמים שבהם אתה לא סוחב סתם משקל (שזה לרוב מוקשים או ברוסים של תחמושת) אלא ציוד אמיתי שאתה אמור להשתמש בו, ואז אין מה לעשות.. בסוף הציוד צריך להגיע ליעד גם אם הוא שוקל 40 ק"ג ואתה 65 ק"ג בקושי.. אז לקטנים משתדלים לתת את הדברים הפחות כבדים, אבל יש לך גם חובש, שסוחב המון, ומקלענים, שגם סוחבים לא מעט, ולכן לא יכולים בדר"כ לעזור לקטנים, בקיצור, בסוף מסתדרים".
שימו לב לגודל המנשא


בחור עם מידות של 1.61 50 קילו שאל מה יהיה איתו:

"שמע אחי, אתה באמת נמוך ורזה (אני מניח שאני לא מחדש לך כלום) אבל מי שרוצה יכול. באמת. יש ביחידה שלי מפק"צ (לא סתם לוחם, מפקד צוות!) שהוא בערך 1.67 משהו כזה.. יעני נמוכצ'יק ממש. הוא לא דוגמה למשקל כי הוא כולו גוץ עם צוואר של שור וכתפיים של נגמ"ש, אבל זה בקשר לגובה.
יש לי בצוות אחד בגובה סביר (1.75 בערך) אבל כמו שאתה יכול לראות בתמונה (זה בסדר, הוא משלנו) הוא שחיף, והוא שקל אז בתחילת הטירונות יחידה בערך 56 ק"ג שזה כלום. אבל אחי הבנאדם סוס כאילו ברמות שאנשים לא יכולים לתפוס בכלל.

הבחור(זה בסדר הוא משלנו)

ובאמת היה לו ממש קשה בחלק מהאימונים כי בשביל בנאדם כזה גם מ"ק ג'ריקן מים נשק אישי פק"ל ווסט עם תחמושת אוכל, שזה ציוד בסיסי שאי אפשר לצאת בלעדיו זה לבד מגיע בכיף ל25 ק"ג וגם זה משקל לא קטן בשבילו, וזה עוד בלי שום ציוד מבצעי למשימה עצמה. אבל זה בנאדם קצת דפוק, והוא היה נעלב מהרעיון לסחוב פחות ציוד מאחרים.. תבין שזה בנאדם ברמת דפיקות שאם אתה בא אליו ואומר לו "פ' בוא אני אעזור לך תעביר לי איזה ברוס" הוא יכול לנגוח בך.. אז נותנים לו לסחוב כמו כולם, ותאמין לי שאף אחד לא צריך לחכות לו, אם כבר הוא מחכה לנו.

מוסר השכל: "מי שהולך לישון עם כלב קם עם קרציות"

לא לא זה לא זה. המוסר השכל פה הוא שאנשים עםמספיק כוח רצון יכולים לעשות כמעט את הכל, לא משנה משקל הגוף או הגובה שלהם (עובדה שהוא סוחב כמו טנק) או צבע השיער שלהם (עובדה אני למדתי להשתמש במחשב, ולקרוא בלי ניקוד)"

קצת על הגיבושים:


"שמע אחי, לי יצא במקרה לבחון בגיבוש של היחידה שלי (באמת במקרה, סתם היו היה חסר בוחן שהיה חולה, ובאמת במקרה דווקא אני הלכתי) אני לא אתיימר להגיד שהייתי עם יותר מידי סמכות- להיפך, בתור סדיר (ומי שעשה את הגיבוש העצמאי ליחידה בטח זוכר בנוסף למילואימניקים גם בוחנים צעירים בסדיר, שלא מדברים בכלל, אז אני הייתי אחד מהם יומיים) הייתי ההכי זוטר מתוך שלושת המדריכים של הקבוצה שבחנו.

בקיצר, יצא לי לבחון בגיבוש איזה יומיים. שמע, קודם כל "אנחנו" (לא שאני איזה בוחן מקצועי, אבל זה מתוך שיחת התדריך לבוחנים) מתייחסים לכולם מראש כסמרטוטים שלא מצפים מהם לשום דבר. נקודה. לא נעים לשמוע אבל זה ככה. אף אחד בגיבוש לא בא עם כושר שיאפשר לו לסיים אפילו חצי מסע אמיתי, ולכן באמת שלכושר הנוכחי בגיבוש אין כמעט* שום משמעות.

למה "כמעט"? כי מה לעשות, בסוף מי שמתחיל מסלול ביחידה צריך איזשהו יכולת פיזית מינימלית, שיהיה מאיפה להתחיל לעבוד עליו. אני בטוח שבכל גיבוש אנחנו מפספסים המון אנשים מעולים, עם ראש סבבה ואופי חברותי וגם שכל, רק שמה לעשות, רואים על הגוף שלהם שהוא לא בנוי לעומסים כאלה.. כמה שהם ירצו, הם לא נולדו לזה.

ובקשר לשאלה שלך, כמו שאמרתי הייתי הכי זוטר שם ובכלל לא דיברתי, רק נתנו לי לרשום סדרי הגעה ולהוביל את המסעות וכאלה (טחנו אותי הקיצר). ואני יכול להגיד לך שבסוף, כשאני מגיש את הרשימה הכללית של הסדרי הגעה (כמה פעמים הגעת ראשון) מעיפים בזה מבט וזורקים את זה לפח. בסוף הגיבוש הבוחנים כבר יודעים מי היו החבר'ה בקבוצה שמצאו חן בעיניהם, ונראו להם מתאימים, ואין לזה כמעט קשר לביצועים המספריים שלהם. בחור כמוך (שפשוט בא בכושר יותר טוב מהשאר) קל מאוד לזהות, ולכן אני פחות אתפוס ממנו שהוא סוחב את האלונקה, כי היופי בכניסה מתחת לאלונקה זה דווקא כשאתה כבר מת, ולא כשקל לך".

יוני מגיב לטענה שגיבוש מטכ"ל שלדג יש מחשב שמשכלל תוצאות:

"בוא אני אגלה לך סוד: המחשב משכלל אולי את הציונים כדי לתת בסוף הערכה של ההישגים היבשים (לדוגמה- "אחוז הפעמים שבהם החניך סחב אלונקה באלונקה סוציומטרית" או "מיקום ממוצע של החניך בזחילות"), אבל בסוף הבוחנים יושבים יחד עם רשימת האנשים, עוברים אחד אחד ומחליטים מה אם הוא מתאים ליחידה שלהם או לא. ואני אומר לך את זה בוודאות. הייתי כבר בגיבוש של היחידה שלי (לא בתור בוחן אבל בתור עוזר בוחן, מי שהיה בגיבוש העצמאי בטח ראה שיחד עם המילואימניקים יש גם חבר'ה בני 20, לבושים באזרחי או חצי ב') ואני מבטיח לך שבסוף מה שקובע זה מה שכל בוחן רושם לו בכתב יש על כל אחד בפנקס שלו, ולא הציונים האלה. הציונים היבשים רק עוזרים להם לראות אם הם צדקו, ולאמת את הרושם שלהם. בסוף יושבים כולם, יחד עם הפסיכולוג, ומתווכחים על כל חניך, וכבר ראיתי ריבים וויכוחים קטלניים ומצחיקים מאוד על חניכים..

ואין כזה דבר "מודל של לוחם אידיאלי". הם היו לוחמים ביחידה, הם לוקחים בחור כזה ושואלים "יש לו פוטנציאל להיות לוחם? אם הוא היה בצוות שלי, הוא היה מסיים איתנו מסלול?" וכשאתה חושב על זה, אין להם בעצם דרך מדוייקת לדעת, סומכים על הנסיון שלהם נטו".

מצטער שזה קצת מבולגן פשוט לא הצלחתי להדגיש או לצבוע את הכתיב המנחה.

יש לי עוד חומר אני אפרסם בהמשך....

WHO DARES WINS


לראש ההודעה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה

נושא מחבר תאריך הודעה מספר
לכל המתעניינים בסיירות. flatfoot 06.07.04 הצג הכל
  תודה אחי (ל"ת) Dragon Master 06.07.04 1
  מעניין ! זעמן 06.07.04 2
     .. flatfoot 30.07.04 71
  המשך.... flatfoot 06.07.04 3
     המשך flatfoot 06.07.04 4
         שיוני כתב bingo2001 07.07.04 5
             לא......... flatfoot 07.07.04 7
  מעניין-סוף rami-mazon 07.07.04 6
  תודה רבה אבל... SOF 07.07.04 8
     הוא לא חבר כאן Tolko 07.07.04 9
  המשך.... flatfoot 07.07.04 10
     חחח אהבתי את התדריך לפני יציאה (ל"ת) Dragon Master 07.07.04 11
     משעשע ביותר (גם השיר וגם הציורים), הולך RP 07.07.04 12
     יפה! SOF 09.07.04 16
         בהתחלה כתוב... flatfoot 09.07.04 18
     בקשר לשיר "הדרך הגדולה" FiReBall 10.07.04 19
  וואלה איזה מגניב Kofifo 09.07.04 13
  אחי תוכל לתת לי קישור לפורום עצמו בבקשה??? rami-mazon 09.07.04 14
  איזה צעירות.. (ל"ת) Yehuda 09.07.04 15
  המשך..... flatfoot 09.07.04 17
     זה כבר ברור באיזה יחידה הוא Dragon Master 10.07.04 20
         סתם מעניין אותי..... flatfoot 11.07.04 24
  קורס קצינים tch85 10.07.04 21
     ניווטים בזוגות BLaCK_KNigHT 10.07.04 22
     ניווטי קק"ש yotam_l 10.07.04 23
         אולי מבחינת התמצאותית זה יותר קל.... flatfoot 11.07.04 25
             אין ספק שמבחינה yotam_l 11.07.04 26
                 נווט רכוב. זעמן 11.07.04 27
  עליתי על אוצר! flatfoot 20.07.04 30
  לה לה לה flatfoot 20.07.04 31
  רק שתדעו ש"שולה מוקשים" התקבל לקורס חובלים. flatfoot 20.07.04 32
  המשך flatfoot 21.07.04 33
     סליחה??? מה פשר התמונות??? Itay23 26.07.04 49
         הוא פירסם אותן flatfoot 27.07.04 50
             אז זהו... שלא! Itay23 27.07.04 51
                 על פי מה אתה קובע זאת? flatfoot 27.07.04 53
                     למה אני כזה החלטי? Itay23 27.07.04 55
                         אז מי זה הבחור החתיך? flatfoot 27.07.04 56
                             איך הן קשורות אליו? Itay23 27.07.04 57
                                 אולי הוא פירסם אותן flatfoot 27.07.04 58
                                 סליחה על הבורות... stinger360 27.07.04 59
                                     קמ"ש = קורס מש"קי לוט"ר Itay23 27.07.04 64
  חבר'ה למה אין תגובות? אני רואה שיש המון צפיות flatfoot 23.07.04 34
     ואללה מגניב תודה שהבאתה את זה!! Black_ Hawk 23.07.04 35
         לblack hawk RP 23.07.04 36
             צודק באמת לא ראיתי את ההודעה הראשונה מצטער! Black_ Hawk 23.07.04 38
     יופ שאתה עושה מאמץ וממשיך לחפש את ההודעות... stinger360 23.07.04 37
         אחי לא נסחפת?!!? חייל18 23.07.04 39
             אין ספק שהיו מאות לפניו ויהיו גם אחריו RP 23.07.04 40
             הקטע פה זה לא יוני עצמו... flatfoot 23.07.04 41
                 אין שום בעיה עם זה... desertowl 23.07.04 42
                 נשמע cok 25.07.04 43
                     לא הבנתי... stinger360 25.07.04 44
                     הרבה נוטים לחשוב שהוא משמיץ את השייטת flatfoot 25.07.04 45
                     עכשיו שאני חושב על זה flatfoot 26.07.04 46
                         נו נו... cok 26.07.04 47
  מי שמתעניין מומלץ הספר בנתיבי קומנדו! ספר טוב flatfoot 26.07.04 48
     חחחחחחחחחחחחחח LOOOOOOOL זה טוב חסר בית 27.07.04 52
         אההה flatfoot 27.07.04 54
             אם כבר... מר בחור 27.07.04 60
                 כדי להגיע לשלדג\מטכ"ל flatfoot 27.07.04 61
  המשך.... flatfoot 27.07.04 62
     תגיד... desertowl 27.07.04 63
         החומר הזה נכתב לכל אורך השרות שלו flatfoot 27.07.04 65
             קודם כל... SOF 27.07.04 66
                 יוני עוד לא השתחרר ונא לא להזכיר לו flatfoot 27.07.04 67
                     קבל תיקון cok 28.07.04 68
  המשך... flatfoot 28.07.04 69
     כל הכבוד! m4 29.07.04 70
  המשך flatfoot 30.07.04 72
     למה שייטת היא לא גדוד? מסימים שם את המסלול חסר בית 30.07.04 73
         נראה לי... מר בחור 30.07.04 74
             הוא לא אמר ששייטת הם לא גדוד flatfoot 30.07.04 75
                 תפסיקו להנפיץ! cok 30.07.04 76
                     אם אתה חושב שאמרתי משהו לא מדוייק flatfoot 31.07.04 78
                 לא מדויק.. yanivib1 31.07.04 77
  המשך.. flatfoot 01.08.04 79
     שאל את יוני בבקשה SOF 03.08.04 81
         יוני מכנה את כולם עירוניים flatfoot 03.08.04 82
  המשך flatfoot 03.08.04 80
     אחי תודה על ההשקעה (ל"ת) חסר בית 03.08.04 83
     המממ... desertowl 04.08.04 84
         בכל הקשור לנשק flatfoot 04.08.04 85
             הנה רשימה חלקית: desertowl 04.08.04 88
     לא כל כך קשור... SOF 04.08.04 86
         אין שום יריבות בין 2 היחידות. flatfoot 04.08.04 87
             ... flatfoot 05.08.04 89
                 זה פשוט טרוף הקטע של ה 100 דקות על אגרופים... oplo 05.08.04 90
                     אני לא יודע... מר בחור 05.08.04 91
                         יש לך במקרה הודעות שלו על לפני המסלול Black_ Hawk 05.08.04 92
                             יש הרבה... flatfoot 05.08.04 93
  זוכרים את הכתבה במעריב על מגלן? flatfoot 05.08.04 94
     אולי יותר משהו בסביבת Black_ Hawk 06.08.04 95
  שינה לי ת'פרספקטיבה =] miNO 06.08.04 96
  אין לי מה להגיד לך חוץ מתודה חסר בית 06.08.04 98
     בהחלט גדול! SOF 06.08.04 99
         אל תחיה... מר בחור 06.08.04 100
  טרי ישר מהתנור flatfoot 06.08.04 101
     נהדר oplo 06.08.04 102
     אחי שאל אותו אם הם יכולים ללכת עם משקפי שמש (ל"ת) חסר בית 06.08.04 103
         מזתומרת ללכת עם משקפי שמש? flatfoot 06.08.04 104
             אז תשאל אותו בבקשה אחי חסר בית 06.08.04 105
  המשך... flatfoot 08.08.04 106
     אבל איך אפשר... מר בחור 08.08.04 107
  ........... flatfoot 09.08.04 108
     קיבלת תשובה לשאלה שלך? stinger360 09.08.04 109
         לא קיבלתי תשובה flatfoot 09.08.04 110
             לאו... Itay23 10.08.04 111
                 תראה... flatfoot 10.08.04 118
  אני חייב לומר... מר בחור 10.08.04 112
     וואלה מגיע לו לבחור,אחלה בן אדם (ל"ת) dando 10.08.04 113
         אתה מכיר אותו אישית... מר בחור 10.08.04 114
             מר בחור החביב..... flatfoot 10.08.04 115
                 אחי אתה עושה עבודת קודש :) ThE-eNiGmA 10.08.04 116
                 וגם אם תוכל oplo 10.08.04 117
                 יש בכללי משהו במה שאתה אומר... מר בחור 10.08.04 119
                 הדיון הזה SOF 11.08.04 120
                     תסלחו לי cereal killer 12.08.04 121
                         הוא אמר שהוא (ל"ת) חסר בית 12.08.04 122
                             א הבנתי מה כתבת cereal killer 12.08.04 123
                                 סתכל בהתחלה חסר בית 12.08.04 124
                                     יש איזה קטע ש... miNO 12.08.04 125
                                         נראה לי שהבאתי את הקטע הזה.... flatfoot 13.08.04 126
                     יש את ההודעה הזו שלו flatfoot 13.08.04 127

לובי | לפורום | האשכול הקודם | האשכול הבא
Dragon Master
חבר מתאריך 17.6.03
484 הודעות
06.07.04, 17:36
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   1. תודה אחי (ל"ת)  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
זעמן
חבר מתאריך 23.4.04
1583 הודעות
06.07.04, 18:03
לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   2. מעניין ! 
בתגובה להודעה מספר 0
 
מעניין שיוני לא מזכיר את התחקיר לפני יצאה, שהוא חלק בלתי נפרד מהניווט.
את הפתקים בנ.צ., בחציית כבישים ובנקודות אימות. את הפחד (לבד חושך) שדורש לחדול.
את העירבוב עם הציר של אתמול. את הנשימות והדופק שלך עצמך (איזה רעש).


"שיאים של התמדה, נאמנות ומסירות נפש" יגאל אלון "מסך של חול"


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
flatfoot
חבר מתאריך 31.7.03
529 הודעות
30.07.04, 10:04
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   71. .. 
בתגובה להודעה מספר 2
 
   עבר עריכה לאחרונה בתאריך 30.07.04 בשעה 10:07
 
טעות

WHO DARES WINS


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
flatfoot
חבר מתאריך 31.7.03
529 הודעות
06.07.04, 19:23
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   3. המשך.... 
בתגובה להודעה מספר 0
 
   עבר עריכה לאחרונה בתאריך 06.07.04 בשעה 19:35
 
שאלו את יוני אם מנווטים עם הפק"לים:


יש ניווט, שזה אימון שאתה רק לומד לנווט, וכל המטרה זה להגיע מנקודה לנקודה ולאסוף נ"צ. זה שלב אחד, ועושים אותו המון המון המון המון המון X 1000 לילות ושבועות וחודשים. אחרי זה (בשלב שלקראת סוף המסלול)) הניווט הוא כבר לא "ניווט" אלא תרגיל שלם, שמדמה לך שהיה של שבוע בשטח אויב, אז מן הסתם כל העניין כולל הרבה ניווט, אבל גם הרבה משימות ודברים לעשות, ואתה לא יכול לעשות אותם בלי ציוד כמו פק"לים, ואז כן, צלפים עם רוב"צ, מקלענים עם מקלעים, חובשים עם פקל"חים וכו'..

הצוות בתרגיל

בסיור

כמובן שכמו בכל יחידה גם לצוות שלהם יש הוואי והוא מוצנח ע"י בחור מהצוות בעל כשרון ציור מיוחד (יוני טוען שהבחור מצייר את על היצירות שלו על הברכיים באוטובוס ובנסיעות)

תסתכלו טוב על הפרטים זה ציור ממש טוב ומצחיק

ציור על מקרה שהיה

המשך יבוא..................

WHO DARES WINS


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
flatfoot
חבר מתאריך 31.7.03
529 הודעות
06.07.04, 21:24
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   4. המשך 
בתגובה להודעה מספר 3
 
   עבר עריכה לאחרונה בתאריך 06.07.04 בשעה 21:28
 
ציור

ציור
כתוב שם:
-"תם ונשלם אמר פו- מה אנו עושים עכשיו?
-אנו יוצאים כולנו למסע" אמר כריסטופר רובין וניער את בגדיו
-למנסע? שאל פו נרגש, נדמה לי שמעולם לא הייתי שם. ומה נעשה באותו מסע?"

ציור על הדתיים בצוות וכל מיני משפטים שאמרו להם...

על המדריך קרב מגע-

המשך יבוא.....

WHO DARES WINS


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
bingo2001
חבר מתאריך 24.11.01
488 הודעות
07.07.04, 13:38
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   5. שיוני כתב 
בתגובה להודעה מספר 4
 
   " שיש כאלה שלא משנה כמה הם ירוצו הם לא נולדו לזה.."
למה הוא התכוון..?? על האנשים הקטנים והנמוכים..? אפשר פירוט
תודה


*מכבי תל אביב אימפריה!*
*תודה!*

**הם שווים לזה: המבין יבין!**
bingo2001


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
flatfoot
חבר מתאריך 31.7.03
529 הודעות
07.07.04, 13:42
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   7. לא......... 
בתגובה להודעה מספר 5
 
   עבר עריכה לאחרונה בתאריך 07.07.04 בשעה 13:43
 
הוא התכוון שבגיבושים יש הרבה אנשים שלא עוברים שהם אחלה חבר'ה,
אבל פשוט רואים על הגוף שלהם שהוא לא מסוגל לעמוד בעומסים פיסיים כאלה
ולכן הם "לא נולדו לזה".

WHO DARES WINS


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
rami-mazon
חבר מתאריך 21.1.04
237 הודעות
07.07.04, 13:41
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   6. מעניין-סוף 
בתגובה להודעה מספר 0
 
החלוםם שלי זה ללכת ליחידה מובחרת וזה יכול לעזור אז תודה שהבאת ת'כתבה!!!"אלוקים אל דמי לך, אל תחרש ואל תישקוט אל. כי הנה אויביך יהמון,ומשנאיך יערימו ראש. על עמיך יערימו סוד ויתיעצו על צפוניך" (תהילים)


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
SOF
חבר מתאריך 19.1.04
85 הודעות
07.07.04, 16:18
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך לחץ להוספת המשתמש לרשימת הICQ שלך  
   8. תודה רבה אבל... 
בתגובה להודעה מספר 0
 
עבר עריכה לאחרונה בתאריך 07.07.04 בשעה 16:20
 
תודה רבה לך!
אבל יש לי שתי שאלות :
א' מי זה אותו יוני, האם הוא חבר גם בפורום הזה ?
ב' זה לא יותר מתאים לפורום מלקראת גיוס ?

הטובים לטיס !!!


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
Tolko
חבר מתאריך 3.8.03
168 הודעות
07.07.04, 17:04
לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך לחץ להוספת המשתמש לרשימת הICQ שלך  
   9. הוא לא חבר כאן 
בתגובה להודעה מספר 8
 
הוא חבר בפורום מתגייסים של תפוז עוד מהימים הראשונים שלו.
באמת אחלה בחור, מציע לכולם לקרוא את הסיקורים שלו על גיבוש מטכ"ל וגיבוש שלדג אותו הוא עבר, לבנאדם יש כישרון כתיבה גדול.

ויש שרטוט אחד שלו שלא פורסם פה שהרג אותי (רגע המפקד, כתוב שהתרגיל הוא 72 שעות, אז מה מתחילים אותו היום, יום חמישי, וגומרים אותו בבית??? אהה לא יוצאים הביתה... לא לא, אין שום בעיה

זוג נמוך, זוג בגובה, ברזל בברזל! (רן פקר)


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
flatfoot
חבר מתאריך 31.7.03
529 הודעות
07.07.04, 19:10
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   10. המשך.... 
בתגובה להודעה מספר 0
 
   עבר עריכה לאחרונה בתאריך 07.07.04 בשעה 19:32
 
כמה קישורים למאמרים:
טירונות 05
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/articles.asp?id=164&art_id=603
גיבוש מטכ"ל(שימו לב לתאריך ולשם)
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/articles.asp?id=164&art_id=397

כמו שזעמן אמר כאן יש תדריך לפני בצע! (זה גם מה שTOLKO אהב)


העפלות

לוט"ר(אני חושב)

השיר "הדרך הגדולה" של נתן אלתרמן מלווה הרבה את הצוות, אני אשאל אותו על זה בהזדמנות.


שיר שהצוות כתב(כמו שכתוב מומלץ לשמוע את השיר תוך כדי קריאה) :

ע"פ "אני יכול" של סאבלימינל ורון שובל (מומלץ לשמוע את השיר במקביל לקריאה, השורות מתאימות בול למרות שזה לא נראה ככה.. וזאת עוד תוצאה של שבת משעממת במסלול, שהעיסוק העיקרי בה (חוץ מכתיבת שירים ביחד במועדון) זה לתהות למה לעזאזל נשארנו שבת)


אני יכול, אני יכול,
"יכול מה?" -לזחול
פותח את הפה במקום מילים יוצא לי חול
אחי חם, כל כך חם בחוץ היום
חפש שוקו בג'יפ, אם תמצא תביא קרטון
אחי זרקו גז, לא סתם שורפות'ך העיניים
תשאף עמוק ורוץ מהר לשטוף את זה עם מים
"אחד, אחד לשתיים, בדיקה, אחד לשתיים",
"אחד, אתה נשמע היטב תרים ת'רגליים!"
גם עם צירים ללא מדרון
אני תמיד בא אחרון, אחי פתח שעון-
הבלת"מ מצלצל כמו פעמון
הציר הזה מושך מהבקעה לחרמון
וטס לי מהראש כמו כדורים חודרי שריון
צולל, אני צולל חזק כמו קמיקזי-
עם שיפצורים מטורפים כאילו פלחי ארז'תי (ארז-אותי..)
אז, שואלים אותי "איך תצא קדימה?"
-"המנשא שלך כבד יותר מהירושימה"
אז יכול, אני יכול, ("כן אתה תסבול...")
הרי לעומק הטימטום שלי גם כרובי לא יפול
יתושים שעוקצים ונושכים בי כמו מכס
כשמנווטים על פי כוכב, אני מ'חכה לשמש
יוצא דופן, בכל אופן, יוצא לי,
מדבר עם שלי- נשמע כמו רוייכמן, מה קורה לי?!
מתוך הערפל אני עוד מחפש-דרך
אבל זה עוד מצוק והופ- הלכה הברך

*
אני יכול, ("כן אתה תסבול")
לעלות, להגיע עד הרקיע
אתן את הכל, ("כן אתה תסבול")
בכבוד להרוויח עוד ציר מסריח...
*

היום כמו לפני אתמול, שוב אני בחול
עם רוייכמן ועם ג'ין ואין מה לאכול
אולי זה הזמן להיות צמחוני
ולנסות לטעום הרדוף או לבשל צבעוני
אני יכול להעקץ מעלוקה, להתגרד על פומפיה, ולחטוף מקנה לוהט כוויה
יכול -עם הרמן לעלות להר הבית
ולעשן עם ג'ין וטרייכר נובלס לייט
אני דביק שממני פח אשפה ייגעל
אני עלול בתרגיל של התגנבות להשתעל
אני יכול עם הגרב להרוג גם בואש
אני יכול מקרב מגע להתייאש
אני יכול להחזיר את יאיר בתשובה
אני יכול לפנטז על השיחרור באהבה
יכול להוציא מקב"ן 21 פטור
אבל לא רואה לא רואה ת'אור

אני יכול רק לפרוץ קדימה להמשיך ולזחול
מתנדנד מתנדנד ומחכה שאפול
משקשק מיכלולים כאילו מכחול
ת'ניווט של היום כבר שכחתי אתמול
מימין או משמאל, אוכל עוד גבעול
נשמתי אבק ושתיתי כבר חול
לא הולך כדורים? ננסה במטול
מפספס ת'פנים ופוגע בטחול
"יש לי דם.."-
"זחל מטומטם, קצת מחוספס לא הורג בנאדם.."
היום בשביל סיכה כבר עושים את הכל
מקסימום נקנה עוד מרפק זה די זול
עלית מכאן? ד-פוק
צריך לחתוך לכיפה ולרדת בצוק
אז למה לא לישון, ולאכול כלום?
אלקי בוא תן לנו קצת וואליום


הסבר: פשוט מאוד מישהו הביא את הדיסק השיר הזה על דיסק באותה שבת וזה התנגן כל הזמן בחדרים, ואנשים התחילו לשיר את זה אחד על השני ("אתה יכול אתה יכול- אולי כבר לסתום, תדליק ת'מאוורר אני נשרף פה מחום.")
ובסוף ראינו סרט במועדון ואז מישהו התחיל לשיר את זה וכל אחד זרק שורה מצחיקה, ומישהו טרח לרשום את זה על נייר... וככה זה התווסף לרשימת השירים שלנו .(וזה הכי ארוך והכי מצחיק לדעתי)

המשך יבוא...


WHO DARES WINS


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
Dragon Master
חבר מתאריך 17.6.03
484 הודעות
07.07.04, 21:08
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   11. חחח אהבתי את התדריך לפני יציאה (ל"ת)  
בתגובה להודעה מספר 10
 
  


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
RP
חבר מתאריך 21.6.03
215 הודעות
07.07.04, 21:16
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך לחץ להוספת המשתמש לרשימת הICQ שלך  
   12. משעשע ביותר (גם השיר וגם הציורים), הולך 
בתגובה להודעה מספר 10
 
   ממש טוב עם המוסיקה (ואם לא שמעת את השיר אז חובה).

Flatfoot, תודה רבה על ההשקעה (ואם אתה כבר מדבר עם אותו Yoni, אז כמובן שתמסור לו את זה , אם תוכל בבקשה להביא עוד חומר (עדיף כתיבה, הכתיבה שלו מאוד משעשעת) שהוא כתב בפורומים שם.


הלכתי, תיכף אשוב...


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
SOF
חבר מתאריך 19.1.04
85 הודעות
09.07.04, 13:11
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך לחץ להוספת המשתמש לרשימת הICQ שלך  
   16. יפה! 
בתגובה להודעה מספר 10
 
שוב תודה רבה..!
זה ממש נחמד לראות קצת מהצחוקים וההומור בסיירות...שידוע שיש שם מעיין אחווה כזאת, נחמד מאוד!

שאלה - איזה עוד יחידות\סיירות מבצעות ניווטי בדד ?

הטובים לטיס !!!


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
flatfoot
חבר מתאריך 31.7.03
529 הודעות
09.07.04, 16:27
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   18. בהתחלה כתוב... 
בתגובה להודעה מספר 16
 
   שייטת, מטכ"ל ושלדג עושים את זה באופן קבוע כניווט סטנדרטי.

הפלס"רים מגלן ואגוז עושים את זה בסדרות מיוחדות וברמה פחות גבוהה משלושת היחידות.

WHO DARES WINS


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
FiReBall
חבר מתאריך 1.5.02
3303 הודעות
10.07.04, 06:46
לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   19. בקשר לשיר "הדרך הגדולה" 
בתגובה להודעה מספר 10
 
זהו השיר של שלדג, לדעתי כל הצוותים שמים אותו בחולצות סוף מסלול.


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
Kofifo
חבר מתאריך 10.5.04
10 הודעות
09.07.04, 02:14
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך לחץ להוספת המשתמש לרשימת הICQ שלך  
   13. וואלה איזה מגניב 
בתגובה להודעה מספר 0
 
אבל אני לא משתמש בזה כי אני הולך להיות ג'ובניק בקרייה, מקסימום סיירת ניירת, אבל זה נראה לי יעזור לאנשים לקבל החלטות חשובות שכאלו.

יש חתימה!
יש חתימה!
הולכים לקרבי. מה עושים?


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
rami-mazon
חבר מתאריך 21.1.04
237 הודעות
09.07.04, 09:43
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   14. אחי תוכל לתת לי קישור לפורום עצמו בבקשה??? 
בתגובה להודעה מספר 0
 
כדי שגם אני אוכל לישאול אותו כמה שאלות"אלוקים אל דמי לך, אל תחרש ואל תישקוט אל. כי הנה אויביך יהמון,ומשנאיך יערימו ראש. על עמיך יערימו סוד ויתיעצו על צפוניך" (תהילים)


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
Yehuda
חבר מתאריך 5.9.03
312 הודעות
09.07.04, 12:31
לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך לחץ להוספת המשתמש לרשימת הICQ שלך  
   15. איזה צעירות.. (ל"ת)  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  

If Lamers could fly, Fresh was an airport


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
flatfoot
חבר מתאריך 31.7.03
529 הודעות
09.07.04, 16:20
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   17. המשך..... 
בתגובה להודעה מספר 0
 
   עבר עריכה לאחרונה בתאריך 09.07.04 בשעה 16:23
 
קצת על קב"א בגרויות והיחידות המיוחדות:

-גם לי אין בגרות מלאה, ובקושי את ה 12 שנות לימוד סיימתי. אין לזה שום חשיבות.

- אם זומנת יש לך קב"א מתאים לשרת ביחידות האלה, לא שולחים סתם זימונים. המקרה היחיד שהקב"א/דפ"ר/סעיפים רפואיים לא פוסלים יכולים להשפיע זה רק אם אתה מתמודד מול עוד אחד על "כניסה" לאחת היחידות, ואין להם דרך להכריע ע"פ הציונים שלכם ביום סיירות עצמו.

על היום סיירות:

-יום סיירות=מלחמה"... לא נסחפת... כולה 3 שעות כל היום המצ'וקמק הזה..

אתה צודק שמי שבא עם כושר סביר לא צריך בכלל להרגיש את היום הזה, ובטח לא צריך להתקרב לשלב שהוא צריך את הראש שיסחוב אותו קדימה, אבל מי שבא בכושר נמוך, וזה רוב רובם של החבר'ה ביום סיירות, מסתמך יותר על הרצון שלו מאשר על הכושר (שאין לו), וזה יפה. צא מנקודת הנחה שיש אנשים שגם לרוץ 2000 מטר זה בשבילם "הכל בראש" ואל תזלזל ("..זה כל אלה שמקבלים חובלים..")

-יום סיירות זה יום שכולו שרירים, יום שגם קוף שיודע לרוץ יכול לעבור בקלות. וכמו שהוא אמר, הממיינים לחובלים משתמשים ביום הזה יותר כמדד ומבחן לכוח רצון ושאפתנות (נגיד את זה ככה) מאשר לקביעת יכולת פיזית, מהסיבה הפשוט שיכולת פיזית שהיא מעבר לממוצע פשוט לא מעניינת אותם. תאמין לי שחצי מכל הגיבורים שקיבלו מטכ"ל ושייטת לא היו עוברים את המיונים לחובלים, ורק אחוז קטן מהם היו מסיימים את הקורס עצמו.


-ועוד מילה אחת: אם אין לך את זה בראש/בלב/לא יודע איפה זה מתחבא, או איך להסביר לך מה זה זה, אתה לא תעבור גם אם תעשה כל יום שעתיים ספרינטים וריצת 5000, וכל זה בלי לרדת מהמתח בכלל. כל האימונים לא שווים כלום אם אין לך משהו בפנים שידחוף אותך. כי אל תדאג, בהנחה שתעבור את כל הגיבושים והשטויות ותתגייס למסלול ביחידה, אתה בחיים לא תגיע למצב שהכושר שלך יעלה על הדרישות הפיזיות של האימונים. תמיד תגיע למצב של לשון בחוץ, שפתיים נשוכות, חיוורון של זומבי ובחילה מתמשכת, וכל שאר הכולירה של תשישות. תאמין לי אחי.

גם בפורום תפוז כמו כאן יש הצפה של הודעות הקשורות לגדנ"ע צלילה(אולי צריך להקים פורום לאומי של גדנ"ע צלילה?) :

יאאללללה שייטת 3"1!! ש-י-י-ט-ת-ש-י-י-ט-ת חיות משוגעים מ'טורפים סוסים-צפרדעים-אלילים...
רוצה להיות בשייטת? עזוב אותך גיבושים, זה להומואים אחי. המתכון הוא פשוט:
מצרכים:
X1 ווסט נגב.
X1 פקל"ח בכוננות מלאה
X2 ג'ריקן 20 ליטר, מורחש כמובן, משופצרים למנשאים.
X3 דיסקית, מושחרת מנויילנת מאובטחת ומשופצרת ל-3 נק' אחיזה בגוף לפחות.
X1 אלונקה, ועליה חבר (לא חייב חבר טוב) במשקל 70 קילו לפחות.
X1 חבר (רצוי חבר קרוב) על ווסט נגב אף הוא, מאג, וציוד לחימה מלא.
X1 ג'יפ האמר מדומם מנוע, בהילוך ראשון.
X2 מקלעי 7.62מ"מ לפי העדפתך האישית, נטולי רצועות נשיאה.

מתכון:
דבר ראשון וודא כוננות בווסט הנגב (מקצועיות מעל הכל..) ולבש אותו. השלך על גבך את הפקל"ח, ואת שני הג'ריקנים (אחד על כל כתף והפקל"ח במרכז, שיהיה נוח).
ענוד את הדיסקית לצווארך, וודא שהיא יושבת טוב. השלך על שכמך את החבר האוחז במאג (החבר הטוב מבין השניים) בנשיאת "אחד על אחד"/סחיבת פצוע.
כשהחבר עליך, כנס מתחת לאלונקה (מומלץ מתחת לחלקה הקידמי, כי אתה רוצה להיות בשייטת, ורצוי שתתרגל להוביל). בקשר לחלק אחורי- ובכן, עליך לשמור אותו באויר כמובן, ע"י תנועה מהירה מספיק (מספיק כדי שהאלונקה עם הפצוע (תתיישר ברוח כגלימה של סופרמן). כאשר כל החברים והציוד על גבך, שפצר את ההאמר אל הדסקית בקשר מלחים (וודא שוב שהמנוע מכובה והגיר בהילוך ראשון- מקצועיות כבר אמרנו?). התמקם סמוך לחולות ניצנים (הישמר מעקיצות שושנת יריחו!) והתחל לרוץ בעוז לכיוון עתלית (זה יוצא צפונה אני חושב, אם זה לא עבירת ב"ש להגיד את זה כאן). אל תשכח כי אתה נושא פצוע על כתפיך (שאל אותו לשלומו מפעם לפעם) ואלונקה עם פצוע נוסף מעליו (הקפד שהקצה האחורי של האלונקה לא יתקרב לריצפה, ככה לא מתייחסים לפצוע. בכל פעם שהקצה יורד, האץ את ריצתך)
אם ההאמר מכביד עליך, אתה רשאי לחרוק שיניים, לקלל ולירוק. שייטת זה לא פיקניק חביבי.

בהגיעך לעתלית, בצע שימון-שמירה עצמאי ולאחר ארוחת הערב (כל הסיפור לא צריך לקחת יותר משעתיים-גג) תזכה להיות- רישמית ולענוד סיכת גבר-גבר.
סתם סתם, אין לי שום בעיה עם שייטים, להיפך, אני רק חוטף לפעמים בחילה קלה מההערצה העיוורת והמטורפת שיש פה לשייטים (ואני לא מדבר על ההודעה הזאת ספיציפית, סתם נפלתי עליה בלי קשר לכלום)

בטח שמתם לב שהשייטת היא היחידה הכי מיוחצנת של צה"ל(גדנ"ע, סטיקרים פוסטרים ועוד..)
יוני נשאל אם זו מגמה של צה"ל ליחצן את היחידה:

זו לא מגמה של צה"ל אלה של היחידה
וזה כ"כ פתאטי בעיני שאי אפשר לתאר.. זאת בכלל מגמה כזאת עכשיו, שיחידות (ואני לא מדבר דווקא על השייטת) מנסות להידחף לעיתונים ולתפוס כותרות..
אם יש יחידה שאני לא סובל בתור יחידה (ולא חלילה את האנשים) זאת אגוז, שהזמינה אליה מרצונה כתב. ומילא תביאו כתב ביכתוב כמה מילים, אבל הם הביאו גם צלם, שצילם אותם בפוזות של גבר-גברים, גם חתיכים גם מגניבים וגם לוחמי על. מילא זה, תביוא כמה פוזות תתהלבו, אבל הם הזמינו אותם לרדת איתם לשטח! לשטח! כאילו, לא יודע מה מלמדים באגוז, אותי לימדו בצבא שאין דבר יותר קדוש משטח. ומילא לשטח אבל לא לאימון- אלא למבצע..

שמעו אולי אני פלצן ואולי הכל, אבל אני מדמיין כתב בא למפל"ג שלי ומציע לו לרדת לשטח עם צוות, אפילו צוות מסלול, סתם לרשום כמה רשמים מהאימון שלהם.. הממ.. אני בהחלט מאמין שאותו כתב היה משתחרר מבית החולים כעבור תקופה קצרה..
לא ברצינות, זה כ"כ עלוב לעשות יחסי ציבור מדברים כאלה.. יחידה לוחמת לא צריכה להתנהג כמו איזה קבוצת כדורגל ולחפש לה אוהדים. נכון שיש רצון לפתח גאוות יחידה (וזאת ממש לא הדרך לעשות את זה), ונכון שיש צורך למשוך מלש"בים איכותיים ליחידות, אבל אם סיירת מטכל, אנחנו, דובדבן והפלס"רים השונים למיניהם יכולים לעשות את זה בלי לפרסם בשלושה עיתונים כל פעם שהיחידה שלהם זוכה בצל"ש הרמטכ"ל (ועוד יחידות זוכות, לא רק השייטת, תאמינו לי) ובלי לפרסם סטיקרים ומדבקות על כל אוטו, אז גם שייטת 13 (כבוד+עוצמה+תעוזה+טירוף+סוסים+הכל) יכולה.

יש עניין של גאוות יחידה ומורל בתוך היחידה, שזה דבר חשוב, ויש עניין של האדרת שם היחידה כלפי חוץ- לעולם האזרחי, שאני לא מבין למה יחידה מסויימת חושבת שמותר לה לעשות את זה. כשמבצע של השייטת יוצא לפועל, למחרת בכתבה בעיתון אתה תדע שהשייטת ביצעה את זה. אם יחידות מסויימות אחרות יבצעו את אותו מבצע בדיוק, יכתבו "כוח צה"ל". זה ההבדל, ועל אחת כמה וכמה להזמין כתבים לצלם ולצאת עם לוחמים למבצע.

השחור היחיד בצוות:

תכנון לחולצת צוות( בסוף הציור של פו הדב נבחר אם אני לא טועה)
חתכתי חלק מהציור כי הוא גדול מדי (בחלק החתוך שוב מופיע השיר הדרך הגדולה)

WHO DARES WINS


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
Dragon Master
חבר מתאריך 17.6.03
484 הודעות
10.07.04, 18:31
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   20. זה כבר ברור באיזה יחידה הוא 
בתגובה להודעה מספר 17
 
   אולי תזמין אותו לפורום שיענה על שאלות של ילדים פה גם


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
flatfoot
חבר מתאריך 31.7.03
529 הודעות
11.07.04, 05:15
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   24. סתם מעניין אותי..... 
בתגובה להודעה מספר 20
 
   לפי מה אתה מניח באיזה יחידה הוא?

WHO DARES WINS


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
tch85
חבר מתאריך 2.3.04
14 הודעות
10.07.04, 19:29
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   21. קורס קצינים 
בתגובה להודעה מספר 0
 
   איזה מין ניווטים עושים בקורסים קצינים\ השלמה חיילית של שריון?


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
BLaCK_KNigHT
חבר מתאריך 28.7.02
1558 הודעות
10.07.04, 19:43
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   22. ניווטים בזוגות 
בתגובה להודעה מספר 21
 
   בלילה גם.
ואני מניח שחלק מהניווטים של שיריון הם גם ניווטים רכובים כי קיים הבדל גדול מאשר לנווט תוך כדי הליכה לבין נסיעה(אין מצפנים בחלק מהטנקים), והניווט יותר מהיר ומתייחסים לציוני שטח יותר בולטים לעין.


תודה ל Shai-Li על החתימה הנפלאה!
אם אתה לא יכול למצוא את המחט... שרוף את ערימת השחת!


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
yotam_l
חבר מתאריך 26.5.04
47 הודעות
10.07.04, 21:34
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   23. ניווטי קק"ש 
בתגובה להודעה מספר 21
 
   בקק"ש (קורס קציני שריון) עושים אכן גם ניווטים קרקעיים אולם מתרכזים יותר בניווטים רכובים. יש לזכור כי מי שמגיע לקק"ש הם כאלה שכבר למדו ועברו ניווטי קרקע (הן בקמ"ט- קורס מפקדי טנקים והן בבה"ד 1) ולכן חשוב יותר להתמקד בניווטים רכובים. מספר דברים על ניווט רכוב:
ניווט רכוב מורכב יותר מניווט רגלי כיוון שתוואי השטח מתחלף במהירות. עלייך ללמוד ציר גדול יותר ולהסתמך על עצמים/תוואים בולטים יותר. קל מאוד לפספס את אחד מציוני הדרך תוך כדי נסיעה. בטנקים אין מצפן (אולי יש משהו חדש בסימן 4 אבל אין לי מושג) ולקחת אזימוט עם מצפן מטנק זה משהו שלא תמיד מומלץ בגלל השדה המגנטי והשראות חשמליות של המערכות בטנק. יש בטנקים אמצעים אחרים שניתן להיעזר בהם ומקלים על הניווט (כמו אמצעי תצפית ללילה, מט"ל- מד טווח לייזר איתו ניתן למדוד מרחק מנקודת ציון, שימוש בייצוב של התותח- הטנק נוסע אבל הקנה נשאר "נעול" על נקודת ציון אותה אתה בוחר ועוד טריקים).
לדעתי ומנסיוני ניווט רכוב קשה יותר מניווט רגלי. אני זוכר שבבה"ד 1 המד"כ שלנו ציין בפנינו שהוא הופתע מרמת הניווט הגבוהה של השריונרים ואני חשבתי לעצמי שלנווט ברגל אחרי שלמדת ניווט רכוב זה קל בהרבה ולכן אין פלא שבניווטים רגליים יהיה קל יותר לרוב אלה שלמדו ניווט רכוב.


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
flatfoot
חבר מתאריך 31.7.03
529 הודעות
11.07.04, 05:33
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   25. אולי מבחינת התמצאותית זה יותר קל.... 
בתגובה להודעה מספר 23
 
   אבל מבחינה פיסית ניווט רגלי של 4 ימים עם 40 אחוז משקל גוף פיסית הרבה יותר קשה...

עשית ניווט רכוב של כמה ימים? (לא נראה לי כי אם כן זה אמור להיות ציר ע-נ-ק)

WHO DARES WINS


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
yotam_l
חבר מתאריך 26.5.04
47 הודעות
11.07.04, 08:11
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   26. אין ספק שמבחינה 
בתגובה להודעה מספר 25
 
   פיזית ניווט רגלי יותר קשה. גם אם זה לא ארבעה ימים עם 40 אחוז משקל גוף (בגלל זה הלכנו לשריון...) אבל לדעתי ועל סמך נסיוני ניווט רכוב יותר מורכב מבחינת הניווט עצמו. לגבי השאלה שלך- בהכשרות של השריון (גם בקורס מפקדים וגם בקורס קצינים) ישנו שבוע ניווטים רכוב שבו מבצעים הרבה ניווטים רכובים ביום ובלילה אולם אין דבר כזה ניווט רכוב של מספר ימים רצוף של אותו ציר.


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
זעמן
חבר מתאריך 23.4.04
1583 הודעות
11.07.04, 09:47
לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   27. נווט רכוב. 
בתגובה להודעה מספר 26
 
ההבדל בין נווט רגלי ורכוב הוא בעיקר בקמ"ש.
הנווט הרכוב מסתמך בעיקר על אגנים (תבליט),
ומדידת מרחק שהרכב מבצע (בספידומטר).
עצמים בשטח נועדו רק לאימות המסלול ולא לקביעתו (תכסית).
לכן אנני מוצא את הניווט הרכוב מורכב יותר מהרגלי.

בצעתי את שני הניווטים יותר מיומיים (יום ולילה).

איך למדוד אזימות מרכב, יורדים ומודדים.

"שיאים של התמדה, נאמנות ומסירות נפש" יגאל אלון "מסך של חול"


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
flatfoot
חבר מתאריך 31.7.03
529 הודעות
20.07.04, 06:55
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   30. עליתי על אוצר! 
בתגובה להודעה מספר 0
 
   מצאתי אחרי חפירות ארכיאולוגיות את המגילות הגנוזות של יוני! (כולל דברים שהוא כתב עוד לפני שהוא התגייס, זה לא רלוונטי כל כך.. אבל מצחיק מאוד )

בית הספר :

פחחחח איזה חולה רוח... אתה עוד תבכהו Yoni 20 / מתגייסים ו 10:19 | 17/03/04


מרוב געגועים לתיכון... אני אישית מתגעגע לתקופה של י'-י"ב יותר מלכל תקופה אחרת בחיים שלי. אין לכם פשוט מושג כמה כיף אתם עושים (או יכולים לעשות) עכשיו.. אין לכם שמץ של מושג כמה אתם חופשיים.. בשביל לדעת להעריך את החופש שלכם עכשיו, אתם צריכים לחכות שיקחו לכם אותו- וזה עוד מעט יבוא .. רק חכו, כל מורעלי החוד שביניכם, איך פעם אחת תעשו לילה בשטח בטירונות, אחרי 14 יום, ובין עקיצת יתוש לנסיון לפתוח קצת חולצה בלי שאף אחד ירגיש (כי אסור), אתם תהיו מוכנים לתת הכל כדי לחזור לעוד כמה שניפ לתיכון שלכם. לא כי לילה בשטח, עקיצת יתוש או 14 יום זה כזה נורא, פשוט כי פעם היתה לכם ברירה

משיחות עם חלק מהאנשים פה אני מקבל את התמונה (הכללית, אני יודע שזה לא נכון לכולם) שהרבה אנשים פה חולמים על שירות בסיירת או יחידה מיוחדת כי הם רואים אותו כמשהו הוליוודי ו"צבעוני" מאוד, שיגרום להם להיות אנשים אחרים, טובים יותר או מוערכים יותר ע"י אחרים.

חבר'ה, זה שטויות. גם אם תתקבלו ליחידה הכי מיוחדת, ותעשו את האימונים הכי יעודיים והכי מרגשים, אתם עדיין תתגעגעו בטירוף לימי התיכון, וזכרו אותם כיותר טובים. שירות בצבא זה לא דבר הכי נעים ברובו, זה לא דבר הוליוודי, ונכון שחיילים בסרטים עם רובים גדולים מדים מנומרים ופנים צבועות זה אלמנטים שמצתלמים טוב, אבל כשזה אתה בתוך המדים האלה- הם נהיים פתאום קרים ולחים מזיעה, והרובים הגדולים והמשוכללים מקבלים פתאום גם את מימד המשקל שאתה צריך לסחוב, והצבע, שבלונג-שוט החביא אותך כ"כ יפה בג'ונגל וניראת כ"כ קרבי- מתערבב לך בזיעה ומטפטף לך בטיפות מסריחות לתוך העיניים והאוכל.
ואתם לא "תשתנו" מקצה לקצה. יהיו שינויים באישיות ובהרגלים, אבל לא תמיד השינויים שהייתם רוצים, ולא תמיד תהיה לכם שליטה עליהם. וכשאתם יוצאים הביתה אתם לא ארווס מסיירת מטכ"ל או יוני משלדג או חיים מהשייטת- אתם פשוט חבר'ה צעירים כמו שהייתם פעם בתיכון- ואתם תתגעגעו לזה מאוד, ותצטערו שביום ראשון אתם צריכים לחזור ולהיות אנשים אחרים.

המשך:

יצא לי טיפה קודר ודכאוניו Yoni 20 / מתגייסים ו 10:26 | 17/03/04


אבל בגדול המטרה עברה- תנצלו טוב טוב את הימים החופשיים שלכם לפני הגיוס.. אתם כ"כ תתגעגעו אליהם שאין לכם מושג כמה... תבלו עם חברים, תלכו לטייל לבד או עם חברה בצפון, תלכו לים, תצאו למסיבות, תלכו לטייל בדרום עם חברים, תרדו לאילת, תטוסו לחו"ל (מי שיש לו כסף), תקנו אופנוע, תמכרו אופנוע, תלכו לישון מוקדם כדי שתקומו מוקדם, ככה הימים יראו יותר ארוכים, תתחילו עם בחורות (או בחורים, מיועד גם לבחורילות ביניכם), תפסיקו לעשן/תתחילו לעשן (בצבא ממילא תתחילו/תחזרו לעשן), תלכו הרבה ברגל (ותתרגלו לאהוב את זה), תשתו הרבה אלכוהול, תקראו, תשמעו מוזיקה, תבלו זמן עם המשפחה (חכו, רק אחרי 28 יום רצופים תרגישו כמה אתם צריכים אותם), סעו לשדות לשתות קפה, או תעשו את הדבר המקביל שעושים בעיר ("רדו לארומה לשתות קפוצ'ינו הפוך")

ואל תבזבזו את כל הזמן שלכם בלחשוב ולהתכונן לצבא.


על החברים בצבא:

למי ששאל אותי איפה יש חברים יותרו Yoni 20 / מתגייסים ו 09:32 | 19/03/04


טובים- בבית (תיכון, שכונה וכו') או בצבא: (זה בשירשור של הגעגוע לבית ספר, אבל אם אני אגיד לך שם אתה הרי בחיים לא תראה את זה)

אז קודם כל זאת שאלה טובה. וקשה לענות עליה כי זה שני סוגים שונים של חברות. החברות של התיכון זאת חברות הרבה יותר קלילה ולא מחייבת לעומת החברות בצבא.

לעומת זאת, החברות של הצבא היא חברות פחות "טבעית", יותר כפויה ויותר מאולצת בהתחלה (כי חברים לצוות לא בוחרים). לדוגמה- לי בצוות יש שני חבר'ה דתיים, שהולכים עם כיפות והכל... בשום מצב אחר בעולם לא הייתי מוצא את עצמי מחליף מילים עם אנשים כאלה, כי מראש הייתי קובע שאין לי שום דבר משותף איתם. אבל היום אחרי שנתיים, תאמין לי שהם החברים הכי טובים שלי, ואני לא יכול לדמיין את הצוות בלעדיהם.
כי ככה זה. כשאתה בתיכון, אתה יכול להגיד - "וואלה אם זה צחוקים וסבבה לי לשתות איתו קולה בהפסקה, אני חבר שלו" או "וואלה זה בחור טוב, הוא גם גר לידי וגם אנחנו יוצאים יחד למסיבות, הוא חבר שלי"
אבל בצבא החברות היא בגלל ש"וואלה הבנאדם כרגע יצא מתחת לאלונקה, ונכנס עכשיו להחליף אותי כי הוא קלט שאני עוד שניה מתפרק פה" או "הבנאדם כבר סיים את הניווט שלו, ועכשיו מותר לו סוף סוף להחליף בגדים ולעלות לאוטובוס לישון, אבל לא, הוא יושב בחוץ ומכין לכל החבר'ה קפה שיהיה להם כיף לחזור" אז וואלה, הוא חבר. מה שאני מנסה להגיד זה שחברות בצבא היא פחות "כיפית" לפעמים מחברות בבית, כי לא יוצא כ"כ ללכת יחד למסיבות או להשתולל בשדות או לרבוץ אחד אצל השני בחדר, אבל היא הרבה יותר מחייבת ויותר חברות של הקרבה- לתת מהכוח/הזמן/ממה שיש לי לעצמי - למישהו אחר, שלא חייב לי כלום תמורת זה. זה מצב שקצת קשה להסביר.. יכול להיות נדמה לך שעכשיו אתה והחבר שלך מהתיכון ממש ממש חברים טובים- ותעשו הכל אחד בשביל השני, אבל תאמין לי שעד שלא התפרקתם יחד במסע, או סחבתם אחד את השני איזה הר או שניים, או "נלחמתם" ברובי צבע נגד מילואימניקים מחומצני שיער אך מדוייקי כוונות במסכם מסלול, והם החזירו אותכם פעם אחרי פעם לנסיגת-הגיהנום של חייכם, עד אז קשה לדעת מי באמת חבר שלך ומי לא.


ומצד שני- מי בכלל רוצה לבחון ככה חברות?

פוזאיסט, איכס עלק יורה...

דוגמהו Yoni 20 / מתגייסים ו 17:05 | 10/11/03


שתראו למה הכוונה "שפצורים". כל דבר שיש על הנשק (פנס/כוונות/כיסויי כוונות/דורגלים/הפקקים של סקאלות האיפוס של הכוונת (לחדי העין מבינכם) ואפילו שימו לב שסוליה של הדורגל (החלק התחתון, שנשלף החוצה) משופצר לרגל עצמה (אפשר לראות את החוט עובר למעלה, ליד הציר של הרגליים)


מקצוענות? לא יודע. אולי פשוט הרגל מטורף.

WHO DARES WINS


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
flatfoot
חבר מתאריך 31.7.03
529 הודעות
20.07.04, 07:27
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   31. לה לה לה 
בתגובה להודעה מספר 0
 
   עבר עריכה לאחרונה בתאריך 20.07.04 בשעה 07:28
 
משהו נחמד שלומדים בצבא:הכנסת חליפת מדי ב' שלמים לבקבוק קולה.

לפרט מה? זה נקרא לבקבקו Yoni 20 / מתגייסים ו 16:14 | 14/02/04


זה שומר על המדים יבשים ודחוסים ככה שהם תא תופסים מקום במנשא/בווסט.
כל טירון לומד את זה אני חושב.

לוקחים בקבוק קולה/מים מינרלים, חותכים אותו עם סכין יפני באזור העליון שהוא מתחיל להיות צר, לוקחים חולצה, מקפלים שרוולים כמה שיותר, מקפלים לחצי לרוחב ומגלגלים בטירוף. אבל ממש בלחץ. לגלגל את החולצה לתוך עצמה. אותו דבר עושים עם המכנסיים (מקפלים את השרוולים של הרגליים לאורך פעמיים. מגלגלים הדוק הדוק הדוק, ודוחסים את שניהם לחלק התחתון (הרחב) של הבקבוק. על מה שמציך מלמעלה סוגרים את החלק העליון (הצר) ועל ה"של הבקבוק אוטמים עם איזולירבנד חבלה, ויש לך חליפת מדים יבשה בבקבוק קולה!

על הצייר דניאל:

דבר ראשון תודה אבל לא אני ציירתי אתו Yoni 20 / מתגייסים ו 21:47 | 13/02/04


הציורים האלה (לצערי). מצייר אותם חבר מהצוות שלי. ובקשר לשאלה השניה, לא, עדיין לא סיימנו מסלול. עוד שבועיים.


הנה עוד כמה ציורים של הבחור. מה שאתם לא תאמינו זה המהירות שהוא מצייר. ציור כזה על מחברת ס"ד (הצהובים) לקח לו איזה 5-10 דקות.. והוא מצייר אותם תוך כדי נסיעה


לבחור אגב, לצורך זכויות יוצרים, קוראים דניאל ה.

דניאל צייר את עצמו:

עקיצה על הצלפים בצוות:

סקיצה של M4A1:

זוכרים את הציור לחולצת צוות? הגיגים:


או- MARAND אתה בדיוק בראש שליו Yoni 20 / מתגייסים ו 23:23 | 16/01/04


אני רוצה משהו מקורי, משהו חדש. כי באמת בכל היחידות זה תמיד יהיה איזה ציור של אימון שמאפיין אותם ולמעלה יתקעו איזה שיר. (אגב, על השיר של יזהר אשדות גם כן חשבנו כבר, הוא פשוט כל כך מתאים). אני גם כן רציתי לעשות משהו מקורי, לא את הפורמט הכל כך רגיל הזה... אבל מה לעשות אני לא לבד בצוות. תאמין לי מצידי הייתי כותב
"יאללה קוס'אמק כל המסלול הזה! ראבאק כבר שנתיים טוחנים פה אימונים כבר הפכנו כל אבן במדבר והשארנו עקבות על כל מטר בארץ העקומה הזאת.. קיבינימאט תנו לנוח קצת! הבטחתם לי מסלול מעניין וואלה כל מה שאני עושה זה לסחוב משקלים ולהסתובב במדבר- זאת עבודה של כל גמל בדואי ממוצע, ובטח גם משלמים להם יותר טוב. ומה זה כל הירי הזה כל הזמן? חור באזניים עשיתם לי כבר, למה אין סטיקרים של "לא לאלימות כן לשלום" על ההאמרים? אני בכלל לא בקטע הזה של להרוג! אז מצידי אתם יכולים לקחת את כל המפות האלה, ואת כל הרובים האלה, וכל הצעצועים הנוצצים האלה שאני ממילא לא מבין איך הם עובדים, ולדחוף אותם! ואם כבר מדברים, אז הייתי גם רוצה להתלונן שהיו איזה פעם פעמיים שנדמה לי שלא ממש הקפדנו על "6 שעות שינה" ועל "שלוש ארוחות ביום" (למעשה אני זוכר אולי פעם פעמיים שכן קיבלנו את אלה בשנה האחרונה) וחוץ מזה אני חושב ששנתיים מסלול זאת הגזמה פראית וכל העסק הזה של הקבע ממש לא נראה לי, ומה זה כל הסיפור הזה של הכוננות טרור בשבתות?! למה מה, המחבלים בעזה נשארים שבתות ב"כוננות פעולות צה"ל"? איזה מין דבר זה?!
מצטער אם נשמענו ממורמרים, סך הכל היה סבבה, חוץ מהקטע עם הניווטים והטרור, שהיה די מלוכלך מצידכם.
צוות י'"

המשך:

הודעת התנצלות ותיקוןו Yoni 20 / מתגייסים ו 23:33 | 16/01/04


מההודעה הקודמת שלי עלול להשתמע כאילו כל מה שעשינו במסלול היה לנווט ולנווט עוד. זה לא נכון, בין ניווט לניווט תירגלנו ניווטים והתאמנו גם בלנווט.
סתם סתם. הכל סטיגמות. פשוט בגלל שכל היחידות למינהן (אלה שמנווטות) עושות לרוב משהו כמו מקסימום 8-10 שבועות ניווט, קורס מ"כים עושים בערך 4 שבועות, קורס קצינים בערך (ככה שמעתי) 6 שבועות, ורק אצלנו וביחידה נוספת נוהגים לבצע קרוב ל 20 שבועות ניווט במהלך המסלול, אז יצא לנו שם של נווטים, אבל זה סתם סטיגמות- למרות הכל אנחנו לא יודעים להחזיק מצפן. מה זה כבר 5 חודשי ניווט (בקרוב)? פשוט 5 חודשים (לא רצופים כמובן) של טיולים רגליים בארץ על חשבון הצבא! מה עוד אפשר לבקש!? הלא זה נפלא הלא כן?

אבל מה זה 5 חודשים בתוך שנתיים? כלום! בשאר הזמן אנחנו עושים דברים אחרים לגמרי, במגוון עצום של אימונים (למשל ניווטים!)

(חזרתי הביתה ברוח המירמור והציניות... השתתפו בצערי)


הבדל בין צלפי טרור לצלפים רגילים:

כל ההבדל בין צלפים לצלפי "טרור"ו Yoni 20 / מתגייסים ו 19:50 | 24/01/04


הוא שאת השני מעבירים מש"קי לוט"ר (גם כן באדם) והוא קצת יותר תובעני מבחינה פיזית ונפשית. למשל להישאר עם העין בכוונת בשכיבה הרבה מאוד זמן בלי לזוז במצב שנקרא "היכון היכון" ולא להתעפץ עד שבבת אחת נותנים לכולם "אש" ואז צריך בבת אחת לירות בדיוק באותה שניה. זה נשמע קל אבל לא להתעפץ שם נחשב לאחד הדברים הכי קשים בקורס. אגב, בשביל לצאת לקורס צלפי "טרור" צריכים לצאת קודם לקורס צלפי "שטח", יעני צלפים רגילים.


סתם בחור מהצוות (שיורה כמו מייקי הארטמן ג'וניור)

סתם קטע מצחיק. מה עושים בחופשה?

טוב, עכשיו הודעה רצינית.ו Yoni 20 / מתגייסים ו 09:00 | 11/10/03


סתם לא, נראה לכם?
טוב, אתם כולכם ישנים כמו אבוקדו, אני ער מרבע לשש, הספקתי להתואשש מהאנגאובר, להתלבש, להיזכר ללבוש תחתונים, ללבוש תחתונים, להתלבש מחדש, לרוץ שעה, לחזור, להתקלח, לאכול חביתת הפתעה, ולהתארגן לטיול הרגלי המפרך לעמק השלום (מי שיודע איפה זה) שאני יוצא אליו בעוד שעה בדיוק.

אתם מבינים? אין זמן, זין זמן! חייבים לייתר עבודה! לפרפר כל הזמן! לתקתק שוטף, יורים עליכם! GH! GH!

בינתיים די משעמם לי. אני מודה. חשבתי לעשות קצת מתח, ואז אמרתי "המממ... לאאאאא..."


ותגידו לאלכס הנחש שהוא נחש.

WHO DARES WINS


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
flatfoot
חבר מתאריך 31.7.03
529 הודעות
20.07.04, 07:54
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   32. רק שתדעו ש"שולה מוקשים" התקבל לקורס חובלים. 
בתגובה להודעה מספר 0
 
   עבר עריכה לאחרונה בתאריך 20.07.04 בשעה 07:59
 
שאלות ליוני:
1.מה הרמה של הקרב מגע בצה"ל?
2.האם ב-3 היחידות עושים צניחה למים?
3.האם מגלן, יעל ושלדג זה ראשי תיבות?
4.האם גופי הוא כלב?
5.האם היחידות המיוחדות של צה"ל צשתתפות באימונים עם כוחות מקבילים בחו"ל?

תשובות לכולכם (מטורפים)ו Yoni 20 / מתגייסים ו 14:56 | 10/10/03


1. קרב פנים אל פנים? קוראים לזה בצבא קמ"ג (קרב מגע) ולומדים את זה בטירונות ובאימון מתקדם. מי שיעשה קורס לוט"ר יזכה לשידרוג הרמה לשיעורים אפילו עוד יותר כיפיים. הרמה? לא לא גבוהה. משהו בסגנון הכרית שתיארת.. סימנים כחולים? פצעים פתוחים? אפים שבורים? אגרופים מדממים? נקעים? פינויים לאיכילוב? פריקות מפרקים? לאאאאא.. אל תדאג, אין מצב..

2. לא מכיר את היחידות שהיזכרת. נראה לי שתיהן הנפצות של מלש"בים. לצנוח למים? השתגעת?? זה לא נראה לך קצת מסוכן?!

3.פעם אחת ולתמיד: מגלן היא ציפור גדולה (תראו את הסיכה..) עם מקור מעוקל ונוצות כהות אדמדמות ורגליים דקות, שחיה בלהקות לנודדות בין מקורות מים. ניזונה משבלולים ודגיגונים.
יעל זה במבי כזה, אבל עם קרניים.
שלדג זאת ציפור טרף קטנה וצבעונית שחיה מעל מקורות מים מתוקים וניזונה מדגיגונים, סרטנים ומחבלים. אם תסתכלו על הציפור, תראו שהצבעים שלה לא רק יפים אלא גם מבריקים, כי הנוצות שלה מרוחות בשומן, שמונע מהן להירטב ולספוג מים, ככה שהיא מסוגלת לטבול במים כשהיא צוללת אל הטרף ולצאת משם יבשה ולהמשיך לעוף (זאת גם התשובה לשאלה מספר 2)

4.גופי הוא כלב, שלא כל כך הצליח.

5.כן. זה לא סוד. אגב, לא רק יחידות "העילית" של צה"ל אלא הרבה יחידות, כולל יחידות הדרכה ומודיעין. וזה עובד בהתאמה: יחידות מיוחדות מתאמנות ולומדות מיחידות מיוחדות זרות, יחידות ימיות עם יחידות ימיות, יחידות הדרכה עם יחידות הדרכה וכו'.. מידי פעם מפרסמים בעיתון על איזה תרגיל משותף עם ארה"ב וטורקיה, זה לא עניין סודי.


אופנת השמות ליחידות:

חח זה שמות מעפנים אבל אני הייתיו Yoni 20 / מתגייסים ו 07:33 | 11/10/03


אני הייתי זורם עם זה בכיוון המוקצן. לדעתי באמת הכי מגניב היה לקרוא ליחידות בשמות של בחורות. תכל'ס זה ממש טוב. כמו שלמסלולים קוראים ככה אז גם ליחידות.

"סוף מסלול סיירת מיכל
צוות תקווה נוב 01"

למשל מה יותר כבוד לדעתך? להגיד "אני בסיירת מטכ"ל" או "אני לוחם ב"סנדי"?
אני לוחם בשייטת או אני לוחם ב"שני", צוות נוב 0?

אני לוחם שלדג או אני לוחם ב"פמלה"?

פלסר גולני או סיירת נועה?

אחי זה ליגה מטורפת. אני בעד +.

"יעל" למשל, הקשיבו לי (דפוקים חשבתם שהכוונה לחיה יעל? חח נו תהיו רציניים. זאת חברה של מי שהקים ת'יחידה). השאר נדבקים לשמות של ציפורים וראשי תבות.. מעפנים. ועוד מצפנים שאני אצא לקצונה שכזה צבא?


זה הציור הכי טוב (לא תבינו כלום..)ו Yoni 20 / מתגייסים ו 21:38 | 17/07/03


זה בעקבות מקרה שקרה באחד הניווטים היותר קשים, והפך למור"ק בצוות ופלגה כולה, כנראה לנצח... יום אחרי שזה קרה והתפרסם, הציור הזה הופיע מודבק על הדלת של הבחור.. אם עותקים מצולמים בכל מקום במגורים...

(ולא, אני לא הבחור המדובר..)

• והתמונה היותר רציניתו Yoni 20 / מתגייסים ו 16:05 | 25/07/03


לפני חודשיים בערך החלפנו מפק"צ, והכנו למפק"צ היוצא, שהעביר אותנו חלק נכבד ומשמעותי מהמסלול, מין אלבום תמונות כזה, עם כל מיני תמונות, ציורים, מכתבים אישיים וכל מיני זכרונות של דברים שעברנו יחד איתו. אז הנה אחד מהציורים שהופיעו בסוף האלבום.

אגב- מזהים מי הזמר שהוא הכי אוהב? אלה שני שירים שהוא היה מזמזם בכל רגע אפשרי..

(בציור הופיע השיר "התשמע קולי" חתכתי כי הוא גדול מדי)

ציור 2

WHO DARES WINS


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
flatfoot
חבר מתאריך 31.7.03
529 הודעות
21.07.04, 06:26
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   33. המשך 
בתגובה להודעה מספר 0
 
   עבר עריכה לאחרונה בתאריך 21.07.04 בשעה 06:28
 
יוני מגיב לאשכול בנושא בראבו שתיים אפס, מישהו טוען שם שה-SAS היחידה הכי טובה בעולם:


DREAM KING, מעניין-ו Yoni 20 / מתגייסים ו 22:09 | 17/03/04


הם גם התרשמו ממך לטובה, אז, בפעם האחרונה שיצא לכם לעבוד ביחד. איפה זה היה- עיראק או סודן? כבר הספקתי לשכוח. הם ביקשו רק שאם אתה יכול פעם באה שאתה יוצא איתם למבצע, (בין כל שאר היחידות שיוצא לך לעבוד איתן) תביא קצת ציוד משלך, כי זה לא נעים שאתה משלים מהם כל פעם.. ולא נעים לבדוק לך רשמ"צ, בכל זאת בחור עם רזומה מבצעי כמו שלך.. לא יפה.


מה שהם יכולים הכי טוב לעשות- זה לקלל ולשתות בירה חמה שהם מביאים בחופיות (צה"ליות!!) לשטח- ועל זה מגיע להם כל הכבוד.

המעז שותה

בעקבות התגובה הוא נשאל אם הוא פגש את החבר'ה האלה פעם:

אם אתה קורא לזה תה...ו Yoni 20 / מתגייסים ו 19:36 | 18/03/04


אני קורא לזה בירה.

וכן, הם מתאמנים לפעמים בארץ. למי שמזדמן ללוט"ר לעיתים קרובות (תנחומי) בטח יצא כבר לראות שם מידי פעם חבר'ה בריטים, אמריקאים או גרמנים מתאמנים, והלוט"ר הוא רק אחד מהקומות בישראל שהם באים ללמוד בו דבר או שניים..

ובכל אופן, הם חבר'ה מצחיקים וחברותיים מאוד, ואין להם פוזות של "סר-יס סר! הוווא!" כמו של האמריקאים- הם כמעט תמיד צועקים וצוחקים ותוקעים גרעפסים ולכמעט כולם יש שפם- אם הם לא היו מדברים אנגלית עם מבטאים מוזרים הייתי יכול להישבע שהם נגדים בצה"ל!

• בוחן מש"קו Yoni 18 / מתגייסים ו 12:18 | 14/03/03


מתבצע עם ווסט כוננות מלאה, שני נשקים וקסדה. רצים 500 מטר, נכנסים לבניין, רצים בתוך הבניין, קופצים מחור בקיר עולים לגג יורדים בעמוד כבאים עולים על חבל 6 מטר פעמיים (או פעם אחת בכוח ידיים בלבד) וחוזרים את ה 500 בספרינט בעליה, מקיאים, מתקלחים, עולים על א', יוצאים הביתה.הגישה לבית נעשית לאט ובזהירות.. צעד צעד


הנה השיר! מצאתי!ו Yoni 20 / מתגייסים ו 12:50 | 19/07/03


אם הייתי רואים לאן חפרתי בתיק שלי, ומה עוד הצאתי משם, הייתם בשוק. זה השיר שבניגוד לרוב השירים, לא רק הבחור "המוכשר" כתב, אלא רוב החבר'ה, בנסיעה חזרה ממסכם פרט. בואו נגיד שזה "שיר הנווט" שלנו:


"שיר הנווט" ע"פ "כשזה עמוק" / קורין עלעל ואביתר בנאי (מומלץ אגב!)

*הקטע בשיר זה ה"קנון" (ככה כותבים?) וצריך לשמוע את הביצוע שלהם כדי להבין)


כשזה בלת"מ עוצר כל העולם
זה רק אתה וכוכבים
וזה רחוק, רחוק
אתה מרגיש ש-
במפה, חסרו כמה קוים

מה מסתתר מעל כיפה רחוקה (כיפה רחוקההה..)
כשזה רחוק אין לדעת
מה שנשאר בסוף זאת רק עוד דקה (רק עוד דקהה..)
וחתיכת הליכה..

כשזה בדד הרוח-
כמו נושאת אותך למקומות זרים
וזה רחוק (רחוק)
שרירים של רגל, בתוכך
בן רגע נתפסים


קבלו אותי בשיר היסטריו Yoni 18 / מתגייסים ו 00:13 | 22/02/03


אם מנעלי הספורט שלך יוצא הריח,
ואם מצל של כל מש"ק אתה בורח,
אם זרוע די עבה בצווארונך תמיד מושכת
ויש לך בעיטה במקום שבו נהוג לשבת...

זה סימן שזה קמ"ש
כל יום סרטון חדש
כל יום סרטון חדש
סימן שזה קמ"ש

אם אתה מתחיל לשכוח מלהיות רגוע,
ובחר"פ צריפין יש לך ביקור קבוע,
ואם האגרופים שלך בוכים לך בלילה,
ואתה צריך למות כדי לצאת הביתה...

זה סימן שזה קמ"ש...

אם קת של אקדח הפכה להיות כפות ידיך,
ושחפו"ד-פק"ל-פריצה נמצא תמיד עליך
החלפת מחסניות היא החלום שלך בלילה
ואין לך כבר סטרנום- וזה כואב לאללה

זה סימן שזה קמ"ש...

אם יש לך קמ"ג ממש פק"ל כל ערב,
וכל סכין יפני- נראה פתאום כמו חרב
ויש לך כתמים סגולים מתחת לעיניים
אבל זה לא אכפת, כל עוד יש לך שיניים...
אם אין כמעט מתאר ותרחיש שעוד לא עשית,
אם אין מכה או נקע שלא טעמת וניסית,
ואם תחושה קשה לפעמים לך חוזרת
שלא הכל צודק, ושיכול להיות אחרת...

זה סימן שזה קמ"ש
כל יום סרטון חדש
כל יום סרטון חדש
זה סימן שזה קמ"ש


ואור ירוק בנקודה רחוקה (נקודה רחוקההה..)
עוד משימה שבוצעה לה
מה שנשאר בסוף זאת רק השתיקה
ואתה כל כך לבד...

וזיכרון אשר דועך
של ציר שמסתבך
מסביב שוב גשם יורד (גשם יורדדד..)
וזיכרון אשר דועך
וכל הגב כואב
ובחוץ שוב גשם יורד (גשם יורדד..)

• רוצים עוד שיר?ו Yoni 20 / מתגייסים ו 21:49 | 18/04/03


שיר שתלינו על הדלת של חדר הקצינים לפני היציאה למסכם צפון ב':

"למעלה גבוה, יש מי ששומע
צעקה של איש קטן.
על הארץ, למטה, איש בלי נצח ששכחת
מבקש רק עוד קצת זמן."


(זה של החברים של נטאשה יא בורים!)

והנה אחד השירים שעשו לנו את התרגיל: (ע"פ "חופשי זה לגמרי לבד"/יהודה פוליקר)

עשרים וארבע שעות ביממה
שמונה-עשרה לניווט ושש לשינה
לא ידענו ללמוד בעל פה
שמאה עשרים זה בעצם הרבה...

עשרים וארבע שעות ביממה
יש לפני הליכה איומה
אז הלכנו ללמוד כל אחד בנפרד
כי בדד זה בעצם לגמרי לבד
בדד זה לגמרי לבד
בדד זה לגמרי לבד

בדד זה - בדד זה לגמרי לבד

עשרים וארבע שעות ביממה
טעות חזרה בטעות על עצמה
מי ידע בסופו של חשבון
שמאה עשרים זה בעצם המון

בדד זה - בדד זה לגמרי לבד

וזה השיר המסכם של המסכם. הוא נכתב שבוע אחרי המסכם ע"י חבורת נווטי-על בכלל שהלכו כל הלילה צפונה ופתאום הגיעו לים. (ע"פ "משמרת לילה"/יהודה פוליקר)

ואדי צר, לך ישר בדרך העולה
שביל עפר לא מוכר, דרך תעלה
מושך למעלה בכל הכוח רוצה כל כך לברוח
אני בעצם לא זוכר -לאן, אבל אני חותר בתוך הערפל

מסכם, מוצנח מתגלגל, בשבוע סתיו
וגם אם ישבר הגב, אנ'לא מפסיק עכשיו
עובר בנחל, ממשיך לנוע ליעד לא ידוע
מאחורי חיפה נוצצת, במערב עכו קורצת, חושך מסביב
אני הולך לי כל לילה, ורוח באה מהחוף
יום רביעי ורק עוד לילה, אני אגיע
לנון-סוף... (נ.ס)

בקושי ער, הולך מהר, האופק מתגלה
לא רחוק, עוד מעט, השמש תעלה
אם אמצא לי שדה או יער, הכל יהיה בסדר
אני לבד על הר פתוח, הולך נגד כיוון הרוח, במסכם צפון.
אני הולך לי כל לילה, ורוח באה מהחוף
יום רביעי ורק עוד לילה, אני אגיע
לנון-סוף... (נ.ס)

תקופות במסלול:

WHO DARES WINS


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
Itay23
חבר מתאריך 9.5.04
58 הודעות
26.07.04, 23:49
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   49. סליחה??? מה פשר התמונות??? 
בתגובה להודעה מספר 33
 
   מה הקשר של תמונות הלוט"ר האלה ליוני???


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
flatfoot
חבר מתאריך 31.7.03
529 הודעות
27.07.04, 00:11
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   50. הוא פירסם אותן 
בתגובה להודעה מספר 49
 
   ובתמונה ששהוא תוהה על הבחור החתיך, הוא מן הסתם מתכוון לעצמו(הוא כל הזמן עושה את זה )

WHO DARES WINS


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
Itay23
חבר מתאריך 9.5.04
58 הודעות
27.07.04, 00:17
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   51. אז זהו... שלא! 
בתגובה להודעה מספר 50
 
   הוא לא מופיע בתמונות האלה.....


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
flatfoot
חבר מתאריך 31.7.03
529 הודעות
27.07.04, 00:27
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   53. על פי מה אתה קובע זאת? 
בתגובה להודעה מספר 51
 
   אני אשאל את יוני על זה.
תסביר למה אתה כזה החלטי שהוא לא מופיע.

וחוץ מזה גם אם הוא לא מופיע אלה תמונות נחמדות

WHO DARES WINS


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
Itay23
חבר מתאריך 9.5.04
58 הודעות
27.07.04, 00:33
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   55. למה אני כזה החלטי? 
בתגובה להודעה מספר 53
 
   כי אני צילמתי אותן


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
flatfoot
חבר מתאריך 31.7.03
529 הודעות
27.07.04, 00:35
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   56. אז מי זה הבחור החתיך? 
בתגובה להודעה מספר 55
 
   הוא עצמו פירסם את התמונות האלה.
איך הן קשורות אליו? אתה יכול קצת יותר לפרט?

WHO DARES WINS


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
Itay23
חבר מתאריך 9.5.04
58 הודעות
27.07.04, 00:38
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   57. איך הן קשורות אליו? 
בתגובה להודעה מספר 56
 
   הן לא.
אני לא יודע מי הבחור החתיך כי אני לא מזהה ממרחק כזה...
מה שכן, הן לא קשורות אליו כי זה תמונות מסיום קמ"ש
שאף אחד מהמשתתפים בו לא באו מחיל האוויר חוץ מסרן אחד
שהיה קצין אימון גופני ב-669 אם אני זוכר נכון

ואיך הוא פירסם אותן? הן מופיעות גם בISAYERET


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
flatfoot
חבר מתאריך 31.7.03
529 הודעות
27.07.04, 00:55
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   58. אולי הוא פירסם אותן 
בתגובה להודעה מספר 57
 
   עבר עריכה לאחרונה בתאריך 27.07.04 בשעה 00:59
 
כי הוא רצה להמחיש את מה שהוא עבר. אני אשאל אותו על זה.
צודק:http://www.isayeret.com/terror/demo.htm

הבחנתי בזה מקודם ועכשיו זה מסתדר לי. לחיילים יש גם נעליים אדומות.

WHO DARES WINS


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
stinger360
חבר מתאריך 15.5.04
190 הודעות
27.07.04, 01:08
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   59. סליחה על הבורות... 
בתגובה להודעה מספר 57
 
   אבל מישהו מוכן להסביר לי מה זה קמ"ש??????


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
Itay23
חבר מתאריך 9.5.04
58 הודעות
27.07.04, 07:42
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   64. קמ"ש = קורס מש"קי לוט"ר 
בתגובה להודעה מספר 59
 
   ולגבי הנעליים האדומות, רק לחלק מהחברה שם היו נעליים אדומות...
ולחק השני... שחורות כמובן


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
flatfoot
חבר מתאריך 31.7.03
529 הודעות
23.07.04, 05:54
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   34. חבר'ה למה אין תגובות? אני רואה שיש המון צפיות 
בתגובה להודעה מספר 0
 
   עבר עריכה לאחרונה בתאריך 23.07.04 בשעה 05:58
 
בעקבות פירסום תמונה של נשק בפורום:

יש לי שאלה חשובה לבעל התמונה ובכללו Yoni 20 / מתגייסים ו 11:23 | 17/07/04


נשק מרשים יש לך. תגיד, הגומי הפעלה הזה על המתפסים עוזר לפגוע יותר טוב? והגומי על המחסנית, הוא מונע מעצורים או מה?

אנשים- אני יוצא פה בקריאה נרגשת לכלל חיילי צה"ל -

חוסו על חייו של הגומי הפעלה המצוי. הגומי הפעלה הוא חיה מוגנת, על מגוון מיניו וסוגיו- השחור הים תיכוני או הירוק המצוי. שימרו עליו ותנו לו לחיות חופשי בטבע. הרצון שלכם לגומי הפעלה טפשי וחסר משמעות על הנשק גורם לביקוש בשוק, שגורם לציידי הגומי לצאת אל הטבע ולצוד על הגומי המצוי ולפשוט את עורו! אתם לא פחות גרועים מנשים זקנות שלובשות פרוות של שועלים! די לאכזריות!


אל תשכחו את הכלל הידוע- ככל שיש לך יותר גומי הפעלה על הנשק, כנראה שאתה יותר ג'ובניק

והנשק בתמונה זה עוד דוגמה טובה יחסית למה שקורה בצה"ל..

הסבירו על שרוול טרור:

• אה אתה חושב?ו Yoni 20 / מתגייסים ו 12:06 | 17/07/04


כן אני יודע מה זה שרוול טרור אבל דבר ראשון היום כל אחד בצה"ל שם כזה דבר. למה? כי הוא ראה שחבר שלו מדובדבן עו מאיזה יחידה אחרת שם, והוא אומר "גם אני אשים, ואז אני אירה טוב כמו חבר שלי". והלוואי שכאן היתה נגמרת התופעה. אנשים עוטפים את הנשק בסתם חתיכות גומי מכוערות, ועד מגוונים ירוק על שחור ולהיפך כדי שתצא דוגמה יפה..


בעעעע הומואים.


בעקבות האימרה של חיים רמון על השייטים המבוזבזים:

תראו מה זה גועל נפש ו Yoni 20 / מתגייסים ו 13:23 | 20/07/04


"צה"ל מבזבז לוחמי השייטת"
ח"כ רמון תוקף השימוש "המוגזם" בשייטת לצרכים מבצעיים. מופז: "הם משלמים מחיר כמו כל יחידה"

ץקראו את הכתבה למטה.. מצאתי את כל הדיון הזה בפורום השני ההוא של הצבא (פורום פרש)וחשבתי להראות לכם, שתרעו כמה אנשים יכולים להיות מטומטמים..

הטמבל הזה עשה להם רק (נזק גדול) ביציאה הזאת שלו.


את דעתי בנושא אתם יכולים לנחש..

• זה לא חשוב אם הוא אישית מטומטםו Yoni 20 / מתגייסים ו 13:33 | 20/07/04


כל הרעיון הזה, שהשייטים המסכנים "מתבזבזים" בשטחים... מאיפה זה בא? אני מניח שיש עוד אנשים שחושבים ככה, וזה עצוב מאוד..

אני רק מנסה לחשוב איך אמור אבא של צנחן שכל השירות שלו יושב בשכם, להרגיש כשהיא קוראת שיש התנגדות להפוך את השייטים המסכנים ל"בשר תותחים" כמו הבן שלה.

"מתבזבזים בשטחים".. כמה פתאטי. זה או זה, או שימשיכו לשכב רגל על רגל במועדון שלהם, שזאת הדרך היחידה שבה הם באמת מתבזבזים.

המשך:

אתה מנסה להתחרות איתי בעילגות?ו Yoni 20 / מתגייסים ו 14:03 | 20/07/04


אתה תפסיד, תאמין לי. אתה מדבר פה עם נסיון של שנים בשגיאות כתיב, משפטים לא ברורים, שינוי נושא באמצע המשפט וכו'.

בכל אופן, עזבו שסבבה לכולם יכתבו כמה הוא אפס. אני לא מכיר אותו ואת פעילותו יותר מידי, אבל נסכם שזאת היתה יציאה ממש אומללה (אלא אם מישהו חושב אחרת).

ובקשר לכל מה שכתבו למעלה:
1. הם לא מקבלים משימות של גדודים. הם מקבלים את החלק הקדמי והראשון של המבצע, בדיוק כמונו וכמו מטכ"ל, כשאנחנו הולכים למבצע בשטחים. אני לא אתחסד ואגיד שאצלנו אין פלצנות, ואין לפעמים דיבורים של "נו, בשביל זה מבקשים צוות מהיחידה?" אבל זה מסיבה אחרת. אצלנו שמחים להוציא צוות למבצע בשטחים (זה נותן נסיון עצום ללוחמים. לוחם שאף פעם לא היה בשטח עוין או תחת אש, חסר לו הרבה.) אבל לפעמים הדרישה האג"מית (יעני של אוגדה/המטכ"ל לצוות של היחידה פוגע באימונים של הצוות הזה.
ואני לא מדבר על אימונים כמו ניווטים או מד"סים או מטווחים מן הסתם. על דברים כאלה ("אימוני שגרה") יוותרו בשמחה, כי יש מהם מספיק ואפשר פשוט להמשיך אותם אחרי המבצע.
אני מדבר שיש אצלנו צוותים שמתאמנים לקראת מבצע ייעודי וספציפי שהוא כן הייעוד שלהם, והפסקת האימונים ומעבר לנוה"ק (נוהל קרב) של מבצע בשטחים, פשוט קוטע לך בבת אחת אימונים ומודלים (שזה אימון שמדמה בשטח את כל התרחישים שעלולים להתפתח במבצע עצמו) שנמשכים כבר כמה חודשים טובים.
במקרים כאלה היחידה יכולה ל"סרב" להקצות צוות, או להחליט לשלוח צוות אחר (לרוב צעיר, אפילו במסלול) לשטחים (אבל לא מתוך פינוק, אלא כי מבצע ייעודי כזה שעובדים עליו כמה חודשים, חשוב ומשפיע ומשמעותי פי כמה מ"עוד" מעצר או סריקה או פשיטה.)

המשך:

אני לא הייתי ממהר ומתיימר לשפוט..ו Yoni 20 / מתגייסים ו 18:32 | 20/07/04


בוא לא נתווכח למי מסלול קשה יותר. זה עניין סובייקטיבי מאוד ומה שקשה לי יכול להיות יותר קל לך ולהיפך. במסלול של השייטת יש את מוטיב הים, שהוא מאוד קשה להרבה אנשים, ולכן הוא נותן לכל המסלול צל "מפחיד" וייחודי, בעוד שמלבד החלק הזה, המסלול דומה מאוד למסלול של כל יחידה אחרת, ובהרבה דברים (כמו ניווטים רציניים למשל, שהם אחד האימונים הכי קשים פיזית) הוא קצר וקל בהרבה ממסלולים של שלדג או מטכ"ל. אז יכול להיות שלך קל מאוד לשחות ולהתנהל בים, וקשה מאוד לנווט במשך ימים רצופים ללא הפסקה, ולי להיפך..

נ.ב.
גם בשלדג (ככה שמעתי לפחות, לא יודע לגבי מטכ"ל) אתה תיכנס לים בארבע בבוקר בחורף, וגם שם אתה תצנח לים ותצלול ותאבק (בחוסר הצלחה משווע, אגב) להישאר מעל פני המים. למרות שכמובן לא בכמויות ותדירות כמו בשייטת.

המשך:

• שמע, יש סתם לדבר ויש לדבר שטויותו Yoni 20 / מתגייסים ו 19:43 | 20/07/04


אתה כבר מתחיל לגלוש לצד השני, והפחות לעניין של העסק, בסדר?
גם שלדג וגם מטכ"ל (עם כי היא פחות) משתתפות באופן רצוף ושוטף בפעילות המלחמה בטרור הפלסטינאי, ושתיהן נפגעות מההתעסקות (החשובה) הזאת בכך שזה מאלץ אותן לזנוח או לצמצם את ההתעסקות בייעוד שלהם, שהוא חשוב לא פחות ותאמין לי ששום אחמד או ג'מיל שאחריו שולחים אותם לרדוף לא שווה את הסיכון שבאיבוד ולו מעט מהיכולת הייעודית שלהם. זה כבר סיכון ברמות גבוהות פי כמה. ולמרות זאת שתי היחידות כן מגיעות לשטחים, וכן מקצות צוותים למבצעים של חטמ"רים, ועושת את זה לא לא במירמור אלא בשמחה ובידיעה שזה מה שצריך לעשות.
עם זאת, אם העניין בא על חשבון מבצע ייעודי, הוא ידחה בסדר העדיפויות מסיבות ברורו שכבר הסברתי בהודעות קודמות.

השייטת לא "יותר מקריבים ומסכנים את עצמם מיחידות העלית האחרות (שלדג מטכ"ל)".. איזה שטויות אתה מדבר תגיד לי? אתה יודע בכלל במה "שלדג ומטכ"ל" שלך מתעסקות בזמן שהשייטת עושה מעצרים? אתה יודע לאן הן שולחות את החיילים שלהן? תגיד לי, כי אני באמת לא מבין איך ובאיזה זכות את מעיז לדבר ככה.

• רק משהו שחשוב לזכור ו Yoni 20 / מתגייסים ו 09:39 | 21/07/04


נתחיל מזה שמקריאה של הכתבה בפורום FRESH ראיתי שרמון אמר את הדברים בתגובה (או כחיזוק) של הדברים שכביכול נאמרו ע"י לוחמי השייטת עצמם (ראו קישור למטה)
יש שם משפט שנאמר כביכול ע"י "גורם בשייטת" (?
""אנחנו מלכלכים ידיים, איפה שאר הסיירות?..
..לוחמי הקומנדו הימי 'מלכלכים ידיים' בזמן שיחידות עילית אחרות לא משתתפות בלחימה נגד הטרור, או משתתפות באופן חלקי"

אז דבר ראשון אני כמעט בטוח שהדברים האלה לא נאמרו ע"י קצינים או לוחמים בשייטת, אבל אם כן זה עניין חמור מאוד.

נכון שלא שופטים אדם בצערו, והדברים נאמרו (או לא נאמרו) אחרי המוות של ורדי ז"ל, אבל בואו נדבר בהנחה שהם אכן אמרו את זה, ונדבר על תוכן הדברים ועצם העניין:
תגובה כזאת היא ממש לא במקום (לדעתי לפחות) ומראה שאנשים קצת שוכחים מה הם ואיפה הם נמצאים. ואני לא מדבר על זה שהם בשייטת, אלא על זה שהם בצבא. חיילים כמו כולם. כמו שכתב מישהו באחת התגובות למאמר: "מלכלכים את הידיים?! אתם לוחמי השייטת!" לעבוד בשטחים זה לא ללכלך את הידיים. המקסימום השלילי של העניין הוא הסטת סדר היום של היחידה (או במקרים רבים של צוות בודד) מפיתוח ועבודה על התחום הייעודי. הם לא "עובדים שם בהתנדבות" או "מגדילים ראש" בזה שהם עושים מעצרים בשטחים. ולא עושים טובה לאף אחד. זה התפקיד שלהם.

דבר חשוב נסוף שרציתי להגיד כבר קודם:
הדרך היחידה "לבזבז" לוחם, היא לתת לו לשכב רגל על רגל ביחידה כל היום. אין משימה פחותה מידי ללוחם מבחינה ערכית. ככה לפחות אותי חינכו (סורי על הפלצנות היחידתית, זה מדבק). אם אותי מחר שולחים לעזוב הכל ולשמור במחסום בכפר דרום או על איזה ציר בגדה, אז אני עושה את עבודתי כלוחם. יכול להיות שמישהו למעלה לא יודע לנצל נכון את כוח האדם שלו, כי זה יבוא לנו ולצה"ל באיבוד יכולות רבות ושיתוק מבצעים אחרים שהיו צריכים לצאת לפועל, וכי אנחנו לא הכוחות המתאימים לבצע משימות כאלה, אבל אני מרגיש שזה אנחנו שלא מתאימים למשימה, ולא המשימה שלא מתאימה לנו.

מרתון זריחות:


צוות י'

WHO DARES WINS


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
Black_ Hawk
חבר מתאריך 8.7.04
48 הודעות
23.07.04, 12:42
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך לחץ להוספת המשתמש לרשימת הICQ שלך  
   35. ואללה מגניב תודה שהבאתה את זה!! 
בתגובה להודעה מספר 34
 
   אולי אתה יכול לומר כמה מילים על היחידה כי פשוט לא מצאתי עליה כלום?


ענבלים במרעה ושריקות,ושדה בזהב עד ערב
דומיית בארות ירוקות,מרחבים שלי ודרך

העצים שעלו מן הטל,נוצצים מזכוכית ומתכת
ולהביט לא אחדל,ולנשום לא אחדל,
ואמות ואוסיף ללכת
"אין לי ארץ אחרת -גם אם אדמתי בוערת"


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
RP
חבר מתאריך 21.6.03
215 הודעות
23.07.04, 15:26
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך לחץ להוספת המשתמש לרשימת הICQ שלך  
   36. לblack hawk 
בתגובה להודעה מספר 35
 
   אם לא הבנת, flatfoot הוא לא זה שכותב את ההודעות, מי שכותב אותם הוא בחור שהכינוי שלו הyoni20 וכותב בפורומים של תפוז, flatfoot פשוט מעביר אותם הנה.
בקשר למידע על היחידה של הבחור, זה כתוב בהודעה הראשונה - קומנדו חיל אוויר.

ולflatfoot, דבר ראשון, אני אישית מאוד נהנה לקרוא את ההודעות שלו, ועל כן אני מודה לך שאתה מקדיש מזמנך לחפש הודעות ישנות שלו ולהעביר אותם הנה.
ובקשר ללמה אין תגובות, כי אין יותר מדי מה לכתוב על זה, במיוחד שאותו יוני לא נמצא כאן, ואינו יכול להגיב, אז פשוט קוראים ונהנים...
אז בבקשה תמשיך להעביר את ההודעות שלו הנה (אם זאת לא טרחה גדולה מדי).


הלכתי, תיכף אשוב...


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
Black_ Hawk
חבר מתאריך 8.7.04
48 הודעות
23.07.04, 18:58
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך לחץ להוספת המשתמש לרשימת הICQ שלך  
   38. צודק באמת לא ראיתי את ההודעה הראשונה מצטער! 
בתגובה להודעה מספר 36
 
  


ענבלים במרעה ושריקות,ושדה בזהב עד ערב
דומיית בארות ירוקות,מרחבים שלי ודרך

העצים שעלו מן הטל,נוצצים מזכוכית ומתכת
ולהביט לא אחדל,ולנשום לא אחדל,
ואמות ואוסיף ללכת
"אין לי ארץ אחרת -גם אם אדמתי בוערת"


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
stinger360
חבר מתאריך 15.5.04
190 הודעות
23.07.04, 15:33
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   37. יופ שאתה עושה מאמץ וממשיך לחפש את ההודעות... 
בתגובה להודעה מספר 34
 
   הישנות של יוני.. אל תפסיק! אי יודע כמה זה קשה למצוא בתפוז בפורום מתגייסים הודעה שאתה מחפש (כמה דפים יש שם? 3000?) אבל תמשיך....
אני נורא נהנה לקרוא את האשכול ובטוח שיש הרבה שעוד קוראים אבל לא מגיבים! אז כל הכבוד..


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
חייל18
חבר מתאריך 30.11.03
66 הודעות
23.07.04, 20:41
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   39. אחי לא נסחפת?!!? 
בתגובה להודעה מספר 37
 
   הוא כולה בן אדם בן 20 כמוני וכמוך, טוב שלא הקמת גם אתר מעריצים!!!!
היו מאות כמהו,יש מאות כמהו, ויהיו מאות רבות אחריו


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
RP
חבר מתאריך 21.6.03
215 הודעות
23.07.04, 21:32
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך לחץ להוספת המשתמש לרשימת הICQ שלך  
   40. אין ספק שהיו מאות לפניו ויהיו גם אחריו 
בתגובה להודעה מספר 39
 
   אבל אין הרבה כאלה שכותבים, ובטח ובטח עם כישרון לכתיבה.


הלכתי, תיכף אשוב...


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
flatfoot
חבר מתאריך 31.7.03
529 הודעות
23.07.04, 22:57
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   41. הקטע פה זה לא יוני עצמו... 
בתגובה להודעה מספר 39
 
   אלה הידע ותוכן הדברים שהוא מעביר(אפילו הוא בעצמו אמר שמבחינתו אני יכול לא לפרסם את השם שלו, שגם ככה זה לא אומר כלום).

אם עוד מישהו היה כותב ככה הייתי גם מפרסם דברים שלו.

WHO DARES WINS


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
desertowl
חבר מתאריך 18.10.03
1561 הודעות
23.07.04, 23:38
לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   42. אין שום בעיה עם זה... 
בתגובה להודעה מספר 41
 
   פשוט לדעתי האשכול שייך יותר ל"לקראת גיוס" , שכן החוויות כאן יותר מעניינות מלש"בים.
אנשים שמשרתים/שרתו בצבא כבר חוו ניווטים , קורסים ופעילות מבצעית - כך שהכל נראה בפרופורציות אחרות.

_____________________________
ינשוף.

If the radiance of a thousand suns
Were to burst at once into the sky
That would be like the splendor of the Mighty one ...
I am become Death,
The shatterer of Worlds.


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
cok
חבר מתאריך 17.5.03
390 הודעות
25.07.04, 19:52
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   43. נשמע 
בתגובה להודעה מספר 41
 
   מהכתיבה של הבחור הנ"ל שיש לו סלידה מסוימת מהשייטת , מעניין למה...?
הוא משמיץ את היחידה ולא נשמע שיש לו הרבה מושג וידע על היחידה כמו שלאחרים אין כמעט ידע על היחידה שלו ("קומנדו ח"א ") , הוא ממהר להסיק מסקנות שחלקן מופרכות וחסרות בסיס לגבי ש.13 .
בקיצור זה שהוא לוחם ב"קומנדו ח"א" לא אומר שצריך לשאוב בהערצה את כל מה שהוא כותב , וגם בכתיבה שלו על נושאים שאינם קשורים ליחידה שלו יש אי דיוקים והמבין יבין.


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
stinger360
חבר מתאריך 15.5.04
190 הודעות
25.07.04, 20:58
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   44. לא הבנתי... 
בתגובה להודעה מספר 43
 
   איך בדיוק הוא השמיץ את השייטת?
איזה מסקנות חסרות בסיס הוא הסיק לגבי השייטת?
ואיזה אי דיוקים יש בכתיבה שלו?

אם אתהיכול לפרט קצת יותר ממה שפירטת זה יהיה טוב........


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
flatfoot
חבר מתאריך 31.7.03
529 הודעות
25.07.04, 23:06
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   45. הרבה נוטים לחשוב שהוא משמיץ את השייטת 
בתגובה להודעה מספר 43
 
   עבר עריכה לאחרונה בתאריך 25.07.04 בשעה 23:08
 
אם תעיין טוב בהודעות במיוחד באלה שעוסקות בגדנ"ע צלילה ופירסום של היחידות, תראה שאין לו שום בעיה עם שייטים(אפילו להפך).

הוא מתקומם נגד המיסחור של היחידה. אתה שם לב שהשייטת זו היחידה היחידה שמפרסמת את עצמה(סטיקרים, גדנ"ע צלילה, פירסומים ברדיו ועיתונות ליחידה,
כל פעם שהיחידה זוכה במשהו זה יתפוס כותרות בעיתונים)

גם בקטע השני שהוא מתייחס לדיון על ביזבוז השייטים הוא לא אומר שום דבר רע על השייטים, הוא אפילו מטיל ספק שגורם בשייטת אמר שם את מה שאמר.

ובלי קשר תאמין לי שהוא יודע הרבה יותר טוב ממך וממני מה השייטת עושה.

WHO DARES WINS


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
flatfoot
חבר מתאריך 31.7.03
529 הודעות
26.07.04, 00:44
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   46. עכשיו שאני חושב על זה 
בתגובה להודעה מספר 43
 
   עבר עריכה לאחרונה בתאריך 26.07.04 בשעה 01:06
 
אפשר לראות שגם אתה מושפע מהמסחור של השייטת.
אתה בעצמך לא יודע מזה "קומנדו חיל האוויר"(למרות שנראה לי שאתה מכיר את היחידה בשם אחר) ובכל זאת אתה מסיק שהשייטת יחידה הרבה יותר טובה והוא כביכול לא מבין מה עושים שם. לך תדע אולי שייטים ומטכ"ליסטים עוברים גיבוש כדי להגיע לשם? אולי רק גיבורי על ובחורים בשם יוני מתקבלים?
אבל אתה פשוט ישר מסיק שהשייטת הרבה יותר טובה והוא לא מבין מה הוא אומר.
(הוא עצמו לא טוען שיחידה מסויימת יותר טובה או מסלול מסויים יותר קשה)

אם אתה רוצה אני יכול להביא לפה קטע שהוא "יורד" על מגלן בעקבות הכתבה במעריב.( זאת עם הכותרת המפוצצת "המחסלים")

אתה סך הכל מלש"ב שלא עבר כלום במסגרת הצבאית ואתה כבר מבין יותר מאחד שסיים מסלול באחת היחידות המיוחדות של צה"ל?

ואני חוזר ומדגיש שהוא מן הסתם יודע הרבה יותר מכולנו כי הוא סיים מסלול באחת היחידות.

עכשיו זה לא אומר שצריך להעריץ אותו או לקחת כל דיעה שלו כדבר קדוש.
סתם לדוגמא יש הרבה הודעות שיוני פשוט מביע את דעתו בנושא מסויים ואני לא תמיד מסכים איתו, אבל כשזה מגיע לעניינים של השרות שלו אין על מה להתווכח(לא בטוח שניסחתי את זה טוב)

אבל יש דברים שפשוט הוא מבין בהם הרבה יותר מאיתנו.

WHO DARES WINS


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
cok
חבר מתאריך 17.5.03
390 הודעות
26.07.04, 01:11
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   47. נו נו... 
בתגובה להודעה מספר 46
 
   א. מאיפה אתה יודע מי אני ומה אני?
ב. לא אמרתי מי יותר טוב או פחות טוב , באמת שזה ויכוח מיותר ושבחיים לא תימצא לו תשובה כי אין כזאת , אי אפשר להשוות בין היחידות האלו כל אחת עוסקת בתחום שונה.
ג. מצאת את הבן אדם הלא נכון לספר לו על גיבושים ומי מתקבל ומי לא .
ד. לא הסקתי שום מסקנה רק ניסיתי "להאיר" כמה נקודות בכתיבה של הבחור הנ"ל.

קיצר , אפשר ללמוד לא מעט מהכתיבה של הבחור ויש בה קטעים מענינים מאוד, אבל תמיד צריך לדעת להסתכל על דברים מזוויות שונות , וחס וחלילה לא באתי לבקר או להשמיץ שום יחידה בוודאי לא את "קומנדו ח"א " להפך , אני מניח שאני יודע קצת יותר ממך על היחידה הזו .


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
flatfoot
חבר מתאריך 31.7.03
529 הודעות
26.07.04, 06:14
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   48. מי שמתעניין מומלץ הספר בנתיבי קומנדו! ספר טוב 
בתגובה להודעה מספר 0
 
   עבר עריכה לאחרונה בתאריך 26.07.04 בשעה 06:17
 
וואו איזה ויכוח חולני... הכי טוב היה לשים את כולכם (שלושת המתווכחים העיקריים) בשק יוטה ולנער ולערבב אותו חז חזק, עד שתשלימו

אבל בגלל שאין לי שק יוטה, אני אנסה לעזור לכם:

עובדה מספר אחת (זה ל-EX300) לא צריך קב"א 56 בשביל להתקבל לטיס, מטכ"ל, שייטת או שלדג. לא צריך. לי אין קב"א 56, אין לי בגרות מלאה אפילו, והתקבלתי לאחת היחידות האלה. עובדה. אתה יכול להתווכח, לא להאמין לי, לצעוק ולהגיד שבוגי אמר, אבל עם עובדות קשה להתווכח.
בוא נגיד שלכולם יש נתוני קצונה ודפ"ר לא רע, ואין פה מקרי ת"ש מיוחדים או קב"א נמוך מ 54, אבל לא כולם 56. צא מהסרט. ואם נראה לך שהיחידות בכלל מתייחסות לנתון הזה של הקב"א, אתה עושה מעצמך צחוק. הבוחנים בגיבושים בכלל לא יודעים את הקב"א שלך.

עובדה מספר שתיים (שוב ל-EX300) דווקא רק בגלל הכינוי שלך ובגלל שאתה מעמק יזרעאל מיד תפסתי ממך בחור טוב ורציני. אני מופתע לראות שאתה מבלבל ככה את המוח. לא מתאים למושבניק מהעמק אחי. קודם כל "כמה פעמים שלדג קיבלה את צל"ש הרמטכ"ל לעומת השייטת?"- תתפלא. אין לך מושג כללי אפילו כמה. זה שכשהשייטת מקבלת צל"ש אז זה מפורסם מיד בעיתון- זה כבר דבר אחר. כששלדג או מטכ"ל מקבלות משהו כזה, מעדיפים שלא לחשוף את זה. אולי יום אחד יחידות (מצויינות אגב) כמו השייטת ואגוז (שתי יחידות מהיותר מתוקשרות) ילמדו שחשיפה ופירסום לא נותנות שום דבר חוץ מאגו מנופח, ותאמין לי מזה יש להם (והאמת אולי גם לנו) כבר יותר מידי.

עובדה מספר שלוש (לכולכם) הויכוח "איזה יחידה יותר טובה" הוא כמו הויכוח "למי יש יותר נוצות, לתרנגולת או תרנגול" (עזבו, פתגמים של המפק"צ שלי.. הוא גנוב לגמרי). במילים אחרות זה טחינת מים רצחנית. הויכוח עצמו מגוכך מהיסוד. כי קודם כל אתם בכלל לא יודעים כמעט שום דבר על היחידות עצמן (וזה שקראתם את הספרים של אלדר והמטכליסט ההוא לא ממש משפר את המצב) וחוץ מזה גם אם הייתם יודעים, לא הייתם יכולים להגיע למסקנה. ומה אתם בכלל מתווכחים על זה? מה זה קבוצות כדורגל? זה אוהד את השייטת וזה את שלדג?

ואחרון חביב (לא יודע מי אמר את זה) בקשר לשלדג, לא צריך ליפול בגיבוש מטכ"ל בשביל להגיע לשם. צריך לעבור אותו. בתור מלש"בים מורעלים אתם אמורים לדעת את זה יותר טוב ממני.

אה ובקשר לדיסטנס ו Yoni 20 / מתגייסים ו 18:25 | 21/11/03


אצלנו זה היה ככה: בטירונות עצמה יש דיסטנס עצבני. בעצם לא יודע אם לקרוא לזה דיסטנס, אבל יש הקפדה נאצית על הנהלים הכללים. אחרי זה עולים ליחידה- ופתאום, ביום אחד, אין שום נהלים. אין מפקדים- קוראים לכולם בשמות, כינויים או שמות משפחה, כולל למפק"צ ולסמל. אין מסדרי בוקר או ערב, אין "לעמוד בשלשות/ב-ח'" וכל מיני כאלה. הכל כביכול "אזרחי" לגמרי.
נגמרות גם העבודות רס"פ והתורנויות ללמיניהן- עושים רק מה שצריך, ולרוב כולם עובדים ביחד ולכן הדברים האלה נגמרים תוך 5 דקות (בניגוד לטירונות, ששם מצאת את עצמך פורק ומעמיס דברים יום שלם). מאז הפתיחות עם המפק"צ רק הולכת וגדלה. בהתחלה זה עדיין מאוד מוזר לדבר איתו חופשי, וזה די מביך להיות איתו לבד, או לשבת לאכול איתו. היום אני מדבר איתו על כל דבר בעולם, מעניינים מקצועיים ועד זיונים, וצוחק איתו, והוא עלי ואני עליו, חופשי.

מקווה שזה ענה לך.

טוב טוב בואו לא נגזים בסדר?ו Yoni 20 / מתגייסים ו 21:36 | 21/11/03


הם לא "בלאי" ורצוי שתפסיקו לקרוא פה ליחידות "בלאי", בעיקר אלה ממכם שעדיין בבית, או לחילופין בתיכון. אף יחידה היא לא בלאי ובטח שלא מגלן. אני לא בא בקטע של "תהיו פוליטיקלי קורקט" או משהו כזה, שלא תבינו לא נכון. אבל אני לא חושב שלמישהו ממכם יש איזה זכות להגיד את זה.

הם לא רק מצלמים מבצעים, ולא הפכו לג'ובניקים, ואל תזיין ת'מוח. הבעיה של יחידה כמו מגלן זה שהיא הוקמה ונבנתה סביב יעוד מסויים. בהתאם ליעוד שלה נבנה גם מסלול ההכשרה של היחידה והתו"ל שלה. היעוד שלה הוא מעניין וחשוב, אבל לא יכול לבוא לידי ביטוי בלחימה בשטחים יותר מידי, אז קודם כל הם עושים את מה שהם כן יכולים לעשות שקשור ליעוד שלהם (אם זה למשל תצפיות מתקדמות ודברים דומים), ודבר שני הם כן יוצאים לפעמים למבצעים בשטחים. פשוט לא בתדירות כמו הפלס"רים, כי היעוד של הפלסרים כן בא לידי ביטוי בלחימה הנוכחית, ולכן יש להם יותר עבודה.


שאלו את זה כבר כמה? אלף פעם?ו Yoni 20 / מתגייסים ו 18:10 | 21/11/03


אנשים יכולים ליפול בכל שלב, מתחילת הטירונות ועד לשבוע האחרון לפני סוף מסלול. אף אחד לא מבטיח לך כלום, ואין נקודות שאחרי שעברת אותן לא תעוף.

אצלנו בטירונות עצמה אף אחד לא נפל, אבל מה שכן- אחרי חודש כבר בלטו לרעה אנשים שהיה ברור שכנראה לא ימשיכו איתנו עוד הרבה.. אם זה בגלל שהם נהגו לנצנץ על הקטעים הקשים, או שלא השתלבו חברתית, או לא הסתדרו עם הקטע המקצועי (זה היה נדיר, ועם קצת יותר עבודה הם היו יכולים להתגבר על המכשול המקצועי, אבל לא היה להם את הרצון להשקיע בזה מספיק)

אחרי הטירונות עוברים לשטח, לטירונות יחידה. כאן איבדנו בחודשיים 9 אנשים- שליש מהצוות. זה בעיקר מנשירה "טבעית" של אנשים בעקבות פציעות ארוכות (בירכיים, גב ושברי מאמץ למיניהם), בעיות השתלבות ("סוציומטרי"), בעיית מוטיבציה (פרישה מרצון) וגם אחד שעף כי המפק"צ חשב שהוא לא טוב מספיק. כאן הלכו כל החבר'ה שמהטירונות ידענו שיעופו, וגם הרבה חבר'ה מעולים, שאהבתי מאוד, ולא היה לי שמץ של מושג למה בוקר אחד הם התבקשו לארוז את הדברים, ולעלות על רכב שנוסע ליחידה. יש גם בוחן סוציומטרי, שבו אנחנו מדרגים אחד את השני, ואחד מאיתנו יעוף בגלל שהוא דורג הכי נמוך.

אחרי זה עולים ליחידה. מתחילים את המסלול האמיתי, והוא מתחלק לשלבים על גבי שלבים ושל קורסים והכשרות מכל הסוגים, ועוד ועוד אנשים עוזבים/נושרים/נופלים/מועפים, איך שלא תקראו לזה, כל אחד וסיבותיו. תמיד יש את סכנת הפציעות, שהיא הכי מפחידה והכי "לא הוגנת". אתה יכול להיות הכי תותח בצוות, מנהיג טבעי, מקצוען ואתלט, ויום אחד הברך שלך פשוט תודיע שנמאס לה, והיא פורשת מהמשחק.

וזהו. היום אנחנו בקושי חצי ממה שהיינו, אבל הרבה יותר מגובשים. עם כל עזיבה של אחד, הצוות נהיה הרבה יותר מלוכד ומחובר אחד לשני.
היום אנחנו 3 חודשים מסוף המסלול, והמספר של החיילים בצוות עדיין לא סופי (או שכן?)

• זה סתם חרא זהו Yoni 20 / מתגייסים ו 18:38 | 11/10/03


טירונות יחידה זה שהיחידה הפלצנית והמנופחת שלך באה להגיד לך שכל הקריעת תחת שעשית וכל מה שלמדת בטירונות של "צה"ל" לא שווה ולא נחשב בעיניה,והיא רוצה ללמד אותך איך "נלחמים באמת" אז מה שאתה עושה זה בעצם עושה אימון מתקדם (כי בטירונות יחידה זה בעיקר לוחמת חי"ר שמתרגלים) רק שע"פ התו"ל (תורת לחימה) של היחידה שלך, ואיך היא חושבת שצריך "לעשות את זה", וזה כולל גם את הראש שעובדים בו לאורך החודשיים האלה, את רמת התרגילים ואת הקושי הפיזי ואת היציאות. אנחנו למשל היו לנו יציאות מצויינות: יצאנו פעמיים במשך חודשיים (כן כן, פעם אחת באמצע ופעם אחת בסוף: 28-28) זה כיף, זה אושר. ומה גם שכל שבוע יש 3 מסעות קצרים-בינוניים או 2 מסעות ארוכים, וכשאתה לא עושה מסע או מד"ס בגבעות או מתרגל מתח, אתה עושה אינסוף תרגילי חי"ר, תרגיל אחרי תרגיל אחרי תרגיל אחרי... כמעט בדיוק כמו שהיית עושה באימון מתקדם (פרט-חוליה-כיתה-מחלקה-פלוגה) רק שכאן אין כיתות ואין פלוגות, כלומר עושים תרגיל פרט (אינסוף פעמים בכל מיני סוגים של מתארים) ואז תרגילי חוליה, ואז תרגילי צוות, ואז כמה תרגילים מסכמים, שזה כמו תרגילי צוות אבל ארוכים יותר. אבל העיקר- לפי "התו"ל של היחידה" שלא נדע מצרות.. ש"חס חלילה לא יסתערו לי כמו חי"רניקים.."... אך אני אומר לך

ואגב, טירונות יחידה זה במקום אימון מתקדם ולא אחרי. זה שסיירת גולני החליטה לקרוא לשלב הראשון של המסלול שלה "טירונות יחידה" לא אומר שהמסלול שלהם שונה מבחינת המבנה משל פלסרים אחרים- הם עושים טירונות ואימון מתקדם כמו כל השאר. פשוט אחרי שעולים ליחידה עוברים בשטח מאה לתרגל קצת פזצט"א בקוצים..


אה ונכון יש את ה"סרגל מאמצים"?ו Yoni 20 / מתגייסים ו 18:42 | 11/10/03


אז זהו, שלא. סרגל מאמצים לא עולה ליחידה.


מנוסר? זה הנשק הכי חרא שהיה אי פעםו Yoni 20 / מתגייסים ו 14:46 | 15/11/03


זה חלק תחתון של מקוצר, וחלק עליון של ארוך שניסרו אותו. הוא יותר קצר מקנה של מקוצר רגיל (ופלאפטופ) ויותר ארוך ממקוצרר. לכן נתנו לו את השם "מנוסר". עכשיו- הדיוק של הנשק נקבע ע"פ אורך הקנה, וסיבוב הקליע במעלה הסלילים. העניין הזה מחושב בצורה מדוייקת ביותר, כדי לתת לכדור מסלול שטוח יחסית ועדיין בעל טווח. (לכן אגב, אם אני אאפס נשק בצורה סופית, ככה שכל כדור הוא יפגע בול, ואז אשים אותו בדיוק באותו מצב, אבל הפוך, הוא לא יפגע.) בגלל של"מנוסר" קנה קצר יותר, גם הטווח שלו קטן יותר, אבל זה הרבה פחות משמעותי מהעובדה המעלה הסלילים שלו נחתך "באמצע", ולפי כל מה שאני יודע, הנשק בלתי ניתן לאיפוס. הוא פשוט לא פוגע.
לדעתי הנשק הוא פיתרון טוב מאוד לג'ובניקים, שבמקום שיסחבו באוטובוסים של 1600 אחה"צ עם ארוכים, יהיה להם נשק קצר ונוח. אבל למה לתת אותו לקרביים? (הוא היום משמש בצנחנים כנשק מעבר- בין הארוך של הבא"ח לפלאטופ של הותיקות). בקיצור סתם חרא של נשק

סיפור מצחיק על "כבוד"ו Yoni 20 / מתגייסים ו 12:59 | 05/09/03


טוב נו, לפחות אותנו זה הצחיק..

באיזה סדרה פעם בדרום התארחנו (כלומר באנו כדי לישון ולאכול) בביסל"ח (בית הספר לחי"ר ולמ"כים). עכשיו ביסל"ח זה לא בסיס אם של אף אחד, אלא בסיס של קורסים שונים, מסיור וGPS ועד מקל"ר (מקלע רימונים) וכמובן הקורס מ"כים. מה זה אומר? שמי שמסתובב בבסיל"ח יום אחד סביר מאוד שיראה חיילים בערך מכל יחידת חי"ר בצבא (בעיקר מקורס מ"כים, אלה עם התגיות)
דבר נוסף שאתם צריכים לדעת על המקום הזה, זה שהוא ידוע בתור "ביסל"ח סינג'ורים". כלומר לא משנה בשביל מה אתה שם, אם אתה רוצה לשיון ולאכול שם, אתה חייב לתרום תורנים למטבח או חבר'ה לשמירות. אז היינו חייבים "לתת" שני תורנים לאחד הר"ספים, וכדי שהם לא יפסידו חומר בשטח, הם התחלפו כל 4-6 שעות. ככה שיצא כמעט לכולם להסתובב בבסיס עצמו לפחות שעתיים במשך השבוע. מה הקשר לכבוד? שאני ועוד שני חבר'ה נשלחנו לתרן בחדר אוכל של גדוד 17 (שזה אחד הגדודים של הבית ספר למ"כים). והיינו עם עוד חבר'ה משמשון ומעוד איזה משום, 932 (נח"ל) נדמה לי. ובשעתיים שהיינו איתם שמענו אולי 100000 את המילה "כבוד" (לא מגזים). כל דבר אצלם הוא "כבוד":
א: מה זה חבר'ה מאיפה אתם?
ב (חבר שלי) חיל אויר
א: כבוד.. מה תלפיות?
ב: לא לא, מחיל אויר.
א: אה.. כבוד.., רגע ומה אתם עושים פה?
ב: לא אנחנו לא קשורים לפה, סתם באנו ליומיים לשטחי אש ואנחנו עוזבים.
א: עוזבים את ביסל"ח? כבוד על אחי. מה זה יש לכם אקדחים?
ב: לא זה צעצוע... אתה רואה שיש
א: פשש כבוד אחי.. מה אתם שייטת הא? קלטתי אותך
ב: לא אחי, חיל אויר אני נשבע לך. אתה לא רואה ת'חגורה? (הוא היה באותו זמן עם חגורת א' משום מה)
א: פייי איזה חגורה.. כבוד אחי הלוואי עלי!
ב: הא?
א: אחי ת'כלים החלביים איפה שמים אחרי השטיפה?
ב: ממ.. נראה לי ששמה על המדף.
א: כבוד.

ככה בערך נראתה השיחה. אז החלטנו לזרום ומאותו רגע זה היה:
א: רגע ומה אתם עושים פה, ניווטים?
ב: סתם, כל מיני..
א: כבוווד אחי, הלוואי עלי לנווט במקום הקורס המסריח הזה.. עשיתם ת'קורס?
ב (זורם איתו) כן אחי, עשינו ב 906 אחי, כבוווווד על בכלל.
א: אה מ"כים סיירות? כבוד! איך היה?
ב: היה כבוד אחי.
א: מגניב. גבר תעביר לי ת'צינור משמה.
ב: קח אחי, צינור כבוד.
א: מה יש'ך אחי מה קשור כבוד?
ב: כבוד אחי, כבווווווד.. כבוד!
א: בוא'נה אתם מ'פגרים אתם.. מה נסגר איתכם?
ב (ואני קרוע מצחוק) כן אחי, פיגור כבוד! זה החום פה.. טמפרטורות גבוהות כבוד!


זה פחות או יותר מה שהלך.. התחלנו לגיד להם על כל דבר כבוד: כסא כבוד, טרמוקן כבוד, האמר כבוד, לטאטא כבוד, מים כבוד, אקדח כבוד, משקפת כבוד, סכו"ם בשרי כבוד, ביסל"ח כבוד.. והופ! פה הם עצרו "הלו הלו, ביסל"ח לא כבוד בשיט אחי. אתה מה 'כפת 'ך אתה עף מפה עוד יומיים אני נשאר פה להדרכה.."

ב: הדרכה כבוד אחי..


כבוד..

WHO DARES WINS


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
חסר בית
חבר מתאריך 26.7.04
274 הודעות
27.07.04, 00:20
לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   52. חחחחחחחחחחחחחח LOOOOOOOL זה טוב 
בתגובה להודעה מספר 48
 
   אם תפגוש אותו שוב תשאל אותו אם יש מצב להגיע ליחידה כזאת וכל השירות לא לעשות שום פעולה


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
flatfoot
חבר מתאריך 31.7.03
529 הודעות
27.07.04, 00:31
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   54. אההה 
בתגובה להודעה מספר 52
 
   עבר עריכה לאחרונה בתאריך 27.07.04 בשעה 00:32
 
לא הבנתי למה אתה מתכוון.....

WHO DARES WINS


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
מר בחור
חבר מתאריך 6.7.04
394 הודעות
27.07.04, 02:18
לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   60. אם כבר... 
בתגובה להודעה מספר 54
 
מדברים על השלד"ג וכל זה אז...
אפשר להגיע לשלדג עם משקפיים נכון???

חלום-שלדג,מטכ"ל,אגוז
מציאות-צה"ל אוהב לדפוק בעלי מוטיבציה


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
flatfoot
חבר מתאריך 31.7.03
529 הודעות
27.07.04, 03:25
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   61. כדי להגיע לשלדג\מטכ"ל 
בתגובה להודעה מספר 60
 
   עבר עריכה לאחרונה בתאריך 27.07.04 בשעה 03:26
 
צריך שיהיה לך מספר קטן מ-2.
זה ממטכליסט ממושקף שסיפר לנו על זה.

WHO DARES WINS


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
flatfoot
חבר מתאריך 31.7.03
529 הודעות
27.07.04, 05:36
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   62. המשך.... 
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ניפויים? מה זה? (ל JACK)ו Yoni 20 / מתגייסים ו 00:12 | 26/07/03


יש כמה סיבות שבגללן יוצא לחייל בצוות לשמוע ש"הפסקת הישתתפותך במסלול" היא מה שהוחלט לגביו. "הפסקת הישתתפות" זה המונח של הקודקודים הגבוהים, ואת זה תזכה לשמוע רק אם הגעת מספיק רחוק כדי שהניפוי שלך יעניין אותם (כלומר, לא לפני הרבע האחרון של המסלול). בשלבים יותר מוקדמים ההדחה היא פשוט שיחה קצרה עם המפק"צ באוהל שלו, ובה הוא יבשר לך שהוא החליט שאתה "עוזב את הצוות" (זה כבר מונח של מפק"צים).

למה חיילים נושרים/עפים/יוצאים/עוזבים/מנופים/מפסיקים השתתפות וכו'? יש כמה סיבות:
*רפואית: אם הגוף של החייל לא מצליח לתפקד במאמצים הגבוהים לאורך זמן, ולא מאפשר לו "לעמוד בקצב" עם שאר החבר'ה, והפיתרון הרפואי דורש מנוחה לטווח ארוך, שתגרום לו להחמיץ יותר מידי אימונים, הוא יאלץ לעזוב את הצוות.

*חברתית/סוציומטרית: אם החייל לא משתלב חברתית בצוות, שזה יכול לבוא לידי ביטוי בהמון דברים, מריבים אידיוטיים שחוזרים על עצמם עם אנשים, או התבודדות מוגזמת, או חוסר יכולת לשתף פעולה עם אנשים מסויימים, או סתם שביזות תמידית (שהיא די נפוצה), הוא ימצא את עצמו בחוץ מהר מאוד. יש את המבחנים הסוציומטריים שנערכים פעם בכמה זמן, אבל לא ממש צריך אותם כדי לדעת מה קורה, וקל לראות מי מחוץ למעגל. אני לא אומר שחייבים כל הזמן להיות "מסמר הצוות" ובמרכז העניינים- אבל אנשים חייבים להרגיש שאתה חלק מהצוות, אחרת אתה בחוץ.

*מקצועיות/יכולת אישית: נתת את הדוגמה של "רמת ניווט ירודה", אבל יש עוד מליון ואחד תחומים שבהם אתה יכול להצליח או לא להצליח. יש דברים קריטיים ללוחם ביחידה, שעליהם לא מוותרים (כמו למשל ניווטים..) ויש דברים שאתה יכול להיות קצת חלש בהם, אם תחפה על זה בהצטיינות בדברים אחרים. למשל: אם אתה קצת קטן או חלש יותר מרוב החבר'ה, ואתה מסוגל לסחוב קצת פחות, רצוי מאוד שתדע (סתם לדוגמה) לפצות על זה ביכולת קליעה יוצאת דופן, ככה שיוכלו להשתמש בך כדי לחפות על החבר'ה שסוחבים יותר (סתם זרקתי כן?). לא צריכים להיות סופרמנים או משהו כזה, ובגלל שהאימונים מאוד מאוד אינטנסיביים, כולם מגיעים לרמה גבוהה, אבל יש אנשים שמה לעשות- נשארים מאחורה, ואז, אם הם לא מפצים ומחפים על זה בעזרת תחום אחר שבו הם חזקים במיוחד, או אם הם לא מצליחים לפחות "ליישר קו" עם שאר הצוות בנושא קריטי, הם לא יוכלו להמשיך בהכשרה.

*פרישה מרצון/שבירת זין: כן, תתפלאו, אבל יש גם את זה. זה אמנם נדיר בשלבים מתקדמים, כי מי שהגיע למשל לרבע האחרון של המסלול, סביר שכבר הספיק לקלוט את רוח הדברים ו"מה הולך פה", ואם הוא נשאר עד כאן כנראה שהוא התרגל. אבל בשלבים כמו טירונות יחידה, יש לא מעט (באחוזים כמובן) חבר'ה שמחליטים "חלאס! תודה רבה; באתי, ראיתי, ניסיתי - וזה לא בשבילי החרא הזה." כשחייל מחליט דבר כזה, אף אחד בסגל לא ישכנע אותו להישאר. ובתור חברים אנחנו יכולים לנסות לשכנע ולשכנע, אבל גם אם נשאיר אותו עוד כמה ימים "בכוח", בסוף זה רק עניין של זמן, ולמדנו את זה על בשרנו כמו שאומרים.

ולנושא הלא פחות קריטי: מה עם חברה? שמע, זה תלוי בך ובבחורה. יותר קשה בטירונות ובטירונות יחידה, אחר כך היציאות הולכות ונהיות טובות ואין בעיה. מצד שני, יכול להיות שהיא לא תבין למה לא תמיד יש לך כוח לצאת בערב, ולמה אין לך כבר את האנרגיה שהיתה לך פעם, ואתה מעדיף לישון כל השבת מאשר ללכת איתה לסרטים וטיולים, ולמה אתהמעדיף לפעמים לבלות בשבתות עם הצוות שלך "..שאתה ממילא איתם כל השבוע.." מאשר איתה- ולך תנסה להסביר לה..

אבל שוב, זה תלוי בזוג..

לדעתי....ו Yoni 20 / מתגייסים ו 21:58 | 12/02/04


אה... מה המצב? לדעתי בקשר לקטע הראשון, זה באמת מסריח שצריך לחכות שנתיים עד שמקבלים תעודת לוחם, ובשני השליש הראשונים של השירות (של רובנו.. ) אתה בכלל לא יכול לנצל כמו שצריך את זה שאתה לוחם, זה אכן דפוק לאללה. אבל לא צריך לקבל את התעודת לוחם בבק"ום כי מה אתה בבקו"ם? ומה אתה בטירונות? כלום! טוב לא כלום, אבל בטח לא לוחם... אז שיחלקו אותה אחרי שנה נגיד.. סתם הצעה.

מדים אחרים? אני חושב שצריך לעשות שלוחמים יוכלו לצאת על מדי ב' אם הם רוצים, ותומכי לחימה רק על א'. זה צ'יפור רציני לקרביים.

בקשר לקטע השני, לא ממש הבנתי את העמדה שלך, אבל אני רוצה להגיד לך ככה:
נכון שמי שמשרת ביחידות מסויימות מקבל תנאים אחרים לגמרי מחיילים ביחידות פחות "מיוחדות", ונכון שהם לא עושים מטבחים ואתה כן, ונכון שהם יוצאים כל שבוע ואתה לא, ונכון שלהם יש צ'ופרים וציוד שלך אין, ונכון שזה וזה וזה ובלה בלה בלה. היית מתחלף איתם? אתה בטח מיד תגיד כן, אני חושב שאם היית מנסה מכאן ומכאן, למשך תקופה כל שהיא, לא היית מתחלף כ"כ מהר.
אני יכול להבטיח לך, שלכל חייל, לא משנה אם הוא בקריה, בגולני או בשייטת, יש את השבזויות שלו, הקטעים השנואים עליו והדברים שמפריעים לו, וכולם אוכלים את זה בשקט, כל אחד וסבלותיו...

כל אחד היה מוכן לסיים מסלול אחרי שנתיים בצבא? כשאתה כבר ותיק מרוב החיילים בצבא מבחינת פז"מ, אבל הם כבר סיימו מסלול מזמן ואתה עדיין מסלולניק? כל אחד היה מוכן לבלות 97 אחוז מהשירות שלו בשדה, בתנאים של איזה שבוי נמלט, לא להתקלח שבועות שלמים (ואני לא מדבר על שבוע בודד כמו שבוע מלחמה, אלא כדרך שיגרה, רוב המסלול), ולחיות עם הגיינה אישית של פח אשפה? אני לא יודע בקשר אליך, או אליך או אליך, אבל אני בטוח שלא כל אחד היה מוכן.


וואי איזה אתר יש לחיל אויר ראיתם?ו Yoni 20 / מתגייסים ו 14:09 | 10/01/04


איזה אתר מטורף... רק שתראו על מה מוציאים כסף ומשאבים בחיל האויר.. ככה פועל חיל רציני

שימו לב איך הם מתארים הצוות אויר. זה כמו להתגייס למשרת אלוהים.http://www.iaf.org.il/Templates/BeforeDraft/RolesSearchResults.aspx?lang=HE&lobbyID=70&folderID=72&gender=MALE&profile=72&role=WARFARE

בצוות שלי התחילו 5 נשארו 2ו Yoni 20 / מתגייסים ו 15:28 | 15/08/03


זה מעט דתיים יחסית לצוות אצלנו.. מה שנקרא "קב"ה נמוך" חחח
הם תותחי על.

שמישהו יחסום את שיזיקון לפני שאניו Yoni 20 / מתגייסים ו 17:39 | 30/05/03


מתחרפן!!!

מזיינים תמוח.. שאלוהים יעזור לכם חבר'ה... תפסיקו כבר עם ההודעו המעפנות האלה.

אם אתה רוצה לדעת, אז ההבדל האמיתי הוא שהשייטת יותר דומים לכוח המחץ, מבחינת אופי הפעילות, שרשרת פיקוד, הקצאות, מסלול וכו', לעומתם סיירת מטכ"ל מזדהים יותר עם הפאוור ריינג'רס (וכמו הפאוור ריינג'רס- גם מהם יוצאים הרבה לקצונה).

תאמינו או לא- אבל בערך ככה היציאות שלכם נשמעות, בעיקר בעיני מי שמכיר קצת יותר (ואני בטוח שאני לא היחיד פה בפורום שמשתגע מהודעות כאלה)

"..ששיטת הם חבורה של רוצחים שקטים שבאים מהים שוחטים אנשים וחוזרים בשקט.."

אלוהים אדירים...


דרך הגב...

טוב הנה שירים לבקשתכםו Yoni 20 / מתגייסים ו 15:17 | 20/06/03


לפי "לא קל" של היהודים
(מתחיל במנגינה המדהימה של הפתיחה)
אתה כל הזמן שזה איטי מידי
או שזה לא מדוייק מספיק
והזמן שלך הוא רץ, הוא לא מספיק לי
ויש לי כוח ואימונים-
אבל לפעמים....

זה לא קל.
כמה אפשר עם משקל
לא קל
יישבר לי הגב וחבל
זה לא קל
אני הולך עם מנשא מקולל
לא קל..

דו דו די דודה....

אתה פותח כל תדריך, עם איזה תצ"א
ומסמן לנו צירים על המפות
וגמבל המד"ס אומר, שאין פה בעיה של כושר
אבל הגוף שלי הולך, ומתפרק

זה לא קל.
כמה אפשר עם משקל
לא קל.
תגיד שצחקת
זה לא קל
זה לא זמן אפשרי ובכלל
זה לא קל.


ועוד שיר, מתקופה קצת רחוקה, אבל חביב, לפי "בתוך נייר עיתון" של טיפקס:

הנה חיילים מגולגלים בתוך שיח קוצים (האאווא ווא)
חיים בתוך מנשא, של ניווטים, חולמים על המטבח
ובמטווח המטרות זזות נורא מהר (האאווא ווא)
ואני מתעצבן, ויום אחד, פשוט נביא מק"כ
בקרב מגע יש חיילים שמקבלים בעיטה (האאווא ווא)
רבים כמו תינוקות, ואז יוצאים לרוץ על חוף הים

בפלמחים יש אנשים קופצים ממסוקים (האאווא ווא)
כן הם קפצו לים, וצוחקים אצלנו בחפ"ק
בחפ"ק שלנו יש מפק"צ מאוד מוזר (האאווא ווא)
ישר מהפלגה, והוא מורעל- ולנו זה כואב

איייהה... לא עלינו, מתי ייגמרו מתי ייגמרו ניווטנו

יש איזה צוות ששבוע מתחבא (האאווא ווא)
בתוך איזו חורשה, ויש זיעה, וריח לא נעים
ורק הריח של ע' משאיר אותם ערים (האאווא ווא)
שבוא לא יושנים, ומתעפצים, גם בנוהל קרב

רוצה עוד?
גם כן של טיפקס- "סתם" בגירסה שלנו:

מרוב עייפות הראיה מתערפלת
מרוב החום המחשבה מתבלבלת
מרוב מורעלות עוד עושים מסעות-
-ומרוב המשקל האלונקות נשברות
מרוב שירים לא שומעים את הלו"ז
מרוב מיתר "הגדרנו מחדש ביזבוז"
מרוב מסע כבר כיסינו קו חוף
מרוב בלת"ם לא זוכרים מה זה נ.ס. ("נון-סוף"- אז זה חרוז)

"קל, זה הכל קל
התרגיל קצר, המנשא בלי משקל
סתם, זה לא נכון
אנחנו לא שוב עולים לחרמון.."

מרוב ציניות כבר אין רגשות
מרוב מור"קים זוכרים רק ת'בדיחות
מרוב


הכל משחק. הצגה.ו Yoni 20 / מתגייסים ו 14:31 | 13/11/03


לא התכוונתי חס וחלילה שהצבא הוא משחק, או שנושא הנשק. אני מדבר על כל הקטע של ה"מפקדים-טירונים" הזה. כי תכל'ס המ"כים (ואתם תתקשו להאמין בזה לפעמים, לא משנה כמה פעמים תגידו את זה בלב) הם באמת לא חבר'ה רעים. מקסימום ילדותיים. לפעמים הם באמת יעלו לכם על העצבים, אבל אם הגעתם למצב שאתם אשכרה מפחדים ממה שהמ"כ יגיד, כי אתם יודעים שעשיתם פאק- סימן שלקחתם הכל קצת יותר מידי ברצינות. המ"כ הוא כולה לוחם שסיים מסלול לפני 4 חודש, כלומר, התגייס שנתיים וקצת לפניך (ובגדודים, תאמינו או לא, יש מ"כים שיצאו למה שנקרא "מ"כים מוקדם" והם כולה שלושה מחזורים מעליכם- אפילו לא סיימו מסלול של גדוד!) מה זה שלושה מחזורים?! זה ילד שלמד איתכם בתיכון- שכבה או שתיים מעליכם! תחשבו על זה רגע.. זה מטורף- פתאום הבחור הזה, שבתיכון בטח הייתי נלחמים איתו על המגרש כדורגל, או רואים את השם שלו חרוט על השולחן, מחלק שבתות, מריץ אתכם הלוך חזור וצועק.. וזה לא משנה אם הוא ספציפית למד איתכם, ואם אתם מכירים אותו או לא: הוא עדיין גדול ממכם בערך בשנה-שנה וחצי.

אז קודם כל כמה עובדות, שבתור טירון אין לך מושג מהן:
*המ"כים והסמל לא יכולים באמת לתת שבת. אצלנו הם יכלו מקסימום לתת שעות ביציאה ("מי דיבר?! יוני, יש'ך שעה ברור?!"). ולפי מה שהבנתי, עכשיו לטירונים החדשים כבר אסור לתת שעות ככה על המקום. רק בשיחות סוף שבוע עם המ"מ.
*רק המ"מ יכול לתת שבתות ועונשים חמורים, ורק הוא מאשר/לא מאשר את הקדרים. למרות שע"פ חוקי הבא"חים החדשים גם ככה אסור לקדר בכלל, אז זה לא משנה. בטח צריך אישור מג"ד כדי להפיל טירון למצב (ביזיון כזה..)
*הסגל (חוץ מהסמלים אולי), כלומר המ"כים והמ"מ, לחוצים הרבה יותר ממכם רוב הזמן. הם נראים כאילו הם כבר המון זמן בצבא, והם כבר ראו הכל ויודעים תמיד מה לעשות, אבל בתור אחד שחברים שלו הולכים להיות מ"כים במחזור הקרוב של פלס"רים צנחנים ונח"ל, חבר אחר כבר סמל צוות בנח"ל, ושכן שהתגייס איתי במחזור הוא מ"מ בבני המושבים- אני יכול להבטיח לכם שאין להם מושג מה לעשות רוב הזמן. המ"כים בכלל- רצים לשאול את המ"מ לגבי כל דבר, כי פשוט אין להם מושג מה לעשות עם חייל בעייתי, או חייל כזה, או חייל אחר.


ובקיצור, תלמדו לשחק את המשחק. זה הכי חשוב. אל תבואו בפוזה של "למה מי אתה בכלל? לפני שנתיים הייתי מכפכף אותך בהפסקות ומתחיל עם חברה שלך בקיוסק", כי בסוף למ"כ מגיע את הכבוד שלו, ובעיקר בגלל שאתם תאכלו אותה. מצד שני, עם כל ההשקעה והכבוד למ"כים, אל תיסחפו יותר מידי, ותגיעו לפחד מהסגל (מה שקורה הרבה אצל טירונים), ואל תגיעו גם למצב של מל"מניקיות (מל"מ= משקיע ליד מפקדים). כי זה באמת הדבר הכי מגעיל, שהכי שנאנו לראות בטירונות. כל פעם שאתם מרגישים צורך להתבלט ליד המ"כ, או לגרום לו "לאהוב אתכם" תזכרו שזה כולה ילד מהתיכון, ומה אכפת לכם בכלל מה הוא חושב עליכם. רק אל תהיו מל"מניקים!

טוב טוב זה השירשור הכי מונפץ שהיהו Yoni 20 / מתגייסים ו 19:13 | 12/09/03


בחיי..

קודם כל לכל ההוזים: אף אחד ממכם לא יהיה צלף בטירונות. כשמדברים על פק"לים כמו שקדוש הציג את זה מדובר בפק"ל שמתמקצעים עליו בטירונות ובאימון, ואין צלף במחלקת מסלול. צלפים בגדודים יוצאים לקורסים אחרי סוף מסלול (או ממש לפני העליה לותיקות). דבר שני, אני לא מבין איך לא ברור לכולם שמקלען זה ה-פק"ל. מאגים כבר כמעט אין למיטב ידיעתי בצה"ל (ואם יש אז על חצובות ולא סוחבים אותם, ואם סוחבים אז רק לרתק ולא להסתערות). הנשק שדיברו עליו בסוף השירשור זה מטולון (יעני מטול שמורכב על מקוצר/פלטופ עם כוונת של מפורלייט שנקראת "זאב" והיא פועלת כמו הכוונת הרגילה של המטול (הקדמית, עד 200 מטר) רק שהיא בנויה על עיקרון כמו הריפלקס, ופשוט מצליבים אותה (שהיא יושבת במקום החרירית, כלומר ליד העין) עם הכוונת הקידמית (הפוך מאשר עם הכוונת הרגילה יעני). ועדיין, מטול זה נשק מאוד אמין ומאוד חזק, אבל לא הכי מדוייק (מצד שני, עם כוננות של 14 נפיצים, מי צריך להיות מדוייק?)

קדוש- תשובהו Yoni 20 / מתגייסים ו 14:53 | 13/09/03


קודם כל זה נקרא FEDERAL וזה בדיוק כמו M-203 רק שבמ203 אתה משתמש ב M16 שלך כבסיס לקנה שלו, ובפדרל הרכיבו לזה קת משלו. זה משמש בעיקר לרימוני גז. לא יודע למה.

לדעתי מקלען זה ה-פק"ל כי זה הפק"ל שלי (פחות או יותר). אני לא אדבר איתך במובנים של "כבוד" וכו', אבל שמע, בסוף המשקל משחק תפקיד רציני בכל הנושא של הלחימה, והפק"ל הכי כבד הוא המקלע והכוננות (התחמושת והציוד הנוסף) שלו (ואל תגידו לי "אבל חובש עם פקל"ח יותר כבד" כי חובשים נורמליים הולכים עם פק"לחון ולא מסתערים עם פק"לח מלא).

הפק"לים של הטירונות (שזה פקלים מחלקתיים/צוותיים והעיקריים) הם:
מטול M-203, קלע סער, מאג (לא תמיד יש), נגב, חובש, קשר, לאו, RPG, מפקד חוליה. בהמשך יש כל מיני פק"לים נוספים כמו צלפים, נהגים (על כל מיני רכבים), תצפיתנים ועוד הרבה דברים. אבל הפק"לים הבסיסיים של כל כוח לוחם זה מה שרשמתי למעלה. להסביר על כל אחד מהם? לא יודע מה זה "להסביר"..

נגביסט (מקלען קוראים לזה אצלנו כי זה על כמה כלים, שכולם עושים פחות או יותר את אותו דבר) הולך עם הנגב, שלרוב מורכב עליו סמן לייזר אינפרא אדום (שרואים רק עם אמר"ל) והולך עם שח"ע (שזה אמר"ל שיושב על העין המכוונת בלבד ונותן תמונה טובה של הלילה, ודרכו הוא רואה תמיד את ה"נקודה" שהקנה מכוון עליה). התפקיד של המקלע בקרב הוא רציני, כי הוא נותן כוח אש הרבה יותר גדול מרובים רגילים, גם של כמה אנשים ביחד (אתם תראו בתרגילי חי"ר שלכם, שכשכולם יורים זה נשמע כמו "בום, בום, בוםבום, בום..." וכשהנגב מתחיל ירות זה "בררברברברבברברברברברברברברברב" וכבר לא שומעים בכלל את הכלים האחרים). המקלע גם "מוריד ראשים", כלומר נותן צרורות רוחב בהסתערות ולא מאפשר לאויב להשיב אש.. ועוד כל מיני דברים.

מטול זה אחלה כלי, אמין (לא נתקלתי עדיין במעצור במטול), פשוט נורא לתפעול (תפתח-תכניס פצצה-תסגור-תירה). קצת פחות פשוט לכיוון, אבל כמו שאמרו פה כבר, מטוליסט טוב זה מטוליסט מנוסה: ברגע שירית מספיק אתה מכיר את ההתנהגות של הכלי וכמעט לא נעזר בכוונת כדי לכוון (חוץ מבירי הראשון, שלפיו אתה מתקן פגיעות).

חובש- מה יש להסביר. אני מניח שבקרב תעדיף להמיר כל מטול, קלע או נגביסט בעוד חובש לידך. הפק"ל עם הקורס הכי ארוך (3 חודשים לעומת שבוע...) והכי הרבה דברים לדעת ולזכור. החובשים זה גם הפק"ל שדורש הכי הרבה תירגול כדי להגיע למיומנות, ולכן בכל הזדמנות ואחרי כל תרגיל יתחילו "להפיל פצועים" שאותם תסחבו באחד על אחד (סחיבת פצוע) למטה, ושמה יערך "בו"ם" (בדיקה ומיון) וכול חברצ'יק יחטוף 2 עירויים לזרוע או ח.ע. (חוסם עורקים) או קיבועים וחבישות שונות, לפי דמיונו הפרוע של המפק"צ..

קלע-טוב תשכחו ממה שכתבו למעלה, קלע זה לא צלף ולא רבע צלף. ההבדלים העיקריים הוא שצלף משתמש ברוב"צ (רובה צלפים...) וקלע משתמש בנשק סער (M16) רגיל כמו כולם. ההבדל הנוסף הוא שצלף חייב להיות נייח במקום, וקלע מסתער עם הכוח. קלע הוא רובאי רגיל כמו כולם, שעם הנשק שלו יש כוונת שנקראת "טריג'יקון" ("טריג'") שמגדילה לו את התמונה פי 4 (כשמדברים על כוונות תמיד מציינים את ה-X שלהן: X4/X6/X8/X10..), ולפעמים יש לו על הנשק גם דורגלים (שזה שתי "רגליים" כאלה מתקפלות, שמעמידים עליהן את הנשק). כל מה שימו לב: לקלע אין טווח יותר רחוק מלרובאים הרגילים- יש לו את אותו נשק כמו לכולם! הוא פשוט יכול לפגוע ליותר רחוק, בגלל הטריג' (ולא, זה לא עד 500 מטר, אם הוא פוגע בהסתערות ל350 הוא נחשב קלע טוב). זה נשמע הכל סבבה, אבל תדעו לכם שלהיות קלע זה קל מאוד במטווחים, וקשה יותר בשטח, כי בשטח את לא שוכב על בטון ישר, אין לך על מה לשים את הדורגלים, ואתה לא יכול להישאר "עם הראש למעלה" (כלומר לכוון למטרה) הרבה זמן, כי ירו בך. ככה שהשיטה היא לעלות-לכוון-לירות-לחזור. ואת זה הרבה יותר קל לעשות עם כוונות רגילות או כוונות ריפלקס, מאשר עם כוונות טלסקופ, שבה אם תעלה ומיד תכניס את העין, סביר שכל מה שתראה זה קוצים ועשבים בהגדלה.. הבעיה של הקלעים בשטח זה להכניס את המטרות לכוונת. אחרי שהם הצליחו, הם בדר"כ פוגעים.

WHO DARES WINS


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
desertowl
חבר מתאריך 18.10.03
1561 הודעות
27.07.04, 06:11
לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   63. תגיד... 
בתגובה להודעה מספר 62
 
   הוא גם מגיע ליחידה לפעמים , או שהוא רק כותב באינטרנט כל היום?

_____________________________
ינשוף.

If the radiance of a thousand suns
Were to burst at once into the sky
That would be like the splendor of the Mighty one ...
I am become Death,
The shatterer of Worlds.


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
flatfoot
חבר מתאריך 31.7.03
529 הודעות
27.07.04, 15:29
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   65. החומר הזה נכתב לכל אורך השרות שלו 
בתגובה להודעה מספר 63
 
   עבר עריכה לאחרונה בתאריך 27.07.04 בשעה 15:31
 
כמו שאמרתי, יש בתפוז גם דברים שהוא כתב עוד לפני הגיוס.
בהודעות האחרונות אתה יכול גם לראות את התאריך בהן הן נכתבו.

WHO DARES WINS


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
SOF
חבר מתאריך 19.1.04
85 הודעות
27.07.04, 22:20
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך לחץ להוספת המשתמש לרשימת הICQ שלך  
   66. קודם כל... 
בתגובה להודעה מספר 65
 
עבר עריכה לאחרונה בתאריך 27.07.04 בשעה 22:35
 
קודם כל נהנהתי מאוד לקרוא את הדברים פה ! פשוט זריקת מוטיבציה אדירה!
תודה רבה לך, flatfoot שהבאת את הדברים של יוני, ואם אפשר למסור תודה ליוני זה יהיה נחמד.

ושאלה, כמה זמן המסלול שלהם ? כמה זמן הם חותמים בקבע, והאם הוא כבר השתחרר ?

הטובים לטיס !!!


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
flatfoot
חבר מתאריך 31.7.03
529 הודעות
27.07.04, 23:14
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   67. יוני עוד לא השתחרר ונא לא להזכיר לו 
בתגובה להודעה מספר 66
 
   עבר עריכה לאחרונה בתאריך 27.07.04 בשעה 23:17
 
את הנושא הכאוב הזה...

אורך מסלול של מטכ"ל-20 חודש, חותמים חצי שנה
שייטת13- 20 חודש, חותמים שנה וחצי
שלדג- 22 חודש, חותמים שנה

אני לא בטוח 100 אחוז בפרטים, מי שיודע משהו אחר שיוסיף.

WHO DARES WINS


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
cok
חבר מתאריך 17.5.03
390 הודעות
28.07.04, 02:37
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   68. קבל תיקון 
בתגובה להודעה מספר 67
 
   שלדג- חותמים שנה וחצי (דבר חדש יחסית)
מטכ"ל - שנה
ש.13 שנה וחצי


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
flatfoot
חבר מתאריך 31.7.03
529 הודעות
28.07.04, 04:48
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   69. המשך... 
בתגובה להודעה מספר 0
 
   עוד משהו (אני במצב רוח כזה...ו Yoni 20 / מתגייסים ו 08:17 | 17/08/03


עוד מעט אני אלך לישון ויהיה בסדר..)

מתוך שעמום לחצתי על "קבצים" בכחול למעלה כדי לראות אם הציורים שהעליתי (בעזרת ALONGI) יצאו באיכות נורמלית, וקלטתי את הבחור הזה שקורא לעצמו
RONEN504. מכירים? אני אישית עוד לא פגשתי אותו פה ולא זכורה לי שום הודעה שלו, וראיתי שם רק את ההודעות שהוא צירף אליהן תמונות (של השייטת וכל מיני יחידות). ראיתי גם שהחתימה שלו היא שלושה משפטים וציטוטים דביליים מג'י-איי-ג'יין (זוכרים ת'סרט?
(הכאב הוא חבר שלנו, בעל ברית, הוא יגיד לנו מתי נפצענו קשה, מתי אנחנו כועסים, עצבנים, או רעבים...
אבל אתם יודעים מה הדבר הכי טוב בכאב?
שהוא יגיד לנו לסיים את העבודה ולחזור הביתה... למשל)

אז שמע גבר -בתקווה שתקרא את זה לפני הגיבוש שלך ("אני יורד לים... לרוץ לשחות...
יששששששששששששששששששששששששש
איזה כף גיבוש שייטת...") אני ממש מאחל לך לא לעבור את הגיבוש ולא להגיע לא לשייטת, לא למטכל ולא לשלדג ולא לשום יחידה מהסוג הזה.. אני מאחל לך את זה לא כי אני רוצה שיהיה לך רע, אלא רק כדי לחסוך ממך את האכזבה שצפויה לך כשתתגייס.. אתה (ואתה לא היחיד) מסתכלים על התמונות האלה (אלוהים יודע מאיפה הבאתם אותן) וחושבים "וואי איזה מגניב, ככה אני רוצה להעביר שירות צבאי!" כמו שכשראית ג'י איי ג'יין התלהבת ואמרת "וואי גם אני רוצה!"

רק שים לב לעובדה אחת: כשאתה מתלהב מהתמונות וממה שאתה רואה בהן, אתה יושב לך בבית במזגן, שבע, עירני, מבסוט מהחיים. החבר'ה האלה בתמונות שלך רעבים, עייפים, כל הגוף כואב להם, המדים נדבקים להם לעור, העיניים האדומות שלהם מתמלאות אבק, הציוד מפיל אותם לריצפה כל כמה מטרים, הם בלחץ של זמן, חם להם נורא, והם מתים-מ ת י ם שהאימון ייגמר כבר ושיוכלו להוריד את הנשק והציוד וללכת להתקלח ולישון.

אם ככה אתה מתאר לך את השירות הצבאי שלך- ע"פ התמונות היפות, צפויה לך אכזבה אחושרמוטה כמו שאומרים. גם התמונה הכי "מגניבה" היא כולה עוד אימון בשיגרה מעייפת ולא נגמרת של אימונים. ניקח את התמונה שקראת לה "בוקר טוב שלדג" של החברה שגולשים מהבלקהוק: האימון שמצולם שם נמשך שבוע שלם, דווקא לא הרבה אחרי העליה ליחידה, והוא כ"כ חם, כ"כ מעיק, כ"כ לחוץ וכ"כ חוזר על עצמו שוב ושוב, שאחרי יום אחד אתה כבר לא רוצה לשמוע ממסוקים יותר. ואל תשכח את השעות של העבודות מנהלה שמצריך כל אימון- הכנת ציוד, מסדרי ציוד, העמסות משאית, פריקות משאית, הקמה מחנה, נקיונות, הכנת אוכל (וההליכה לישון על אבנים עם ריח לוף מהפה וריבת פטל בשיער)
כי את הקטעים האלה לא מצלמים בג'י איי ג'יין, ובשום יחידה אף אחד לא יעשה אותם בשבילך. לנקות את הנשק ולהעמיס אינטר זאת העבודה שלך לא פחות מלצאת לניווטים או לירות באקדחים.

רק קח את מה שאני אומר בחשבון. אין לי זכות לצחוק על ההתלהבות שלך מהדברים האלה, אבל אני כן יכול להזהיר אותך שרק כשיושבים בנוחיות בבית ומסתכלים בתמונות, אז זה כזה נקי ויפה.


תשובה לשלושתכםו Yoni 20 / מתגייסים ו 01:36 | 18/07/03


תראו חבר'ה, כמו בכל פעם שאני נשאל כזאת שאלה, גם הפעם אני אענה:

מי אני בכלל שאני אדע איפה כדאי לכם לשרת במקרה כזה או כזה?
אני לא מכיר אתכם ולא יודע איזה מין אנשים אתם. קטונתי מלדרג יחידות וכשחושבים על זה כל עניין הדירוג הזה די דבילי. הצבא הוא היחיד שמדרג את היחידות שלו ואם זה מעניין אתכם אז את זה אני כן יכול להגיד לכם:

הרמה הראשונה היא היחידות ה"יעודיות", שהן היח"טיות (פלחה"ן/פלנ"ט) והיחס"פ.
ייחודן הוא בזה שיש להן יעוד (תפקיד) ספציפי, והלוחמים ביחידות האלה עושים קורס כלשהו (חבלה/כווני עורב/מש"קי חבלה/מש"קי עורב)

הרמה השניה הן היחידות המובחרות, כמו 4 הפלס"רים (שלא נמצאים באותה *רמה* עם שאר היח"טיות), ויחידות כמו מגלן*, דובדבן, אגוז, יעל, עוקץ ויחידות נוספות.

הרמה השלישית, שהן ה"יחידות המיוחדות", וכוללת את שייטת 13, סיירת מטכ"ל ושלדג. היא רמה נפרדת מבחינת הצבא, כי בעוד שכל היחידות הנ"ל מתפקדות כולן תחת אותה זרוע, ונחשבות ליחידות חי"ר לכל דבר, עם "ערך מוסף" של המסלול הייעודי שלהן, היחידות המיוחדות בונות לעצמן את המסלול (שארוך משמעותית משל שאר היחידות) בעצמן ובצורה ייחודית, ושייכות לזרוע כולה. סיירת מטכ"ל היא היחידה המיוחדת של זרוע המודיעין (הזרוע הגדולה ביותר בצבא), שלדג מתפקדת כיחידה המיוחדת של חיל האויר, והשייטת כמובן כיחידה המיוחדת של חיל הים.

החלוקה הזאת די מבולבלת ומבלבלת: לכל יחידה ישנן הכשירויות שלה, שהיא מוסמכת לבצע. בעוד שהפלס"ר לא מוסמכים לירות טילי עורב, והעורב לא מוסמכים לבצע פעולות התערבות או גו"ז, היחידות המיוחדות מוכשרות לבצע את הכשירויות של היחידות האחרות (בואו נגיד שכמעט במאה אחוז, אבל לא בדיוק), בנוסף לכשירויות הייחודיות שלהן, שלשמן הן הוקמו.

הביטוי "רמה" לא מדבר על רמה במובן המילולי, אלא על סוג מסויים של יחידה. ההבדלים בין הרמות מתבטאים קודם כל (והכי חשוב) במבצעים שתקבל כל יחידה, וככל שהיחידה ברמה יותר גבוהה, היא תקבל את המבצעים והמשימות החמות יותר.
ההבדל מתבטא גם בכוח של היחידה לקבוע לעצמה ובעצמה דברים כמו מסלול לוחם, סד"כ, שיטות מיון ליחידה, תו"ל וכדומה.
עוד הבדל הוא כמובן עניין התקציב הכספי, ששונה מאוד מרמה לרמה, וכמו כן (כפועל יוצא שלו) עניין ההקצאות ותנאי השירות של הלוחמים.


זה סתם מאמרון קטנטן לגבי ההבדלים בין יחידות ליחידות. מה יותר מתאים לכם אתם לא יכולים לדעת, ואני בטח לא יכול.

מה קרה לך?! ההיפך!ו Yoni 20 / מתגייסים ו 16:13 | 09/05/03


טוב לא יודע איך זה ביחידה שלך, אבל אצלנו (ובעוד יחידות שאני מכיר שמשתתפות בתחרויות של הלוט"ר) שולחים צוותים אינטגרליים בלבד. לא נבחרות. (למרות שאם תחשוב על זה, אם הצוות המנוסה אז יש לו יתרון גדול על כל נבחרת שתרכיב מכמה צוותים בגלל האינטגרליות)

ולהיפך- הרי בתחרויות כושר של וינגייט תמיד מרכיבים נבחרות (לא מדבר על הבוחן קצינים כרגע) ולוקחים את ההכי טובים מכל הצוותים והפלגות (אני יודע שבשייטת ובדובדבן למשל, שלחו לתחרות האחרונה חבר'ה שעדיין לא סיימו מסלול בכלל! עדיין לא לוחמים אפילו.)

ובקשר ל"הרצון לבצע"- אני מניח שזאת לא היתה עקיצה, אבל אם כן, אז נכון שאומרים על "יחידה מסויימת" (או יותר נכון, שתי יחידות) שהן מפונקות ולא תמיד רוצות לבצע משימות שנראות "פחותות" או "פשוטות" אבל איתנו דיברו על זה פעם וזה רק בגלל שאם הפעולה היא סגירה על בית עם מודיעין אפס למשל, אז כן- היחידה פשוט לא רוצה לבצע, כי לא רוצים "לבזבז" (עם דגש על המרכאות) את הזמן הזה, של שבוע הכנות ומודלים (אני יודע שאצלכם לא על כל סגירה עושים, אצלנו כן משום מה) במקום אימון יעודי או דבר כזה. או שלפעמים (שזה דווקא טוב) מורידים את המשימה לפלגת מסלול, ושולחים צוות בחניכה לבצע, שזה לדעתי אחד הברים הכי טובים שהושרשו ביחידה, וחבל שע"פ מה שידוע לי, שום יחידה אחרת בצה"ל לא עושה.


• אורבי- הלוחם הכי טוב הואו Yoni 20 / מתגייסים ו 13:04 | 09/05/03


1. מי שתופס את הכדור שנשאר בנשק כשפורקים אחרי תרגיל רטוב.
2. מי שכל התרגיל צועק "ליישר קו! ליישר קו!" הכי חזק.
3. מי שמקפיד לשים איזולירבנד על השנצים של הרצועות של הקסדה, אבל לא עד הסוף כדי שהוא יוכל לפתוח ולהדק קצת.
4. מי שעל הנשק שלו יש הכי הרבה גומי הפעלה.
5. מי שגם על שאר הציוד שלו יש הכי הרבה גומי הפעלה.
6. מי שלא מוריד חולצה אחרי בראור טרור או בוחן מסלול.
7. מי שלא שוכח ש"כשהוא הוא יוצא הביתה אז הוא מייצג את הצבא, את החיל ואת היחידה, ומתנהג בדרך ארץ".
8. מי גומר עד הסוף את הלוף, ולא מתנפל אם יש במנות קרב את העלי גפן הממולאים.
9. מי שעולה את החבל-6 רק עם ידיים בבוחן ימי.
10. מי שהכי נעול והכי מטורף בסינג'ורי רס"פ.
11. מי שעומד על האגרופים הכי הרבה זמן בקרב מגע.
12. מי שעושה הכי הרבה עליות מתח.
13. מי שמשרת בשייטת 13.


תכל'ס ברצינות אם אתה שואל אותי, אז אני יוצא מנקודת הנחה שבכל היחידות ה"מיוחדות" (ונניח לרגע את הפלצנות שמעבר לזה בצד, אתה יודע על איזה יחידות אני מדבר) אז הרמה האנושית שווה. ובגלל שההכשרה הבסיסית (עזוב את היעודית) כמעט זהה, אז הדבר הכי קריטי שמעלה את רמת הלוחם זה נסיון קרבי. אני מעדיף לצאת לפעילות עם מ"מ צנחנים מנוסה, מאשר עם שייט1מטכליסט/שלדגיסט/פלס"רניק/ממר"מניק שרק עכשיו סיים מסלול.

אתה לא חושב?


ועכשיו שיר:ו Yoni 20 ו 14:34 | 18/04/03


"המפק"צ יביא לנו באנגים וחשיש,
גראס מריחואנה ועלים של נענע.
המפק"צ ישיג לנו עשב לחשש,
אין מצב שמנווטים שעומס חום חמש.

ד. את הנשק בטירונות הפקיר
ע. מסתובב עם החולצה בכל העיר
ר. (שזה אני!) התאהב במש"קית ת"ש
ותומס המסכן כבר חולם על החפש"ש

המפק"צ יתן לי לצאת איך שארצה,
שישי על הבוקר פק"ל אני יוצא.
עד שמישהו (במקור י.ר.) עפוץ וגם תשוש,
שכח קנס"פ בהאמר ודפק את החמשוש.

איזה בלאגן, איזה בלאגן
צוות שכונתי שחבל'כם על הזמן
איזה בלאגן, איזה חגיגה
אבל למרות כל זה - מספר אחד ביחידה

אל תבכה מפק"צי (במקור ת.) אין מה לעשות,
נפלת פה על צוות מכור להנפצות
אל תדאג תומסו- נגב את הדמעות,
לא מוצאים ת'דרך ולא יודעים לירות.

ו...המפק"צ יביא לנו סיגריות לגלגל,
נצא למצדה ונגיע לכרמל.
הקודים בנ.צ. לא מספיק ברורים
בגלל זה חצי מהצוות חסרים.

איזה בלאגן, איזה בלאגן
צוות שכונתי שחבל'כם על הזמן
איזה בלאגן, איזה חגיגה
אבל למרות כל זה - מספר אחד ביחידה


אגב, השיר הזה הוא חמץ.

אני מצטרף להודעה שלו:ו Yoni 20 < ההודעה הנוכחית ו 13:30 | 18/04/03


באמת מזל טוב ובהצלחה, וכמה הערות מנסיוני בצבא:
*אין בעיה להתלהב ולשמוח, אבל אל תהיו פעורים ותספרו לאנשים שאתם ב"שלדג" או "היחידה" או "שייטת".. אתם לא. אתם כרגע נבחרתם להתחיל את המסלול, שזה לא מעט אבל כרגע גם לא הרבה מבחינתכם. מבחינת היחידה כל אחד ממכם הוא פשוט הימור- אחד שיש לו את הסיכוי להיות לוחם ביחידה יום אחד.

*לצערנו, מתחילים הרבה, יסיימו מעט. מה זה הרבה? כרגע אתם כמעט 20 איש בצוות, עוד שנה תהיו בקושי 14 איש. זה חלק מבאס, ועוד יקרה לכם שחבר טוב- דווקא זה שהכי אהבתם והכי נקשרתם אליו יודח או ינשור. תסכרו שהמסלול הוא מסלול ממין, לא רק מכשיר (הכשרה), ולא כולם מסיימים, וזה יכול לקרות גם לכם.

*אל "תחפרו" (עוד תיתקלו במושג הזה ביחידות). עד שלא תהיו לוחמים (וברוב היחידות גם אחרי שתהיו) לא הכל מיועד לעיניים שלכם, ולא הכל אתם צריכים לדעת. על אחת כמה וכמה במהלך המסלול. אל תסתובבו יותר מידי ברחבי היחידה, אל תחקרו ותיכנסו למקומות מסקרנים ואל תדברו יותר מידי עם אנשים שלא קשורים אליכם. לא בריא ליציאות הביתה.

*במהלך המסלול: מצד אחד ברור שלהיות חפש"נים זאת הדרך המהירה החוצה, מצד שני תהיו חכמים ותנסו לפנק את עצכמם: נותנים לכם חצי שעה פנויה- תשנו או תתקלחו. תפנקו את עצמכם בצ'ופרים (ממתקים) וקולה וסיגריות בכל הזדמנות, כל דבר כזה הוא הזדמנות לנקות את הראש מכל החרא שמסביב. אל תהיו מהמגעילים האלה שנופלים למיטה ישר אחרי ניווט ומטנפים כל שק"ש עם הליכלוך והזיעה של שבוע שטח. תהיו כמה שיותר היגיינים למרות שעוד תראו שלפעמים מאוד מפתה להתרסק לתוך המיטה בלי לצחצח שיניים אפילו.

*מצד שני, אל תהיו "רודפי-ת"ש" ואל תתחפ"שו. אם יש דבר שאנשים לא אוהבים זה לראות את עצמם עובדים בזמן שמישהו אחר נח. כשעובדים אז כל הצוות עובד, כשיש זמן אז כל הצוות מתחפ"ש ביחד. לא חייבים להיות "מסמר הצוות"- מספיק להיות חברמ'ן ולעבוד כמו בנאדם כשיש עבודה.

*ו... זהו. המון בהצלחה, לא יהיה לכם קל, באמת שלא. אבל מי שרוצה- יכול. מנסיון.

(ההודעה הנ"ל היא חמץ!)

WHO DARES WINS


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
m4
חבר מתאריך 14.7.04
40 הודעות
29.07.04, 17:52
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   70. כל הכבוד! 
בתגובה להודעה מספר 69
 
   flatfoot כל הכבוד לך על העבודה המאומצת...ממש כיף לקרוא את הדברים שהוא כתב.
אם תוכל תגיד ליוני שיכתוב גם אצלנו בפורום.
תודה מראש עידו!


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
flatfoot
חבר מתאריך 31.7.03
529 הודעות
30.07.04, 10:09
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   72. המשך 
בתגובה להודעה מספר 0
 
   בעקבות פירסום חוויותיו של אחד הגולשים מגיבוש מטכ"ל(הבחור סיים ולא עבר) יוני נותן את דעתו על הגיבושים:

אני אגיד לך מה העילגות פה.. ו Yoni 20 < ההודעה הנוכחית ו 10:42 | 04/04/04


כמה עצוב לראות שהגיבושים הם עדיין אותו חרטא.. שום דבר לא השתנה מלפני שלוש שנים..
קראתי את המאמר בדיוק כי סיקרן אותי לראות אולי משהו משיטת המיון השתכלל קצת, אולי הם עלו סוף סוף על איזו דרך הגיונית ויעילה לסנן.. כמובן שלא.
הדברים המסורתיים עדיין קיימים: הפחיות RC קולה של המדריכים, התרגיל עם הקורה והגלגלת שאני אישית לא הבנתי מה בכלל צריך לעשות בו, המטכ"ליסטים השמנים והשלדגיסטים השתקנים, הרס"פ שמקדר וכו'..

מצד שני- הם עדיין מנסים לאתר מסיימי מסלול פוטנציאלים ע"י זחילה ל 10 מטר, ריצה של 6 מטר עם אלונקה, חפירת בורות בחול, מסע של 10 ק"מ ופירוק קלאצ'ניקוב.. כמה עצוב וכמה לא קשור...

מזל טוב וכל הכבוד למי שעבר, מזל טוב וכל הכבוד גם למי שלא עבר (ולמי שאהב את הפעילות בגיבוש והיה מאוד מוצלח בה ולמרות זאת לא עבר- אל תדאג, אתה תחפור בורות-תפרק רובים-תזחל-תעשה מסעות-ותרוץ עם אלונקות גם בחרוב וגם בנח"ל)

מממממ... הייתי מבטל את כל הגיבושיםו Yoni 20 ו 11:22 | 04/04/04


חוץ מטיס וחובלים וצוללות, שבזה אני לא מבין. אבל מבחינת המיון לשלדג שייטת וסיירת מטכ"ל הייתי סוגר אותן למלש"בים, ופותח אותן רק לחיילים אחרי מינימום שנה בצבא, ששירתו כבר שנה ביחידות חי"ר, בלטו והצטיינו, ואז הם יכולים לגשת לגיבוש- (שיהיה גיבוש רציני, ולא גיבוש של שבוע לרוץ מצד לצד וללכת עם קורה, עם כל הכבוד "ו-יש כבוד"). מי שעובר גם חוסך הרבה זמן מההכשרה שלו כי הוא כבר לא צריך לעשות טירונות, וכבר יודע מה זה משמעת ומה זה נשק ומה זה שטח (או חושב שהוא יודע מה זה שטח..)..

הסיכוי לאתר מתוך קבוצה של מלש"בים בגיבוש אחד שיש לו סיכוי להיות לוחם ביחידה, הוא כ"כ קטן... הנה תראה את הסטטיסטיקה- בסופו של דבר, הם "פוגעים" בפחות מחצי מהבחירות שלהם (וזה בהנחה שיש רק 50% נפל במסלול, שזה מקרה טוב שמעיד על צוות חזק- כלומר "הלך להם" בבחירה בגיבוש)

שמע, עם קצת נסיון וראיה לאחור אני יכול להבין (פחות או יותר) את ההגיון מאחורי רוב המשימות והתרגילים בגיבוש- הזחילה/ספרינטים/שקים/סוציומטרית זה הכל לא בשביל לבדוק כושר ולא בשביל לראות מי הכי חזק, פשוט בשביל לבדוק מי יודע קצת לנשוך שפתיים ולהמשיך וקצת להתאמץ מעבר למה שהוא רגיל ביום יום. לצייר את המאהל ואת ארץ ישראל- כנראה מבחן מטומטם ליכולת תפיסת השטח שלכם (אם אתה מסתובב שם שבוע ועדיין לא יכול לצייר איפה החדר אוכל ואיפה המקלחות, כנראה אין לך את זה), שזאת כן תכונה חשובה (אחת ההכי חשובות) אבל גם מי שמצליח בזה, לא בהכרח גם ידע להתמצא בלילה במדבר.

בקיצור, לבוחן בגיבוש הזה יש יותר מידי מגבלות מבחינת באיזה עומסים ולחצים מותר לו להעמיד אותכם, והוא לא יכול להביא אתכם לעומסים שבאמת יראו לו (ולכם) איך אתם יודעים "לנשוך שפתיים ולהמשיך".


טוב האמת שקצת התחמקתי מהשאלה שלךו Yoni 20 ו 11:40 | 04/04/04


(טל685). בוא נגיד שהייתי חייב לעשות את הגיבושים לפני הגיוס, כמו עכשיו, מה הייתי עושה בהם?
צריך לחשוב על זה קצת, אבל במחשבה ראשונה הייתי קודם כל שם דגש מרכזי על שלושה מרכיבים שאני מחפש בחייל בצוות:
1. סיבולת, ראבאק וחוסר-ויתור-עצמי:
את זה הייתי בודק בכל התרגילים המוכרים (תכל'ס הייתי מוותר על רוב האלונקה סוציומטרית, ויותר מתמקד במסעות אלונקה ארוכים, זחילות, אחדעלאחדים, ותרגילי סיבולת שבהם זה רק הבנאדם מול עצמו- כמו לעמוד על האגרופים, להיתלות ממתח או להחזיק על מקבלים כמה שיותר זמן. זה כדי לבדוק את כל הקטע הפיזי. הייתי מוותר על התחרויות וכל זה, כי אני לא בא לחפש כושר. לאף אחד שם ממילא אין את הכושר שלוחם צריך, ואני מחפש רק כאלה שידעו לא לוותר לעצמם בדרך לכושר הזה

2. שטח ויכולת טכנית:
לבדוק מה הבנאדם יודע לעשות בתנאים של חוסר אמצעים, ואיך הוא מסתדר עם השטח. איך הייתי בודק את זה? שאלה טובה. אולי ע"י תרגילי מילוט, שהמדריכים יוצאים אחרי שעה לחפש את המתגבשים באזור מסויים. לתת להם לחפור בור על החוף זה לא תרגיל טוב, כי זאת עמדה והיא לא עומדת בשום עיקרון שעמדה צריכה להיבנות לפיו, ולכן מה בעצם עשיתי? שוב נתתי להם תרגיל פיזי של לחפור חול, שזה משעמם.
דבר שני זה היכולת הטכנית- שזה נגיד כבר עושים ע"י פירוק מכונות, כלי נשק וכו', אבל תכל'ס במסלול ובשירות זה לא מה שנדרש ממך- כי אחרי שמראים לך איך לפרק קלאצ' כל קוף יכול לעשות את זה נכון? אז צריך להראות להם את הכלי (או עדיף משהו יותר מורכב מרובה), לשקשק ולשחק איתו קצת, ואז לשאול "אוקי קחו נייר ועט, ותשרטטו לי איך אתם חושבים שזה פועל מבפנים". ככה אתה אשכרה בודק אם יש להם דמיון ויצירתיות לנסות לתכנן על הנייר משהו שיגרום למה שהם ראו לעבוד, ולא סתם אם הם יודעים לחזור על התנועות שלך כמו תוכי.

3. התמצאות:
לנסות לבדוק למי יש בראש את היכולת לקרוא נכון מפה, להתחבר טוב לשטח ולהתמצא בו. זה שהם לא אמורים לדעת את זה מהבית זה רק עושה את הבדיקה יותר טובה, כי אתה מחפש כישרון טבעי. תן לילד מפה של 1:50000, תראה לי איזה פיצול, ותגיד לו "קח את כל הקבוצה עכשיו לשם, יש לך 5 דקות בהצלחה"
מתוך קבוצה של 20 איש, בטוח כמה יצליחו.

בקשר לשאלה האחרונה- המחשבו Yoni 20 ו 15:05 | 04/04/04


בוא אני אגלה לך סוד: המחשב משכלל אולי את הציונים כדי לתת בסוף הערכה של ההישגים היבשים (לדוגמה- "אחוז הפעמים שבהם החניך סחב אלונקה באלונקה סוציומטרית" או "מיקום ממוצע של החניך בזחילות"), אבל בסוף הבוחנים יושבים יחד עם רשימת האנשים, עוברים אחד אחד ומחליטים מה אם הוא מתאים ליחידה שלהם או לא. ואני אומר לך את זה בוודאות. הייתי כבר בגיבוש של היחידה שלי (לא בתור בוחן אבל בתור עוזר בוחן, מי שהיה בגיבוש העצמאי בטח ראה שיחד עם המילואימניקים יש גם חבר'ה בני 20, לבושים באזרחי או חצי ב') ואני מבטיח לך שבסוף מה שקובע זה מה שכל בוחן רושם לו בכתב יש על כל אחד בפנקס שלו, ולא הציונים האלה. הציונים היבשים רק עוזרים להם לראות אם הם צדקו, ולאמת את הרושם שלהם. בסוף יושבים כולם, יחד עם הפסיכולוג, ומתווכחים על כל חניך, וכבר ראיתי ריבים וויכוחים קטלניים ומצחיקים מאוד על חניכים..

ואין כזה דבר "מודל של לוחם אידיאלי". הם היו לוחמים ביחידה, הם לוקחים בחור כזה ושואלים "יש לו פוטנציאל להיות לוחם? אם הוא היה בצוות שלי, הוא היה מסיים איתנו מסלול?" וכשאתה חושב על זה, אין להם בעצם דרך מדוייקת לדעת, סומכים על הנסיון שלהם נטו.

שאלון סוציומטרי ביחידה בצהלך המסלול:

לא כל כמה חודשים... יש בערך 5-6ו Yoni 20 / מתגייסים ו 22:39 | 25/07/03


פעמים במהלך המסלול. לרוב בסיום שלבים מסויימים (טירונות, טירונות יחידה...). לפעמים הסוציומטרי קריטי ומשפיע מייד (שבוע אחרי זה מדיחים אנשים) ולפעמים הוא בא רק לבחון את הצוות כצוות, מה אנשים חושבים אחד על השני וכו', ולא רואים "תוצאות בשטח".. זה גם לא סוציו' כמו בגיבוש, שמדרגים את החבר'ה לפי "איזה מקום אני אשים את X". זה חוברת שלמה לכל אחד יש דף שלם מוקדש לו, ומחולק לעמודות כמו "מקצועיות" "משמעת" "אמינות" "חברתיות" "הגדלת ראש" וכו', והחלק המרכזי של הדף על כל אחד הוא חלק פתוח, שבו אתהכותב במילים שלך (ולא בקצרה בכלל) על כל אחד (מלבדך כמובן)..

איך לפרק נשק:

רק כדי להעביר ת'זמן עד ליציאה:ו Yoni 18 / מתגייסים ו 22:59 | 21/02/03


(ואני אומר ברצינות- אני לא זוכר. הפעם האחרונה שנגעתי בעוזי היתה לפני איזה חצי שנה, וקלאצ' בערך לפני ארבעה חודשים נראה לי.
M16 (ארוך/מקוצר פין ראשי (מעל הידית אחיזה), פין גוף (מתחת למתפסים), מושכים ידית דריכה אחורה, מוציאים אותה ואת המכלול, מהמכלול מוציאים פין פציל (קטנצ'יק מצד ימין- "פין שבת") ושמים אותו בכוסית הגזים. מוציאים את הנוקר ואז מסובבים את הפין טלויזיה ב 90 מעלות ושולפים אותו החוצה, ואז מושכים את השושנה. כדי להוציא את הקפיץ המחזיר לוחצים על הפין הקטנטן שלפניו, ומושכים את החלק שקופת לכיוון הקנה, וזהו. (אפשר לפרק עוד שלב, אבל לא צריך בשביל לנקות.

עוזי: (אם זה כמו במיני עוזי) בודקים נצירה ומכלול לפנים, לוחצים על התפס לפני הכוונת האחורית (ה"סנונית")מרימים בזהירות מכסה גוף עליון, מושכים את המכלול קצת אחורה ומרימים לאט, נותנים לקפיץ לדחוף אותו החוצה (כשכל המכלול ביד שלך). מפרידים את הקפיץ מהמכלול. מבריגים נגד כיוון השעון את טבעת תפס הקנה, מוציאים אותה ואז את הקנה, וזהו.

קלאצ': (אבל זה מאוד תלוי בדגם) מוודאים מכלול לפנים ונצירה, לוחצים אחורה ולמטה את התפס של המכסה גוף ומפרקים, מסובבים את הפין שליד צינורית הגזים ב 90 מעלות ומפרקים מכלול החוצה. מפרידים בריח ומנעל (ה"שושנה" של הקלאצ') וקפיץ מחזיר. כדי לפרק את צינורית הגזים צריך כבר מברג..

ועכשיו- למה אתה רוצה לדעת את זה??


מה אתה רוצה הם באמת גדודו Yoni 18 / מתגייסים ו 15:04 | 08/02/03


שלא יהיו לכם ספקות- מגלן היא גדוד. כמו שיש גדוד 101 יש גם גדוד 212. גדוד לכל דבר.
אבל גם אגוז היא גדוד, דובדבן היא גדוד, שלדג היא גדוד, שייטת היא משהו בסדר גודל של יותר מגדוד אפילו, וגם מטכ"ל. מה אתם נבהלים מהמילה "גדוד"? שוב פעם אתם הולכים אחרי הקסם של המילים, זאת הבעיה שלכם. "אני לא באיזה "גדוד", לא. אני בי ח י ד ה" פששש..

די צאו מזה. גדוד זה המבנה ההיררכי של כל יחידה צבאית בסדר גודל הזה. זה אומר שהיחידה מחולקת לפלוגות ופלגות, והפלגות לצוותים/מחלקות. וכמו לכל גדוד, יש להם מחלקת חימוש וניוד, מחלקת לוגיסטיקה, פלוגת מפקדה, ומפקד בדרגת סא"ל ומעלה. זה הכל- זאת המשמעות של גדוד.

מאוכזבים? סיירת מטכ"ל המהוללת, יחידת שלדג, סיירת מגלן וכל שאר הירקות הם אחרי הכל- גדודים בצה"ל.

מקווה שלא שברתי לכם פה יותר מידי מיתוסים ואגדות. תפסיקו כבר ללכת אחרי מילים נוצצות.

WHO DARES WINS


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
חסר בית
חבר מתאריך 26.7.04
274 הודעות
30.07.04, 11:49
לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   73. למה שייטת היא לא גדוד? מסימים שם את המסלול 
בתגובה להודעה מספר 72
 
   יותר אנשים מאשר שלדג למשל?


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
מר בחור
חבר מתאריך 6.7.04
394 הודעות
30.07.04, 12:04
לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   74. נראה לי... 
בתגובה להודעה מספר 73
 
שפשוט בשנים האחרונות יותר מדי אנשים פשוט מגיעים למסלול של השייטת.
דיברתי על זה אם לוחם שייטת והוא אמר לי שכל הדברים שהמציא עכשיו שבגלליהם אי אפשר ללכת היום לשייטת ופעם היה כן אפשר(אלרגיות מסוימות,משקפיים וכו'...) זה רק בגלל שהם מוצפים בחניכים חדשים,במיוחד לאומר שאר היחידות.

חלום-שלדג,מטכ"ל,אגוז
מציאות-צה"ל אוהב לדפוק בעלי מוטיבציה


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
flatfoot
חבר מתאריך 31.7.03
529 הודעות
30.07.04, 21:40
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   75. הוא לא אמר ששייטת הם לא גדוד 
בתגובה להודעה מספר 74
 
   עבר עריכה לאחרונה בתאריך 30.07.04 בשעה 21:41
 
וכל הדקויות האלה זה ממש לא משנה, נראה לי שזה גם עובר על ב"ש.

מה שכן אני יודע שאת המסלול של השייטת מתחילים יותר מלש"בים מאשר את המסלולים של שאר היחידות. (יש 2 גיבושים בשנה+ הגדנ"ע צלילה)

צוות מסלול בשייטת מתחילים משהו כמו 60-80 איש לעומת מטכ"ל שלדג שמתחילים בערך 30 איש.

הסיבה לכך היא שבשייטת יותר אנשים נופלים במסלול גם בגלל הסיבות הרגילות שיוני הזכיר וגם בגלל בעיות שקשורות לצלילה(בעיות אזניים אף ועוד)

בסופו של דבר צוותים של השייטת זהים בגודלם לצוותים של שאר היחידות.

WHO DARES WINS


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
cok
חבר מתאריך 17.5.03
390 הודעות
30.07.04, 23:24
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   76. תפסיקו להנפיץ! 
בתגובה להודעה מספר 75
 
   תקשיב , אם אתה לא יודע אל תכתוב סתם באמת שזה לא מועיל לאף אחד והמספרים שלך ממש לא מדויקים.


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
flatfoot
חבר מתאריך 31.7.03
529 הודעות
31.07.04, 05:35
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   78. אם אתה חושב שאמרתי משהו לא מדוייק 
בתגובה להודעה מספר 76
 
   עבר עריכה לאחרונה בתאריך 31.07.04 בשעה 05:37
 
(ואני מאמין שיש בו אי דיוקים)
אז במקום סתם לומר שאני מדבר שטויות תתקן את מה שאתה חושב שהוא לא נכון, ככה אתה לא עוזר לאף אחד.

המספרים נועדו להמחשה ונכון שהם לא מדוייקים במאה אחוז, אבל הם לא רחוקים מהאמת.

WHO DARES WINS


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
yanivib1
חבר מתאריך 29.7.04
58 הודעות
31.07.04, 00:53
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   77. לא מדויק.. 
בתגובה להודעה מספר 75
 
   מחזורים בשייטת הם יותר גדולים ממחזורים בשלדג\מטכ"ל-
ואני בכוונה לא נכנס למספרים.

אגב,לא כל הלוחמים בשייטת צוללים כך שבהחלט לא נדיר למצוא לוחמי
שייטת שהם פסולי צלילה תמידית או לוחמי שייטת שהפעם האחרונה שהם
ביצעו אימון פשיטה מהים היה במסלול שלהם...
לא הכל מבוסס על צלילה ופשיטות בשייטת..לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
flatfoot
חבר מתאריך 31.7.03
529 הודעות
01.08.04, 18:13
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   79. המשך.. 
בתגובה להודעה מספר 0
 
   דווקא תתפלאו Yoni 20 / מתגייסים ו 21:59 | 26/07/03


"נעלי חי"ר קלות" של צה"ל דווקא ממש ממש עמידות משיפשופים, חתכים ובלאי טבעי. אם אתה דואג לגלח"צ אותן כמו שצריך, אין סיבה לשקרה להן משהו (הבצע יתקלף, האטימות לחול ומים תפחת, אבל הנעל תישאר שלמה. למה משתמשים בגרמונט/סקארפה/היי טק? כי נעלי צבע נבנו רק כדי להיות חזקות ועמידות, אבל הן כבדות ובולמות זעזועים כמו ששאול יהלום נראה טוב בחוטיני. ללכת עליהן במסע מרגיש אחרי כמה קילומטרים כמו ללכת על קרש מעץ, ולקפוץ איתן משריגש כאילו נחתת על כביש.
שום דבר לא הורס גרטמונדו Yoni 20 / מתגייסים ו 16:06 | 26/07/03


בטח לא פונגימון.. אולי מרגמה בכינון ישיר, וגם זה לא בטוח..


*(ניתן לראות את הנעליים בתמונות, נראה לי שאלה הייטק)*

CANDY MAN - סיפור מוכרו Yoni 20 / מתגייסים ו 16:05 | 26/07/03


פעם על שייטת, פעם על פלס"ר גולני וכו'..

תראה, קודם כל, הניווט שאתה מתאר (כלומר שהוא היה צריך ללכת מנקודה מסויימת פשוט אל נק' הסיום) זה הרמה הכי נמוכה של ניווט שיש. אפילו בניווט בסיסי אתה צריך "לדקור" בדרך X נקודות לפני שאתה מגיע לנ.ס., ולכן אתה לא יכול לעשות את מה שמתואר בסיפור.

אבל לשאלה- כן, יש כאלה מנווטים "דוך", כלומר מוצאים את הנתיב שהכי קל לזכור (עם מינימום שינויי כיוון לזכור) מנקודה לנקודה, וככה הם הולכים. מה לעשות שהטבע לא בנוי כמו מסדרון, והסיכוי שהנתיב הכי ישר והכי פשוט יהיה גם הנתיב הכי מישורי והכי קל להליכה הוא אפסי. מהצד השני של הסקאלה יש את אלה שמתכננים את הציר שלהם ככה שיהיה הכי קל להליכה והכי מדוייק שאפשר, גם אם זה מאריך קצת את הדרך, ומסבך אותה פי כמה.
כל שאר הנווטים ממקמים את עצמם איפשהו בין שני הקיצונים האלה, כשכל אחד בוחר לו את הדרך שלו לבנות לעצמו את הציר.

ולסיפור על השייט- מה שהוא עשה זה מעשה מטוטמם (אם בכלל זה קרה) כי בזמן שהוא הולך "דוך" דרך שלושה הרים, ומטפס את כולם רק בשביל לרדת בצד השני, אתה יכול להסתכל שניה במפה ולראות שיש נחל רדוד ונוח להליכה, שאי אפשר לפספס אותו, והוא מקיף את שלושת ההרים ומגיע ישר (או לפחות קרוב) לנקודה שלך, ולכן אתה תגיע הרבה לפניו.

זיגי מה זה "ניווט דוך"? סוג חדש?ו Yoni 20 / מתגייסים ו 20:55 | 26/07/03


מה זה "היו הרבה ניווטי דוך"? כלומר? היו מביאים אותם לנקודה, מראים להם מפה ואומרים להם "תלכו מפה לשם בקו ישר"? אז מה הניווט פה? זהיותר כמו קאדר בטירונות מאשר ניווט.. אני באמת לא מבין מה זה אמור להועיל.. במה מתאמנים פה? בהליכה? וזה שדוך מגיע יותר מהר זה שטויות. זה אולי אם אתה מנווט על מד"ס. כשאתה מנווט עם משקל וציוד, אין מצב שאני אלך "דוך" דרך כיפה, אתה תלך בערוץ, ואני אגיע יותר מהר. אין שום מצב כזה. זאת גם שיטה לא מקצועית ללכת בשטח, כי אתה אמור לשאוף למקומות הנמוכים - זה דבר ראשון, וגם ללכת בקו ישר בשטח בלילה זה עניין תיאורטי לחלוטין- זה בלתי אפשרי בפועל, כי השטח זה לא כביש סלול, ואתה תמיד תצטרך לעקוף ולהקיף משהו, ומהרגע שעשית את זה האזימוט הקבוע שלך במצפן כבר לא שווה כלום..


נ.ב.
אם השייטת מגיעים לצוק ב"ניווט דוך", הם קופצים למטה, קמים וומשיכים ללכת?


תקשיב לי טוב!ו Yoni 20 / מתגייסים ו 00:38 | 26/07/03


אין שום מצב שאתה תהפוך לזומבי חסר חיים שהולך לישון ביום שישי בערב- ומצידי גם אם ביום חמישי סיימת תרגיל מתגלגל של שבועיים! אין דבר כזה. אם בגלל האימונים אתה מאבד את החיים שלך באזרחות- זה לא שווה כלום (לפחות בעיני). רוצה לישון? תיצא ביום שישי (מסיבה, לשבת עם חברים על בירה/קפה, או סתם תבלה עם חברה שלך, העיקר תעשה משהו) ולמחרת תישן את כל השבת- 24 שעות רצוף מצידי, אבל אל תוותר על יום שישי הקדוש! אחרת מה שווה לצאת הביתה? לישון יכולתי גם ביחידה!! מה זה פה בית זונות? אני בבית- אני אבלה!

תשובה לחבר'הו Yoni 18 / מתגייסים ו 12:01 | 14/03/03


נגבון (ה"גנב קומנדו" שלכם) הוא פשוט נגב מקוצר עם ידית הסתערות. אגב, הנגב הוא נשק מעולה באמת, פשוט איכותי נטו, ואני אומר את זה למרות שאתם יודעים איך אני שונא לדבר פה על אמל"ח ונשקים וכל החרא המשעמם הזה. נגב זה כלי BEST, ואני אומר בתור מקלען (אמנם גרוע, אבל מקלען ).

ודבר שני: לא. לא יוצאים אם מאג/נגב/RPG/קלצ'ניקוב/מרגמה/מקל"ר/האמר הביתה. מצד שני גם לא "מפקידים אותם באפסנאות" כמו שכתבת. לכל צוות יש את החדר פק"לים שלו, שהוא בעצם המחסן ציוד של הצוות, ויש בו את כל הציוד המבצעי של הצוות, ממדים מיוחדים ורשתות הסוואה, אפודים, תחמושת נפיצה ("שאנחנו נרד כל פעם לבונקר? זין!"), מטרות לאימונים, פק"לים צוותיים (לא נשקים, אלא ארגזי עץ שלכל אחד מהם יש יעוד: פק"ל שיפצו"ר, הנחתת מסוק, מחסום, תאורה, קשר, פריצה, חבלה, ניקוי נשק, כלי עבודה, ציוד רפואי (הלא הוא הצר"פון הידוע), פק"ל שכל (מחברות וחומר מקצועי) וכמובן איך אפשר בלי פק"ל שטח- שהוא למרות השם הקרבי פשוט ארגז עם תבלינים, כלים חד פעמיים וקטשופ, שמוסיפים צבע לחיים בשטח), וחוץ מכל זה, גם את הפק"לים המבצעיים באמת שהם הנשקים שדיברת עליהם (למרות שמאג כבר אין ברוב המקומות לדעתי..) ושם הם נשארים כשיוצאים הביתה. היחידים שיוצאים עם הנשקים שלהם הם הקלעים והמטוליסטים, שאותם אתה רואה באוטובוסים, עם טריג'יקונים ומטולים.


זאת רבותי- ץשובה מקיפה לשאלה פעורה


לפי מה שידוע לי - שנה ושתיים לכולם.ו Yoni 18 / מתגייסים ו 14:17 | 08/03/03


פלסר ושאר היח"טיות. או שזה שנה לוכלן ושנה שתיים לפלס"ר, אבל לא נראה לי.

איך עשו את זה? אל תיבהלו, לא הורידו דברים חשובים.. פשוט מה שהיה עד עכשיו היה שהיח"טיות היו עושות איזה רבע מהמסלול שלהן באבט"שים וקוים מכל מיני סוגים. אז יופי- המסלול היה שנה ושמונה, אבל מתוכו 4-6 חודש עשית בשמירה באיזה התנחלות...

אז עכשיו פשוט קיצרו את המסלול ע"י זה שהורידו את התעסוקה המבצעית- יש להם שנה וחודשיים של נטו אימונים.

יש מצב שאני לא מדייק- ש ORBY יתקן אותי.

אם זה לא ויכוח ילדותי ופעור...ו Yoni 18 / מתגייסים ו 13:34 | 07/03/03


אז מה כן?

זה אחד הויכוחים היותר מגעילים שהיו פה, ואני מציע לכם לעזוב אותו כבר עכשיו. "מי הורג הכי הרבה מחבלים"... מה אתם ילדים? מחר תשאלו "מי עושה הכי הרבה מתח?" אני אומר לכם חד משמעית ששייטת 13 המופלאה לא יותר "קרבית" בגרוש ממסייעת 51, וגם שלדג המהוללת לא יותר "קרבית" מפלחו"ד 890, ואפילו סיירת מטכ"ל האלוהית האדירה הגדולה והמטורפת לחלוטין לא יותר "קרבית" מגדוד לביא.

אתם יכולים לצחוק או לא להאמין, כי אני אנפץ לכם פה מיתוסים, אבל לכל היחידות האלה יש אותה תעודה אדומה ועל כולן כתוב פשוט מאוד "תעודת לוחם" וכולם נוסעים חינם באוטובוס על אזרחי...

מה "מובחר" מה?? מה?? מה קשור?ו Yoni 18 / מתגייסים ו 21:12 | 07/02/03


עד מתי?? לא. סתם.

די צאו מהקטע של "מובחר" ו"נחשב".. זה הכל מילים בלי משמעות. שני בדרים חשובים:
1. אתה מוכן ורוצה להיות לוחם? זה השלב הראשון, והיותר חשוב
2. אתה מוכן ורוצה, בנוסף להיותך לוחם, גם לעשות דברים יותר מיוחדים ומתאגרים ומעניינים, ומוכן לשלם על זה בהרבה עבודה קשה? זה החלק השני.

אין פה שום שיקול של מובחר. מי קבע שסיירת מטכ"ל יותר "שווה" ממסייעת 51? מה זה בכלל ה"שווה" הזה שלכם?

קבלו מה מצאתי על השירותים הכי עתיקים בבסיס הכי עתיק בערך בצה"ל (איפשהו בדרום)
"נשברה העצם
עלתה באש
עד מתי
מרץ 95?"

מרץ 95 אתם קולטים?! אתם מעכלים כמה זמן הם כבר משוחררים? מי שחרט את זה על הקיר אז ברגע של שביזות, היום כבר עם תואר באוניברסיטה, או נשוי, או באיזה בית חולים בהודו, חושב שהוא תילתן או משהו... מטורף. אם יש משהו כיף בצבא זה למצוא פתאום שירי "עד מתי" כאלה של מחזורים עתיקים, ולחשוב איך כשהם כתבו את זה, הם נחשבו צעירים...


נו, בתור מש"ק לעתיד אני אסביר.. ו Yoni 18 / מתגייסים ו 17:58 | 01/03/03


סתם. אבל זה פשוט: יש ירי חי"ר, שאותו יורים עם קת פתוחה עד הסוף, משקע כתף, ויש ירי טרור, שהוא שיטת ירי אחרת שמתאימה ללוחמה בטרור. זה לא כל כך קשור לאורך הנשק (זה לא כזה הבדל באורך, רק כמה סנטימטר) אלא בנקודות האחיזה על הנשק, צורת ההחזקה שלו, הכיוון שלו, והכניסה למצב ירי. זה נראה כאילו הקת תפוסה על חצי ממסלול הפתיחה שלה, כאילו חצי סגורה חצי פתוחה. אנשים ממש נמוכים עם ידיים ממש קצרות סוגרים את הקת עד הסוף, מחוסר ברירה.

חבר'ה יצאתם כיוון. תתאפסוו Yoni 18 / מתגייסים ו 23:26 | 21/02/03


שמרו על פרופורציות. אני מבין את הרצון לעבור והמתח מהגיבושים. הייתי בקטע הזה בעצמי, אבל לא הוצאתי שקל על שום גיבוש (כולל נסיעות הלוך חזור-טרמפים) ואני מציע גם לכם לנהוג כמוני. שום דבר שתיקנו לא יעביר אותכם שום גיבוש, ומה שכן יעביר אותכם אתם לא יכולים לקנות.
לא סלוטייפ תת עורי ולא ג'ל נגד קשקשים. הכל בולשיט. מה להביא?
חולצה קצרה ללבוש מתחת למדים, גרביים ותחתונים להחלפה, מגבת (יש מקלחות בגיבוש מטכל ושלדג), בוקסר (העדפה אישית שלי) ונעלי ספורט (לא הכי קריטי נמוכות/גבוהות, מה שנוח לכם. אני באתי עם הנעליים הכי מסמורטטות לגיבוש וידעתי מה אני עושה- כי אחרי הגיבוש הם יצאו מכלל שימוש באופן סופי. זהו. לא לשכוח ארנק ופלאפון כמובן.

BAD BULL - שאלה יפה- והתשובהו Yoni 18 / מתגייסים ו 21:23 | 21/02/03


זה מאוד תלוי ביחידה. ביחידה שלי, האפשרות השניה שהזכרת היא הנכונה. המש"קים הם חיילים בצוותים, שיצאו לקורס וחוזרים אחריו לצוות (הקמ"ש שלהם קצת מקוצר, כדי שלא יפסידו חומר מקצועי). אחרי שהם חוזרים ליחידה ולצוות, הם מסיימים עם הצוות מסלול (או שלא.. ) ואז הופכים ללוחמים לכל דבר, שבנוסף על התפקיד כלוחם משמשים גם כמש"קי טרור ביחידה, ומעבירים אימוני לוט"ר לצוותי מסלול וצוותי לוחמים. כנ"ל גם מדריכי קמ"ג ולפעמים גם צלפים מצטיינים למשל, או נהגים, יוצאים (אבל זה לרוב אחרי סוף מסלול) להשתלמות בהדרכה במקצוע שלהם, ואחרי הקורס מביאים את מה שהם למדו חזרה ליחידה ומעבירים את זה ללוחמים.

יש הרבה יחידות שבהם המש"קי טרור הם חבר'ה שנפלו בשלב מתקדם של המסלול והיו טובים, וכדי להשאיר אותם ביחידות מציעים להם לצאת לקמ"ש.

לא מסתובבים עם הקלאצ' בשום יחידהו Yoni 18 / מתגייסים ו 17:45 | 07/02/03


אף יחידה, גם אלה שמתאמנות עם קלצ'ניקוב, לא מסתובבת איתו. זה לא נשק אישי, זה פק"ל צוותי, שסך הכל עושים עליו מטווחים וכמה תרגילי אש כדי ללמוד לירות בו. ויותר חשוב: אין שום בעיה לירות עם נשק רטוב.
נכון, כשעוברים למשל מעבר מים, שואפים להחזיק את הנשק מעל המים, אבל אם הוא נרטב, לא קרה כלום. הוא יירה (אני מדבר על M16) כמו גדול. מקסימום אחר כך מייבשים אותו טוב טוב בלחץ אויר ומשמנים. מצד שני, בימים רטובים או באזורים רטובים, אתה מקפיד לשמור על הנשק שיכבה דקיקה של שמן רובים, וככה אין חלודה. אבל הגדש הוא שגם אם יש חלודה, היא לא משפיעה על הירי בכלל. אין מה לדאוג.

אה שכחתי-קצת רוק חיילים לחבר´הו Yoni 18 / מתגייסים ו 14:19 | 25/01/03


מילים: דניאל, עופר, קימחי

ע"פ "עוד שיר אחר"/החברים של נטשה

מאתמול בשלוש כשהייתי ער
עם תרמיל על הגב והגב בוער
מתעפץ ונרדם ואז שוב מתעורר
מנסה לנווט לי ומהרהר

עוד ציר אחר
עוד ציר אחר
עוד ציר אחר
עוד ציר אחר

נעלי מחליקות מדרונות תלולים
לילה קר וחשוך ואורות רחוקים
ב-נ.סוף מתיישבים מעשנים נחים
וברדיו החבר´ה מתברברים

עוד ציר אחר
עוד ציר אחר
עוד ציר אחר
עוד ציר אחר

הניווט לא נגמר הירהורים רצים
פילוסופיה זמנית, כאבי מפרקים
יום שישי מתקרב, ואולי את פנויה
ורצוי מאוד שתהיה שם שתיה..

עוד ציר אחר
(תנו לי לצאת)
עוד ציר אחר
(תנו לי לצאת)
עוד ציר אחר
עוד ציר אחר


קריקטורה של יוני:

צוות י'
כתוב שם: אמא יקרה. אמרת לי "תאכל, תגדל, תתחזק, תהיה חייל...
עכשיו תראי עם איזה טיפוסים אני מסתובב.

WHO DARES WINS


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
SOF
חבר מתאריך 19.1.04
85 הודעות
03.08.04, 19:39
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך לחץ להוספת המשתמש לרשימת הICQ שלך  
   81. שאל את יוני בבקשה 
בתגובה להודעה מספר 79
 
אם הוא קיבוצניק?
והאם היו איתו קיבוצניקים שהתחילו מסלול, והאם יש לו קיבוצניקים בצוות?

הטובים לטיס !!!


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
flatfoot
חבר מתאריך 31.7.03
529 הודעות
03.08.04, 19:57
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   82. יוני מכנה את כולם עירוניים 
בתגובה להודעה מספר 81
 
   והוא מושבניק נדמה לי... או קיבוצניק... מזה משנה?

WHO DARES WINS


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
flatfoot
חבר מתאריך 31.7.03
529 הודעות
03.08.04, 18:40
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   80. המשך 
בתגובה להודעה מספר 0
 
   עבר עריכה לאחרונה בתאריך 03.08.04 בשעה 18:47
 
תגיד לי אתה חולה נפש?ו Yoni 18 / מתגייסים ו 21:39 | 18/01/03


דבר ראשון והכי חמור- אתה אזרח לא? מאיפה לך כל הידע הזה? אתה יורה בשכונה? ממלכד את החדר שלך? מה הולך איתך? אתה שפוי?

דבר שני- כמה תיקונים חשובים: מטל"ר כבר אין בצהל. יש מטול. מטל"ר זה מערכת אחרת שיצאה מהתו"ל לפני שנים. בכל מחלקת חי"ר (גדודים) יש בערך שניים עד ארבעה מטוליסטים (ולא אחד ביחידה). אין יחידות מובחרות שבהן "כל מי שביחידה מקבל מטל"ר עם הרובה שלו" כי זה לא יעיל. בצוות ביחידה יש לרוב משהו כמו 5 מטוליסטים, וכולם מוכשרים על מטול ככה שאם צריך יותר, פשוט חותמים על עוד.

דבר אחרון והכי מונפץ: מטול 203 לא נקרא ככה בגלל ש"שישנן כ-203 סוגי רימונים". הוא נקרא ככה כי זה שם הייצור שלו. יש סך הכל ארבעה סוגי פצצות למטול (נראה אם אני עוד זוכר
נפיץ ("נ.א"), נפיץ רק"מ ("נ.א-נ.ט"), גז (גז מדמיע, לא ציקלון B..), גבס (לאימונים).
לכל פצצה יש את הטווח שלה והמראה שלה (אפשר להבדיל בינהן רק ע"פ המראה) אבל בעיקרון המטול אמור להגיע עד 400 מטר עם הכוונת האחורית, אבל בת´כלס אנחנו לא משתמשים בו מעל 200-250 מטר גג, כי הוא כבר לא יעיל כל כך..

למה שלמישהו יהיה מידע על מטול באזרחות למה?

תגיד לי, אתה קורא מה שאני כותב בכללו Yoni 18 / מתגייסים ו 15:35 | 18/01/03


???????????????????????
מה ניסגר? אני כן קובע מה ההבדל במאמצים יודע מה? אני קובע. אתה חושב שקשה לך לשבת 12 שעות ו"לאמץ את המוח"??? אתה יודע בכלל מה זה קשה? חבוב, אתה לא יודע מה זה קשה.. אין לך אפילו צל של מושג. קשה? מה, קשה לך לשבת (לשבת!) מול המחשב שלך ולעשות את הדברים שאתה עושה (לא מבין בהם, וכבר אמרתי מליום פעם שאני בטוח שהם באמת חשובים)? אתה מבין שבזמן שאתה מנהל את המדינה מהמחשב שלך, יש בחורים בגילך שתקועים על ההרים עם תרמילים ששוקלים 45 קילו בגשם ומחפשים את הדרך לארוחת בוקר שלהם? והם מאמצים, בניגוד למה שאתה חושב, לא רק את הגוף, אלא גם את הראש, ולא פחות ממך. אתה מודע לזה בכלל תגיד? "לאמץ את המוח 12 שעות ביום" ? ? תגיד אתה בשוק? היום שלך נגמר אחרי 12 שעות.. מתי היום של אנשים אחרים נגמר לדעתך? תשאל את אורבי או את CARR או את מי שאתה רוצה, מתי מתחיל ונגמר יום בכל מיני מקומות בצבא.. אז אל תעצבן אותי. זכותך לכתוב מה שאתה רוצה ידידי, אבל כנס לפרופורציות כבר, אין לי כוח שעכשיו יבוא כל מי שלא בקרבי פה ויגיד לי את אותו דבר..

אני חוזר שוב: תומכ"לים חשובים כמו כל חייל אחר בצה"ל, שעושה את העבודה שלו על הצד הטוב ביותר. נקודה. באגפי המודיעין והמיחשוב של צה"ל עושים דברים מדהימים וסודיים בטירוף, שאני לא אפשרט עליהם כי אני לא מוסמך לדעת אפילו על חצי מהם. מצד שני, בואו לא נתכחש לעובדות: תומכ"ל הוא תומכ"ל, והוא חי טוב, לא משנה איך מסתכלים על זה.
סבבה? כולם נרגעו?

אתה כוכב אתה..ו Yoni 18 / מתגייסים ו 14:47 | 18/01/03


אדם, מצטער אם פגעתי בך, אבל כל מה שכתבתי בהודעה נכון. כולל הכל. ואני מת לתראה לי פרט אחד שהוא "שטויות".

בקשר לדברים היותר רציניים שכתבת:

א. נכון במליון אחוז, תומכ"ל תורם לצבא לא פחות (באמת לא פחות) מחיל קרבי, אבל אתה חייב להודות שהמאמצים שהוא משקיע כדי לתרום (ואני מדבר בגדול, לא על מקרים מיוחדים) הם קטנים יחסית. לא שזה רע, אבל זאת עובדה. במאמר דווקא ניסיתי להדגיש לשדעתי אין שום דבר רע בלהיות "ג´ובניק", ולא עשיתי שום הרפדה של קרבי וג´ובניקי, פשו אין לי מקום לכתוב על כל מליארד התפקידי העורפיים שקיימים. אני מדגיש שוב- אין במאמר טיפת זילזול בג´ובנקים/תומכ"לים/חיילי יחידות עורפיות או איך שלא תקרא לזה. כתבתי שאני לא מדבר על נהגים וטבחים ונשקים נכון? ואם אתה כותב לי "זה דיי ברור שמי שיכול - ירצה, זה לא שצריך שאנשים ישקלו אם ללכת לקרבי או לעורפי" אז אתה ילד תמים ולא מודע למה שקורה מסביבך, כשאנשים מורידים פרופיל והולכים לקב"ן כדי לשרת ליד הבית או לצאת מהצבא בכלל. ואם אתה כותב לי "חמודי יש אלפי תפקידים בצבא ולא כולם או קרבי או ג´ובניקי" אז לצערי, הצבא ממיין את התפקידים שלו להגדרות של שחור ולבן- או קרבי, או תומך לחימה. אין באמצע. אם כל הויכוח שלך הוא על הביטוי "ג´ובניק" אז סבבה- נא להמיר כל "ג´ובניק" במאמר ל"חייל המשרת ביחידה עורפית". סבבה? עד כאן העניין הזה.

ב. וואלה לא כתבתי על יחידות ה"שדה" (שריון/תותחנים/הנדסה) כי אני לא מכיר אותם מספיק ולא רציתי לכתוב שטויות, זה הכל.

ג. "מהאמר הזה שטחי"- יכול להיות שאתה רואה את הדברים אחרת. אני כתבתי את דעתי ודעה של חברים טובים מאוד שלי שמשרתים בכל אחד מהמסלולים שאלה, והדבר היחיד שאני יכול להתחייב עליו זה שכל מה שכתוב שם נכון, גם אם תביא לי מקרים חריגים שלא מתאימים למה שכתוב פה..

ד. המסלול החמישי באמת מיותר, וסתם הכנסתי אותו בקטע של צחוק.. אי אפשר להתגייס ישירות ללוט"ר בכל מקרה, וזה לא נוגע לאף אחד מפה (חוץ מלאחד...)

כל טוב, ואל תיקח דברים כ"כ קשה

בקשה אחת קטנה לפלס"רניק הגאהו Yoni 18 / מתגייסים ו 21:04 | 10/01/03


תגיד לחברים שלך שם ביחידה שלך הזאתי, שהם אמנם לוחמים מצויינים, אבל אין צורך להשאיר בכל מקום ואתר שאתם מתאמנים בו כתובות ומזכרות (ראה דוגמת השירותים בלוט"ר/הנשקיה במתקן אדם/השירותיםבוינגייט /מו"ס/מרא"ה
וכו´ וכו´. אמנם אתם אוהבים את עצמכם (ואנחנו אוהבים אותכם כמובן) אך עם זאת אין צורך בשלטי החוצות שאתם נוטים להשאיר אחריכם.

בתודה מראש

יוני
מחלקת נוי וטיפוח הסביבה
צה"ל

• סופ"ש נעים לכולםו Yoni 18 / מתגייסים ו 13:41 | 03/01/03


וחיים נפלאים בכלל.

מה המצב? וואי אל תשאלו.. פשוט אל תשאלו.

בכל מקרה, אני שב ומדגיש שיש כאן תופעה של רעילות-יתר, סקרנות חולנית ולא עניינית ורצון עז לדעת דברים שלא נוגעים לכם. אני סתפ רוצה שתשימו לב: אז בתור התחלה, יש את הכוכב ("the great 1") שחייב, פשוט חייב לדעת פרטים על יחידה מסויימת, למרות שאין לו כרגע (ושלא תהיה לו או לכם טעות- אין לו!) צורך בשופ פרט עליה, ואני משער שגם מה שהוא כבר יודע זה יותר מידי. אז זה שיש תמיד כאלה כוכבים, אני מבין אבל למה נהיית פה ישר גלקסיה של תשובות, שמורכבת (למרבה השמחה) מאוסף של שטויות וחצאי משפטים בסגנון שלמה ארצי? עזבו, אם קלטתם שהוא מדבר לא לעניין, אל תענו.. א´ כי אתם לא יודעים כלום (ולמה לכם לדעת), וב´ כי גם אם אתם יודעים- למה הוא צריך לדעת גם?

אף פעם (תודו) לא התייחסתי לזה, אבל באמת בסוף תתחיל להיות פה בעית ביטחון שדה...

טוב לא משנה עזבו, בקטנה..

קבלו שיר יפה באמת, שכל מילה בו הושקעה הרבה מחשבה (מה שאי אפשר להגיד על החרוזים..), והוא נכתב ע"י חבורה של 14 אנשים מאוד יקרים לליבי, שניסו למצוא את שיר השביזות האולטימטיבי לזמזם ברגעי מצוקה פיזית או נפשית.


(ע"פ "חכי לי שאחזור" של אתניקס כמובן)

כבר עברו מאה שעות, כל שעה קשה עלי
זה נראה כמו שנה, שלא עצמתי את עיני
ובסופו של המסע, רק אותך ארצה לראות
אז אלייך אני בא, בעיניים נפוחות
כי ראיתי איך חפ"ק אותי שולח
למקום שבני אדם עוד לא ביקרו

חכי לי שאחזור מחר אני בבית
נמאס לי לשוטט אי שם, בארץ יריבה
חכי לי שאחזור טוב להיות בבית
כולנו פה אחים בדם
אבל אני רוצה אותך

לא רציתי שתדעי, לא רציתי לגלות
איך חייכנו בימים, איך בכינו בלילות
במסוק בין עננים, או על הר בסוף עולם
רק אותך אני רוצה, אך אני פה ואת שם
לא רוצה את הכאב שבברכיים
הכאב הזה יובס באהבה

חכי לי שאחזור מחר אני בבית
נמאס לי לשוטט אי שם, בארץ יריבה
חכי לי שאחזור טוב להיות בבית
כולנו פה אחים בדם
אבל אני רוצה אותך


זה, בניגוד לשירים הרגילים שלנו, לא אמור להיות מצחיק, אלא שיר קורע לב מעומק ליבו של הלו"מ המותש.. (והוא נכתב בזמן נסיעה באוטובוס בחזרה לבסיס, כשריח הבית כבר הורגש קלות באויר)


תגובות, הלחנות והצעות לשיפור ותקבלו בברכה (חוץ מההצעות לשיפור)


לא... אף אחד פה לא מטורף עדיין ו Yoni 18 / מתגייסים ו 20:28 | 27/12/02


"אכזבה...
אתם לא נעולים (), אתם לא משקיעים (), אתם מתבכיינים (), ואתם מוותרים לעצמכם () !!!

תהיו משוגעים כבר!!! מה אתם כוסיות?!? מה זה? אני לא רואה פה אף אחד שעומד באיזשהו קריטריון לשום דבר! בטח לא ללוחם!

אתם בזיונות, אתם נמושות, אתם הומואים, והבא שמצ´תקמק מקבל ממני בעיטה לתוך הפנים ברור?? יפה.

ע-ל האגרופים למעלה כולם.. {"תינעלו כבר! תפסיקו לוותר לעצמכם!"}"


(לא מבין למה אומרים שהשירות שורט את האנשים...)

נו אל תהיו ערבים... התשובה פשוטהו Yoni 18 / מתגייסים ו 18:10 | 27/12/02


לא. זה זיון שכל אחד גדול, מההתחלה ועד הסוף (בלי לפגוע חלילה) תחשבו בהגיון: למה שבוחנים מהשייטת, שהיו כולם לוחמים ביחידה, ורובם אפילו מפקדי צוותים, ויש להם נסיון מבצעי, ויודעים מה נדרש מלוחם במבצע, יחפשו "מקררים"? מה עוזר למפקד שנמצא עכשיו בשטח איזה ג´מוס איטי ומסורבל? אני לא אומר שלהיות גדול פיזית זאת תכונה שלילית, גם אני לא בחור פיצפון, אבל אני בהחלט אומר שזאת לא תכונה שמחפשים, זה לא קריטריון. מחפשים בחורים עם ראש, שעומס פיזי לא משפיע להם על ההתנהגות ועל החשיבה, שלא מפחדים להזיע, וגם לא להגיע לאפיסת כוחות או אפילו להתעלף אם צריך. חבר´ה שלא שומרים כוח, אלא נותנים את המקסימום שלהם בכל ריצה ובכל טיזוז דבילי שעושים ביום סיירות ובגיבושים.

ואל תכתוב בבקשה "ביום סימולציה אני הייתי תותח עם השקים, עשיתי כפול סיבובים מכולם ובאמת שהיה לי קל (אני דיי סוס)...". עם כל הכבוד לסוסיותך, לעשות סיבוב של 30-40 מטר עם שק חול, זה עדיין לא "להתמודד עם משקלים" כמו שכתבת בהודעה השניה שלך. תאמין לי, אתה עוד תגלה כמה אתה "סוס" ולמה אתה מסוגל, אבל ממש לא עם איזה שק חול ודיונה של 30 מטר. (ראה "נ.ב.")

ברור שהדרך של המפקדים לראות למי יש תכונות בסיסיות (ואני מדגיש -בסיסיות ביותר) לשרת ביחידה שלהם היא ע"י עומס פיזי, ובגלל שאתה אזרח, וכל אחד בא עם הרקע שלו, הם לא יכולים לתת לך עומס גבוה מידי, אז קבעו איזה שורה של משימות שצריך לבצע. זה בעקרון היום סיירות- לראות למי יש את הנתונים הראשוניים להיות מועמד להתחיל מסלול ביחידה.

(מצטער אם התלהבתי, אבל השאלה הזאת חוזרת כל שבועיים בערך)

נ.ב.
לנווט 28 בלילה גשום וחשוך, ואז לקבל בלת"ם של 6 קילומטר ובסופו לעלות את הר דבורה, עם מוקש 40 ק"ג על הגב, אפילו זה עדיין לא "להתמודד עם משקלים", (ותשאל את אורבי מה הוא עשה במסכם צפון שלו..)

ניווטיםו Yoni 18 / מתגייסים ו 20:51 | 20/12/02


ע"פ "דרכנו"

קור קפוא בחוץ, ורק אור ירח
אמצע לילה ואני שפוך
מכיפה למיוערת, לשדה פורח
הניווט כבר מתחיל, ולי נעלם החיוך

לא סלולה ולא קצרה דרכינו
נעלינו ה"קלות" כה כבדות
עוד קודים רבים יש לפנינו
נון-טריגים גבוהים, והתברברויות..

אה.. זה א ת ה שאין לו הקצאות.. :ו Yoni 18 / מתגייסים ו 20:22 | 20/12/02


שכחתי.. לא ידוע לי שביחידה שלך חסר ציוד.. וזיגי, מי שלא יודע מה זה פלאטופ מטולון זה לא אומר שאתה צריך לקטול אותו ככה, כמו שאני לא קוטל אותך רק כי אתה לא יודע מה זה איזדרכת או "טריג´יקון שב"כ".

ע"פ "אשליות": (אני ענק)

לתפור, עם מיתר עבה
לקבל גם נשק שווה
איזורליבנד נשפך כמו חול
וצובעים נשקים עם מכחול..

א´ כותנה- האופנה של היום
לידית נשיאה כבר אמרתי שלום..
חרמונית, וסט ועכבר
ואני בכלל לא חתום על דבר..


הקצאות, הקצאות רבות,
אך רובן, אינן מגיעות..
הלוחמים מקבלים כל דבר
ובמסלול טוב שיש לי קצר..

- ה ק צ א ו ת דה בדבדה דה דה בדבדה..


*טוב, נתחיל בזה שאתם הולכים להתגייס לצה"ל (בקטע הזה אין
ויתורים..) , ונגיד שיש לכם נתונים ללכת בכל אחד מהמסלולים
שאני אפרט במאמר. ברור שלא לכולם יש, אז שכל אחד יתייחס לחלקים
שנוגעים למה שהנתונים שלו מאפשרים לו, סבבה?
את מה שכתוב פה עזרו לי לכתוב חברים שלי, שהלכו כל אחד למסלול
שלו..
יאללה נתחיל:

מסלול ראשון: הג´ובניק: (או התומכ"ל- פוליטיקלי קורט)

למה כן: כי תהיו הרבה מאוד בבית! חלק מכם כל יום (כל יום!)
וה"קרביים" מבינכם יצאו רק חמשושים קבועים, שזה ממש לא רע
בכלל. בנוסף תוכלו להעביר שירות קל ונוח יחסית, בבסיסים שהם
לרוב מושקעים ונעימים וכמעט בלי הרגשה של צבא מסביב. עם הזמן
תתחילו להתייחס לצבא פשוט כ"עבודה" לכל דבר, באים בבוקר
וחוזרים הביתה בחמש.

למה לא: כי לפעמים אתם עלולים למצוא את עצמכם במצב של שיעמום
טוטאלי, עד לרמת השיגעון. כל יום יהיה אותו דבר ולרוב לא יהיה
מאתגר במיוחד. היציאות המעולות יתחילו לשעמם אותכם, כי רק אתם
(והתומ"כלים האחרים) תהיו בבית, וכל שאר החברים שלכם יגיעו
הביתה רק בסופ"שים, וגם זה לא תמיד. חברים שלי במודיעין טוענים
שהחלק הכי קשה זה להיפגש עם כל החבר´ה, ולשמוע דברים כמו "כן,
שלשום ירד עלינו בקת"ב בשכם, אל תשאל.." ואתה, כל מה שיש לך
לספר זה "שלשום ירד עלי תיק ענק למיין ולהדפיס.. אל תשאל".

נ.ב. חשוב:
אני לא מדבר פה על תפקידי "ג´וב" אמיתיים, כמו נהגי בוס או
טבחים, וכל אלה, אלא על תפקידים איכותיים כמו מודיעין או
מיחשוב ובקרה, שדורשים אנשים איכותיים.


מסלול שני: גדודים (צנף/גולנצ´יק/נחלאווי/גבעתי)

למה כן: כי אתם חלק ממשפחה גדולה, שכולם מכירים וכולם אוהבים
(מי יותר מי פחות). תמיד יעצרו לכם טרמפים (למרות שאסור),
ותמיד תמצאו באוטובוס/רכבת מישהו מהמחלקה/פלוגה/גדוד/חטיבה, או
שהיה איתכם בטירונות, או שהבן שלו אחיו היה המ"פ שלכם במסייעת.
יש גם גאוות יחידה אדירה, בכל החטיבות, ואת ההרגשה שאתה באמת
שומר על המדינה, במלוא מובן המילה. בנוסף, אחרי שעולים לקו
ולפלוגות הבוגרות, נגמר כמעט הדיסטאנס והחיילות פוחתת. כשצריך
שומרים, וכשלא שומרים מסתובבים במוצב בתחתונים, מעשנים נרגילה
ואוכלים/ישנים/מריצים דאחקות כל היום. אווירת השכונה (במובן
החיובי) במיטבה!

למה לא: כי לפעמים זה שביזות, אחרי שאתה מסיים מסלול
(טירונות+אימון מתקדם+קו ראשון) אתה "עולה לקו" ומתחיל לטחון-
גם שמירות וגם יציאות. היציאות שלך לא קבועות ותמיד הן משהו
כמו 17:3 וגם זה רק אם אף אחד לא הוציא גימלים או דפק נפקדות,
ורק אם אין איזה הקפצה או עוצר יציאות בגדוד.. אתה עם אנשים
שלא אתה בחרת להיות איתם, ולפעמים יש חיכוכים ממש לא נעימים
ומתח די גדול. בגדודים נולדה השאלה הניצחית "עד מתי ???"


מסלול שלישי: יח"טיות (יחידות חטיבתיות-
פלס"ר/פלנ"ט/חה"ן/חי"ק)

למה כן: כי אתם ה"קצפת" של החטיבה, ויחד עם גאוות החטיבה
(נח"ל/צנחנים/גולני/גבעתי) יש לכם גם את גאוות היחידה הפרטית
שלכם, וההרגשה שאתם נבחרתם לתפקיד הזה מתוך לא מעט אנשים. יש
לכם את הפלס"ר (פלוגת הסיור- "הסיירת") שהיא ה"בכירה" מבין
היחידות ומושמצת ביותר, שמקבלת את המשימות הכי חמות וההקצאות
הכי גדולות.
יש את הפלנ"ט, שמוכרת יותר כ"העורב" ומרכזת בתחום הנ"ט של
החטיבה. יש את הפלחה"ן- פלוגת חיל ההנדסה, שמרכזת את תחום
המיקוש, החבלה והפילוס של החטיבה, ואת פלוגת החי"ק (חיל קשר),
שמתעסקת עם אמצעי תקשורת שונים ודי מעניינים ברמת החטיבה.

למה לא: האמת שאין כ"כ "למה לא". אם התמיינתם לחטיבת חי"ר
כלשהי, אין סיבה שלא תלכו לנסות את מזלכם בגיבוש יח"טיות, אלא
אם כן החלטתם מראש שהקשיים והאתגרים במסלול הגדודי מספיקים
לכם, ואין לכם שום צורך להוכיח את עצמכם או לעצמכם, שום דבר.


מסלול רביעי: יחידות מיוחדות
(שלדג/מטכ"ל/שייטת/דובדבן/מגלן/אגוז/יעל/יחס"פ)

למה כן: כי זה המבחן אולי הכי גדול שתעברו בחיים שלכם, ומי
שיעבור אותו בהצלחה יקבל לעצמו משהו שקשה להשיג בדרכים אחרות.
כי תעברו לאורח חיים מאוד לא שיגרתי ומאוד מעניין של צוות
מסלול ואחר כך (בשאיפה) צוות מבצעי. כי תחשפו לסודות די כמוסים
של צה"ל ולפעמים של המדינה בכלל. כי "הצבא ישקיע בכם את מיטב
כספו בתקווה להפוך אתכם יום אחד למשהו שנראה אולי כמו משהו
שראוי אולי להיקרא "לוחם ביחידה"", כי יש אוירה של משפחה לא
פחות מבבית האמיתי, ואין שום בולשיט של דיסטאנס ודרגות. כי
היציאות לרוב ממש טובות (לא שומרים!) והתנאים ממש טובים,
הקצאות לא חסר ויש הרגשה שמישהו, איפהשהו, מוכן להשקיע בך כ"כ
הרבה, כי הוא חושב שאתה שווה את זה.
וכן, גם קצת בגלל הווסאח (אלמנט שהולך ופוחת ככל שהשחיקה
והשתיקה הולכות וגדלות).

למה לא: כי אתה נשחק עד העצם (שנשחקת גם!).
כי אתה מגיע הביתה אחרי שישנת כל הדרך ולרוב נופל מיד למיטה.
כי כואב הגב/הברכיים/הכפות רגליים/הצוואר/השוק/האוזן ואין מה
לעשות עם זה.
כי אתה במצב של תחרות מתמדת עם כולם, למרות שיש המון גיבוש
ואחווה בצוות, אף אחד לא מוכן להגיע אחרון בשום מד"ס ובשום
אימון, וכל הזמן אתה מרגיש שמסתכלים עליך ובוחנים אותך. וכמו
הג´ובניק, כשכל החבר´ה נפגשים בפאב ומספרים על איך היה ומה הם
עשו השבוע, אתה יושב ובוהה בכוס הבירה שלך, ועל כל שאלה
ששואלים אותך אתה עונה רק בחיוך (או שחברים שלך כבר התרגלו לא
לשאול). אולי זה לא נשמע כזה נורא, אבל לפעמים אתה מת לספר
לפרוק קצת, ואתה לא יכול.
כי בלי להתבכיין- האימונים באמת סוחטים לך את הצורה.
כי למרות ההילה שהתפתחה בארץ לגבי היחידות המיוחדות,ולמרות
שג´י-איי-ג´יין ורמבו 5 זה סרטים מאוד נחמדים, המציאות דומה
יותר לבראבו 0-2 והרבה פחות הוליוודית ונקיה ממה שרואים
בסרטים. צבעי הסוואה על הפרצוף זה אולי נראה מרעיל ומצטלם
אחלה, אבל כשזה מטפטף לך, יחד עם זיעה ואבק לתוך העיניים, זה
סתם שורף.


מסלול חמישי: מש"ק טרור (מדריכי לוט"ר)

למה כן: כי אתה הכי מקצועי שיש לצה"ל להציע. כי אתה עובד עם כל
הסיירות של צה"ל. כי בהכרח נפלת מטיס/מטכ"ל/שייטת/שלדג ואתה
עצבני..

למה לא: כי זה קורס שואתי במיוחד, שמעבירים את כולו בדיסטאנס
ובקאדרים ובלעמוד על האגרופים, כי כל צה"ל שונא אותך ומקלל
אותך בלב, כי אתה כולה "לוחם קרטונים", כי הפעילות המבצעית שלך
היא או אבטחת אישים או חקש"בים, ששניהם לא בדיוק חלומו של כל
אדם, כי אתה חי כולך בפוזה של רמבו, ואתה לא. כי אחרי שעברת את
הקורס/מסלול שלך, אתה מעביר את כל החרא שאכלת לחניכים שלך. כי
אתה יוצא שרוט לכל החיים. כי בהכרח נפלת מטיס/מטכ"ל/שייטת/שלדג
ואתה ממורמר..


WHO DARES WINS


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
חסר בית
חבר מתאריך 26.7.04
274 הודעות
03.08.04, 21:06
לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   83. אחי תודה על ההשקעה (ל"ת)  
בתגובה להודעה מספר 80
 
  


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
desertowl
חבר מתאריך 18.10.03
1561 הודעות
04.08.04, 00:24
לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   84. המממ... 
בתגובה להודעה מספר 80
 
   למטול יש הרבה יותר מ 4 סוגי תחמושת...
מלבד זה - לא לקחת כל מה שהוא אומר כקדוש , יש לי הרגשה שחלקכם קצת מגזים.

_____________________________
ינשוף.

If the radiance of a thousand suns
Were to burst at once into the sky
That would be like the splendor of the Mighty one ...
I am become Death,
The shatterer of Worlds.


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
flatfoot
חבר מתאריך 31.7.03
529 הודעות
04.08.04, 06:15
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   85. בכל הקשור לנשק 
בתגובה להודעה מספר 84
 
   ופרטים טכנים( הוא מגדיר את זה כפרטים משעממים) עליו, יש לו לפעמים טעויות קטנות כאלה.

יש לו הודעה שבה הוא מסביר את ההבדלים בין הגירסאות של ה-M16 ויש לו כמה אי דיוקים ודברים לא נכונים. אבל כשהוא כתב על הנשק שלו(M4A1) אז מן סתם זה היה מדויק מאוד.

אני אישית לא יריתי במטול אז ככה שלא ידעתי אם לתקן את זה.

איזה עוד סוגי תחמושת יש למטול?

WHO DARES WINS


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
desertowl
חבר מתאריך 18.10.03
1561 הודעות
04.08.04, 12:37
לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   88. הנה רשימה חלקית: 
בתגובה להודעה מספר 85
 
   http://www.fas.org/man/dod-101/sys/land/40.htm

_____________________________
ינשוף.

If the radiance of a thousand suns
Were to burst at once into the sky
That would be like the splendor of the Mighty one ...
I am become Death,
The shatterer of Worlds.


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
SOF
חבר מתאריך 19.1.04
85 הודעות
04.08.04, 09:30
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך לחץ להוספת המשתמש לרשימת הICQ שלך  
   86. לא כל כך קשור... 
בתגובה להודעה מספר 80
 
לא כל-כך קשור להודעה הספציפית הנ"ל, אבל שמעתי שיש תחרות בין היחידות שלדג ומגלן, תחרות שהיא מעבר לתחרות שנובאת מהגאוות יחידה וכו', האם תוכל לשאול אותו במה מטבאת התחרות ולמה יש אותה?

הטובים לטיס !!!


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
flatfoot
חבר מתאריך 31.7.03
529 הודעות
04.08.04, 09:53
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   87. אין שום יריבות בין 2 היחידות. 
בתגובה להודעה מספר 86
 
   עבר עריכה לאחרונה בתאריך 04.08.04 בשעה 09:55
 
בעקבות כתבה שפורסמה בבמעריב יוני נשאל אם יש יריבות בין היחידות:

יריבות בין היחידות?ו Yoni 20 ו 19:49 | 08/05/04


תקשיב אחי, גם בכתבה לא התיימרו ליצור שום יריבות. כולה היתה פעם יריבות על המשימות של הפיקוד בלבנון.. אין שום יריבות בין היחידות כי אין שום השוואה ביניהן.

זה כמו שאני אגיד שלשייטת יש יריבות עם היחידה לבטחון נמלים או עם שייטת הצוללות. זה שני דברים שונים לגמרי שאין השוואה בינהם.

WHO DARES WINS


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
flatfoot
חבר מתאריך 31.7.03
529 הודעות
05.08.04, 15:10
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   89. ... 
בתגובה להודעה מספר 87
 
   היי אנשים מה קורהו Yoni 18 / מתגייסים ו 19:46 | 13/12/02


ביום ראשון נגמרת לי הרגילה הכי מדכאת שהיתה לי (מתוך השתיים כולה) בחיים. מה זה? מה פתאום גשם עכשיו?! כאילו וואו?? אני ברגילה כאילו! שיואו איזה לא מתחשבים החזאים האלה... מה קשור גשם עכשיו? הייתי אמור לרדת לאילת בכלל! במקום זה, הייתי כל השבוע בתל אביב אצל חבר (סתם אני מספר, לא חייבים להקשיב) ולא הייתי בים אפילו פעם אחת! בנוסף, נודע לי במפתיע להכין את עצמי מנטלית לקראת יציאה לאיזה קורס מבאס מאוד בעוד כחודש וחצי, מה שלא מעלה לי את המורל אפילו בקצת.. בטח בזמן שלא הייתי חצי מהפורום התגייס- כל הזין לכם. מקווה שעכשיו תבינו למה לא משנה איפה אתה נמצא, צבא זה לא כזה כיף כמו שחשבתם. אבל קחו הכל בסבבה... עוד תורנות רס"פ, עוד לילה בשטח... עוד קאדר-של-6-שעות-עם-אפוד-נגב-קסדה-במעלה-איזה-פיסטין-מטורף.. חפיף...

כמה טיפים לטירונות יותר קלה (דברים וטעויות שאני עשיתי ואני מנסה לחסוך ממכם

1. אתם לא יותר טובים מהמפקד בשום דבר, וגם אם כן, אין שום סיבה להתגרות בו או לנסות לאתגר אותו בתחרויות. מ"כים הם כנראה לא אנשים ספורטיביים במיוחד.

2. אל תהיו נגביסטים. נגב הוא לא "מגניב", לא "חשוב לצוות", לא "כוח אש משמעותי" וכל החרטא הזה. נגב זה כבד. נקודה. לעשות תרגיל חי"ר זה מעייף. לעשות תרגיל חי"ר עם נגב זה כבר סתם כואב. בכלל, תמליצו למפק"צ/מ"מ שלכם לוותר על הפק"ל הזה בצוות/מחלקה שלכם- אפשר להסתדר יופי גם בלי.

3. אין שום בושה בלנצנץ ולהתחפש בתורנות מטבח. אל תפגינו שום חתירה למגע או שאיפה למצויינות. הפגינו רעב וחתירה לת"ש. תורנות מטבח היא הדרך של הצבא להגיד "חייל- צא לת"ש מיוזמתך!" אז תפגינו יוזמה והגדלת ראש, ותכריזו על התחפ"שות ממוסדת.

4. חוצפה היא לא תמיד הדרך לליבו של המפקד. למעשה, היא בדר"כ הדרך למצב שתיים. אל תעשו חשבון על מה שחשוב לכם להגיד, אבל הימנעו מביטויים כמו "נו בחייך!", גם לא לרס"פ.

5. אם תזדמנו ללוט"ר מאיזשהי סיבה - מדריכי קמ"ג נוטים לראות בחומרה חיוכים ושריקות בשיעור שלהם. גם אם מאוד קשה לכם, אל תביעו את הכאב בשריקות או קריצות לחברים או ש"על האגרופים למעלה כולם" יהפוך להמנון שלכם למשך שלושה שבועות.

6. לסיכום- טירונות היא תקופה די מגעילה, שלא לדבר על טירונות יחידה. למרות הכל, תמיד תחשבו שלכל לילה יש סוף, לכל קאדר יש לו"ז, לכל מסע יש פריסה בסוף, ולכל פשיטה יש זמן גג. בסוף הכל נגמר.. רק צריך סבלנות וכוח רצון (פלצני משהו, אני יודע)

זהו, ושוב בהצלחה.

אהמ...ו Yoni 18 / מתגייסים ו 18:59 | 23/11/02


שמע נדבד, יש משפט שאומר "ראש קשה לאנשים קשים"... מי שצריך לפסטן עם טרמוקל 3 שעות כדי להבין שאסור להתעפץ במטווח, אז מן הסתם מגיע לו לפסטן עם טרמוקל 3 שעות. זה לא ראש קשה. ראש קשה זה שמראש עובדים איתך ככה, גם כשאפשר אחרת. אנחנו פעם חזרנו מניווט די ארוך ושכחנו בנ.ס. כוס קפה. כשבדקנו בבסיס, גילינו שהיא חסרה. אתה יודע מה עשינו (עשו לנו..)? כולם על ציוד מלא, יוצאים לסריקה מבצעית (שזה לא הדבר הכי כיף בעולם), עד שאחרי שעה וקצת נמצאה הכוס (בפוקס מטורף!). משם עשו לנו נסיגה מלאה (פצועים, חיפויים, אחד על אחד, בו"ם-חובשים, אלונקות, השהיות.. הכל..) של 6 קילומטר. זה היה סך הכל 5 שעות של סבל, בשביל כוס אחת מסכנה. בוא נגיד שאם היו אומרים לנו "חבר´ה אתם יודעים שלהשאיר ציוד בשטח זה אחד הדברים הכי חמורים- נו נו נו!" היינו מבינים, אבל לא היה לזה אותו אפקט כמו ללילה ההוא, שתאמין לי שאין אצלנו אחד שלא זוכר מה זה לסחוב אחד על אחד 45 דקות, או לזחול במעלה איזה גבעה 20 דקות, רק בשביל לוודא שלא השארנו כלום מאחורה). ותאמין לי, שאיתנו עובדים בראש ממש ממש טוב (וראש טוב מתבטא בדברים כמו אוכל/פלאפונים/עיתונים/טלויזיה/בגדי מד"ס וכו´ חופשי) אבל כשצריך להתמיע בך איזה ערך או חוק חשוב, אז צריך להחדיר אותו בדרך הקשה. כי ככה בטוח שלא תשכח.

אגב- "שזה אותו ראש כמו השייטת בעצם ואגוז"? עד כמה שידוע לי, אגוז ראש סבבה, וגם בשייטת רוב הזמן ראש אחלה. סתם נקודה

• טיפים לאלונקה:ו Yoni 18 / מתגייסים ו 18:09 | 23/11/02


בכל קצה של האלונקה שמים שניים שדומים בגובה. את הזוג הנמוך מקדימה והזוג הגבוה מאחורה. חילופים (למסע של 6 אנשים על אלונקה כל 30 שניות (הטייס אחראי על התיזמון), הזוג שהיה בחוץ נכנס מאחורה, האחוריים עוברים קדימה, והקדמיים רצים למאחורי האלונקה לנוח את החצי דקה שלהם. במסע של 4 על אלונקה החילופים הם בין הכתפיים- 3 דקות כולם על כתף ימין ושתי דקות כולם על כתף שמאל (מישהו תמיד עומד בין הידיות).
הראשונים תמיד קובעים את הקצב, בזמן של עמידה תמיד להרים את האלונקה עם הידיים ולנער את הכתפיים. תמיד לפתוח צעדים כמה שיותר ולשים לב איפה דורכים, כי אם אחד מועד כל האלונקה יכולה ליפול.

או הנה מנפיצן.ו Yoni 18 ו 15:59 | 22/11/02


אתה אומר "די לדבר על דברים שאתם לא יודעים" אבל אתה בא ומזיין ת´שכל. אני מוכן להתערב על החיים שלי, שאתה לא עברת קורס לוט"ר ואתה בטח אפילו לא חייל עדיין. אני צודק? יפה. אני אישית עברתי את הקורס, ואני אישית עמדתי 100 דקות על השעון (בדוק פרוק ונצור) במצב 2 על האגרופים. מי אתה בכלל, בתור מלש"ב שעוד לא התגייס או חייל שבחיים שלו לא התקרב ללוט"ר, שתגיד לי מה עושים ומה לא עושים שם? אנשים כאלה ממש מעצבנים. ובנוסף, אתה עוד מזיין את השכל שמרביצים שם עם מקלות?? אתה זיין שכל עצבני ידידי, ובלוט"ר לא חוטפים הרבה מכות, ובטח לא עם מקל. לעומת זאת, "על האגרופים" זה בערך הסמל המסחרי של הקרב מגע בלוט"ר.

טוב חלאס בואו נחתוך (ארוך) ו Yoni 18 / מתגייסים ו 17:56 | 23/11/02


שמעו SOME1HERE וMARAND, וגם DOGCAT וכל מי שעוד רוצה: אני חייל בצה"ל, התגייסתי בערך לפני 9 חודשים, ואני לא הרבה יותר גדול ממכם, וגם לא הרבה יותר חכם או יודע. רק הבדל אחד יש ביננו- את מה שאני יודע, אני יודע כי עברתי בעצמי. את מה שאתם יודעים, אתם יודעים מאתרים באינטרנט ומסיפורים ושמועות.. זאת הנקודה שחבשוב לי להדגיש.

נכון אתם צודקים. אתם לא מכירים אותי (רובכם) ואתם לא יכולים לדעת איפה אני משרת ואם באמת עשיתי את זה ואת זה. אני מניח שאם זה היה לי מאוד חשוב, הייתי יכול להוכיח לכם, אבל זה לא כזה חשוב, כי זאת לא הנקודה פה. הנקודה היא שאני רוצה לספר לכם כמה דברים שיעזרו לכם, או שסתם מעניינים את האנשים פה בפורום. לפני איזה חודש שאלו אותי בצ´ט על הקרב מגע בלוט"ר, וסיפרתי על הקטע שעומדים הרבה על האגרופים (כי זה כמעט כל מה שיכולתי לספר להם). שאלו אותי "כמה זה הרבה?" אז סיפרתי להם שבשיעור הראשון, הצוות שלי עמד 100 דקות (בצורה ספורה ומסודורת, לא הערכת זמן) במצב הזה. עכשיו, אתה או מישהו אחר החלטתם שזאת הנפצה שלי. סבבה. טעות שלי שבכלל הגבתי, אבל חשוב לי להבהיר לך, שאם זה נראה לך כ"כ בלתי אפשרי שפשוט לא הגיוני שיתנו לך לעשות את זה, אתה צריך לשנות מהר את החשיבה שלך. נכון זה אדיוטי (וכשאתה עומד במצב הזה זה נראה לך אפילו יותר אדיוטי) אבל זה סטנדרט בלוט"ר, אחד מעוד הרבה סטנדרטים קשים ואידיוטים שתיתקל בהם במהלך שירותך הצבאי- תיתרגל. אני זוכר שהדגשתי שאני לא קורא לך "אפס", כי מי שלא יכול לעשות את זה הוא עדיין לא אפס, ומי שכן יכול לעשות את זה, זה לא אומר שהוא לא אפס (קצת מסובך..). לא צריך להיות גיבור גדול כדי להיות חייל טוב ולא חשוב באיזו יחידה -ואני בטוח שאבו ושאר האנשים שיודעים מה הולך, יסכימו איתי. ההודעה של אבו נכונה מילה במילה. אם תגיע ליחידה "מובחרת" (או איך שלא תקרא לזה), יתנו לך לעשות דברים, רק כדי להוכיח לך שאתה יכול. זה נקרא מבחן שבירה, וזה חלק מכל תהליך הכשרה של יחידה מיוחדת, כי מה לעשות, אתה נדרש לבצע דברים שבשביל לעשות אותם,אתה קודם כל חייב לצאת מהחשיבה של "אין מצב, אני לא יכול".

לעמוד על האגרופים/מסדר אמריקאי/בלת"מים/קאדר של 6 שעות/בוחן לוחם, או אפילו דברים "רגילים" כמו מסע כומתה או גלח"צ נעליים - כל אחד מהדברים האלה, קשה ככל שיהיה, הוא דבר שעושים- ועוברים. כל מה שצריך זה לא להישבר באמצע. לא צריך לעשות מהם סיפור גדול.

אני מקווה שנסגור בזה את ה"ריב" המצ´וקמק הזה, כי אין לי ראש לריב פה (או בכל מקום אחר) עם אנשים. שיהיה לך בהצלחה בגיוס (עוד שנה..) ותפתח קצת את הראש, מצפות לך עוד 3 שנים של הרבה הפתעות..

יוני (יואו איך נגמרה לה עוד שבת...)

• טוב. אני חודל בזאת את כל האירוע הזהו Yoni 18 / מתגייסים ו 23:27 | 22/11/02


כי שים לב לסיטואציה: אתה, שיושב בבית ולא התגייסת בכלל לצבא, ובטח שבטח לא עשית לוט"ר, מתווכח איתי (אלוהים יודע על סמך מה, אולי ע"פ מה שקראת באי סיירת הזה..) מה הולך שם. אתה מספר לי שהולכים שם מכות? וואלה אם היתה לך שנת חיים על כל סימן כחול שאני וחברים שלי חזרנו איתו מהלוט"ר, כבר היית מת מזקנה ממזמן. אז תיכנס כבר לפרופורציות עם עצמך. אתה לא יודע כלום על שום דבר, אתה לא יכול לספר לאף אחד כלום, כי כל מה שאתה יודע זה רק שמועות, וכשתעשה את הדברים האלה (מקווה בשבילך שתעשה, ולא כי "תהיה ביחידה הכי טובה") אז תדע ותבין יותר.

לא מבין מה התחממת עלי, אני פה כדי לעזור לאנשים כמוך ולתת להם מידע. די מעליב אפילו כל הקטע הזה..

טוב נעשה לכם קצת סדר..ו Yoni 18 ו 22:16 | 22/11/02


קודם כל, בקשר להוא שכתב לי "כנראה לא קראת מה כתוב ב"אייסיירת" ולכן אתה בטח מזיין את השכל" - אני אפילו לא אגיב לדברים שלך.. אני פשוט בשוק מהם עדיין..

בקשר ללוט"ר, לא חוטפים מכות ולא מקבלים מכות עם מקלות, ולא נותנים לך מכות בלי לתוכל להגיב. נקודה. אני מת לראות את הגאון שיבוא ויתווכח איתי על זה. אתה יכול לקרוא לי ג´ובניק או מתלהב או שקרן מה מה שאתה רוצה, אבל אני את הלוט"ר שלי עשיתי, ואתה את הזריקות בבקו"ם עוד לא קיבלת, אז בוא ניכנס שניה לפרופורציות. לא יודע איזה תמונות ראית או מה קראת, אבל לא "חוטפים מכות". נכון, יש הרבה אלימות וכמובן שיש את "קרבות יום חמישי" שזה החלק הכי קשה של שבוע, אבל זה ללכת מכות בקטע של אימון, וזה עם מיגונים (לא הכי אפקטיביים) וכמו שמחטיפים לך, אתה יכול להחטיף בחזרה. אין שום שלב או אימון שאתה עומד ואנשים מרביצים לך סתם. זה נקרא אימון ספיגה, וזה לא בקרב מגע וכשעושים את זה, עושים את זה מבוקר וע"י אנשים שיודעים לעשות את זה.

ואחרון חביב ל marand היקר. אני לא אריב איתך, אבל ממש חימם לי את הלב לראות אותך כותב "נתראה בשחרור עוד 4 שנים..." כי חמוד, בעוד ארבע שנים, כשאתה תקבל את פקודת השחרור שלך, אני כבר אספיק לחזור מתאילנד, להשלים סימסטר באוניברסיטה, לעוף מהאוניברסיטה ולחזור לתאילנד.. אז שוב- כנס לפרופורציות. ובקשר ל"נראה מי היה ביחידה יותר טובה" - בנאדם, אתה עושה לעצמך בושות עם משפטים אינפנטליים כאלה. אז חליק עם זה. אין לי ריב איתך או עם אף אחד אחר פה.


SOME1HERE !!! ו Yoni 18 / מתגייסים ו 15:54 | 22/11/02


אתה כזה ילד שברירי וחלוש, שלעמוד על האגרופים 100 דקות זה בשבילך משהו לא הגיוני" ואתה לא מאמין שיתנו לבנאדם לעשות כזה דבר הא? טוב, זאת בעיה שלך, ואל תדאג, אתה לא תגיע לשום מקום שבו תיתקל בכאלה אימונים. עד עכשיו לא ממש היה אכפת לי שפעם צץ איזה אחד שחושב שאני זיין שכל או משהו, אבל מה שכתבת מראה איך החשיבה שלך עובדת, וזה ממש הקפיץ לי את הפיוזים, כי אתה ועוד כמה חבר´ה פה חושבים כל כך לא בכיוון.. אם לעמוד 100 דקות על האגרוף נראה לך לא אפשרי, אתה כולך ילד שמוותר לעצמו (ואני לא אשתמש בביטויים כמו "אפס" או "חלשלוש" או דברים כאלה, אתה כבר מבין לבד למה) ולכן אני חוזר- אין לך מה לדאוג בקשר לאימונים ולקשיים כאלה, כי אתה לא תזכה (ואני מדגיש- תיזכה!) לעמוד בהם בשירותך הצבאי.

זהו בעקרון. ולORBY- לא היה לי זמן להגיב על מה שכתבת עלי לפני כמה שבועות, אבל חפיף אח שלי, תחשבו מה שבא לך. הדבר האחרון שאני אשקיע בו זה להוכיח למישהו שאני משרת פה או שם. מבחינתי אני מוכן להצהיר פה שאני משרת כעובד רס"ר בבסיס חימוש של חיל הקשר, אם זה ינעים את זמנך. יום טוב

הודעה משביזה וארוכה- אבל חשובה באמתו Yoni 18 / מתגייסים ו 21:27 | 02/11/02


טוב אני פשוט לא יכול להישאר אדיש לגבי מה שהולך פה.. כל אחד רושם בענק את תאריך הגיוס שלו וסופר לאחור את הימים עד לבקו"ם.. בנאדם רושם שנשארו לו עוד 20 יום לגיוס ואנשים אומרים לו "שחצן".. מה נסגר?? מה אתם באמת חושבים שצבא זה לונה פארק?? חבר´ה- תתעוררו! אני לא איזה ממורמר צבא, ולא מטיף נגד גיוס או גיוס לקרבי- להיפך. אבל מצד שני- ראבאק אנשים אתם מדברים על הצבא כאילו זה הדבר הכי חלומי שיכול להיות.. ממש לא יכולים לחכות הא?
רוב החבר´ה פה (ואני לא מזלזל!) חולמים על "סיירות/יחידות מיוחדות", ורואים בראש את האימונים ה"מסעירים" כמו פריצות, הסתערויות, לוחמה נגד טרור וכו וכו.. זה הכל סבבה, אבל אני פה כדי לספר לכם שבדרך לסרטים האלה צריך לעבור גם לא מעט תמונות של טיזוזים, מצבי שתיים, זחילות מתישות, ריצות עם משקלים, סחיבות פצוע, חום, לכלוך, סירחון, הרגשת ג´יפה עמוקה, רעב, קור, זיעה שמטפטפת מהאף, בגדים מטונפים, געגועים הביתה, ניקיונות ותורנויות, רגעים של עומסים גדולים מאוד על הגוף, רגעים שפשוט לא בא לעשות כלום- אבל אין ברירה.

אז נכון שהיום, כשאני מסתכל אחורה על שלבים כמו טירונות יחידה, אני זוכר בעיקר את התמונות היפות של סוף מסע, רגעים קצרים של צחוקים בחבר´ה, שעת שינה פתאומית ודברים מתוקים כאלה, אבל באותו זמן שעשיתי אותם, ראיתי בעיקר איך אני 19 שעות ביממה על הרגליים, ואסור לי לעמוד במקום ליותר משתי דקות.
אני לא מאמין שאני באמת אוכל להעביר לכם את ההרגשה של "שביזות", אבל תנסו לזכור שבצבא יש המון המון זמנים שאתה בספק אם אתה מסוגל להמשיך הלאה. יש את זה לכולם, וככל שאתה יותר קרבי-אתה נדרש לעמוד בפני יותר ויותר רגעים כאלה.

זאת היתה חתיכת הרצאה, אבל הייתי חחב להוציא את זה אחרי כמה הודעות שראיתי פה..


נ.ב.

ניסוי קטן למורעלים.. מבחנון קטן לכוח רצון. מי מכם שיעבור בשירותו הצבאי קורס לוט"ר, יגלה שהמצב הבסיסי שם הוא מצב-2 על האגרופים. יש כאן כאלה מורעלים שזה בטח אפילו מדליק אותם. סבבה. צאו לכם החוצה לכביש/מדרכה הקרובים (לא נדבר עדיין על חצץ - לא לשלב), פתחו סטופר ופלו למצב 2 על האגרופים (המצב הכי בסיסי באימוני קמ"ג) את הסטופר שימו בצד שלא תוכלו לראות כמה זמן עבר, ותשארו במצב הכי הרבה זמן שאתם יכולים. לא לכסת"ח! על האגרופים זה על האגרופים- בלי להוציא אגודלים החוצה או להרים יד, בלי לנוח ובלי לרמות את עצמכם. רשאים לפמפם בזמנכם החופשי. אחרי שישבר לכם, קומו ותראו כמה זמן עבר. התוצאות יפתיעו אתכם מאוד. עכשיו, עם התוצאה שלכם, דמיינו להמשיך ככה למשך למשל 100 דקות רצוף... שעה וארבעים בלי לקום, ובלי לזוז. אני לא רוצה ליאש אתכם- רק להראות לכם איך הכל משתנה שקצת קשה (וזה באמת לא מאוד קשה- סמכו עלי)

אני מקווה שלא יצאתי פלצני מידי- אשמח לתגובות

בשיעור קמ"ג הראשון עשינו מאה דקותו Yoni 18 / מתגייסים ו 21:48 | 02/11/02


עומדים ב-ח´ בחדר קרב מגע, נופלים, והמדריך מחפש מי מכסת"ח או מצ´תקמק, ומעניש את כולם "הכוכב פה מוציא את האגודל- כולם 50 פרס.." ו"סתמו פיות! לגנוח לא ניתן כאן, אתם לא בחדר יולדות, ועוד לא התחלתם אפילו להזיע! בשיעור שלי לא ניתן לדבר, לא ניתן להקיא, לא ניתן לנגב זיעה ולא ניתן לחייך. מעכשיו אתם מכונות. אחד- רק אחד, שיעשה את הטעות הכי קטנה- וכולכם תשלמו." (כמובן שאחרי דקה מישהו עושה את הטעות הכי קטנה - וכולם שוב על האגרופים..)

עמרי חמוץו Yoni 18 / מתגייסים ו 22:05 | 02/11/02


סבבה ותודה קודם כל. בקשר אליך- רק אל תחשוב שיש לך סיבה להתבייש או משהו דבילי כזה, כי אין. הדברים האלה מראש מתוכננים ככה שלא יתאימו לרוב האנשים, וגם בתור אחד שמשרת שם, אתה לא יכול להיות בטוח שאתה באמת מתאים כמעט עד סוף השירות. אנשים נופלים גם חודש לפני סוף מסלול.

דבר שלישי - ראסמי אני פשוט לא רואה איך זה רלוונטי. בוא נגיד שאני משרת במקום שמאפשר לי להגיד את מה שאמרתי למעלה מתוך ידעיה על מה אני מדבר. הולך?

נ.ב.
אני כל הזמן חושש שיגידו עלי פה שאני פלצן או אפילו שקרן, כמו שכתבו פה לאחרים. אז ככה - א´ כל אחד רשאי לחשוב מה בראש שלו- באמת בסבבה. ב´- שימו לב שכשאני מתאר לכם את הקשיים אני מספר לכם כמה קשה לי היה, ואני לא מנסה להשיג ממכם איזה הערכה או משהו.

• תשובות לכולם (הרגע חזרתי מסרט)ו Yoni 18 / מתגייסים ו 01:04 | 03/11/02


ככה חבר´ה
דבר ראשון סבבה עם הפרגון, התלבטתי אם לכתוב לכם את ההודעה ההיא או לא.
בקשר למה שאנשים כתבו (אני לא כל כך זוכר מי בדיוק כתב מה, אבל תנסו לקשר לבד לאיזה הודעה אני מתכוון)

אני לא הייתי כזה מורעל לפני הצבא. הייתי אומר שהיתה לי מוטיבציה והיה לי רצון להוכיח את עצמי בגיבושים ודברים דומים, אבל בואו נגיד שלא מיהרתי להתגייס, התגייסתי מאוחר יחסית והשתדלתי לנצל את הזמן כמה שיותר טוב עד ליום הגיוס (בלילה שלפני הבקו"ם עוד הייתי במסיבות).

כן, אני יודע שלא בכל מקום בצבא עושים את אותו דבר, אבל אני מוכן להתערב שבמקומות כמו גבעתי,נ"מ ותותחנים לא פחות קשה, ואולי אפילו יותר. כמובן שהקושי שם הוא אחר ושונה מאוד מהקשיים שאני וחברים שלי עוברים, אבל זה לא פחות קשה. בואו נגיד ש"אצלנו" יש גם הקלות מסויימות, אם זה בדברים החשובים, כמו החברים שמסביב או איכות הסגל (בלי להכליל, יש נפילות ויש תותחים בכל מקום) ואם זה בדברים הקטנים, כמו תנאי מחיה, הקצאות, אוכל וכו´. אנשים שמשרתים בגדודים למשל, נמצאים לפעמים במצוקה נפשית הרבה יותר קשה, כי הם צריכים להסתדר עם מסה גדולה של אנשים, שחלקם מאוד שונים מהם.

בקשר למה ש YOYOMAN כתב- אחי, צבא זה לא חרא. שום דבר בחיים הוא לא חרא לגמרי (חוץ אולי מסמים, או אם אתה עף מצוק עם האוטו..). נכון, יש רגעים שאתה מסתכל מסביב ואומר "וואי, איזה חרא לי" אבל מי ששוקע ברחמים עצמיים, וחושב כל היום על "מתי כבר יבוא יום שישי" לא מגיע רחוק. צבא זה קשה, פה יותר פה פחות- אבל זה קשה. אבל אני בשום אופן לא רוצה להוריד לכם את המוטיבציה ,רק לעזור לכם לדעת למה לצפות.

ואחרון חביב, בקשר לקטע של "איפה אתה משרת?" - חלק מהאנשים כאן יודעים איפה אני משרת, כי הם הכירו אותי עוד לפני שהתגייסתי בכלל, כשעוד הייתי מלש"ב כמוכם. מי שיודע- יודע. אני מבין שזה קצת מסקרן, אבל "הסקרנות הרגה את החתול" כמו שאומרים.. וחלק מהרעיון בלשרת "פה ושם" כמו שאומרים אצלנו, זה לשמור על הצניעות, גם כשמאוד מפתה לבוא לאיזה בחורה מורעלת בתחנה מרכזית ולהגיד לה "היי, אני משרת ב -X" או לצאת עם חולצת צוות למועדון או לים. שלא תבינו לא נכון- אני גאה ביחידה שלי ובמה שאני עושה, אבל צניעות זה להיות גאה במה שאתה עושה בלי צורך שאחרים יהיו גאים בך גם. מקווה שהעברתי את הפואנטה.

ודבר אחרון - מה נבהלתם מלהיות קצת על האגרופים? אפילו כשעושים את זה על חצץ בגשם שוטף, זה עדיין לא נחשב דבר "קשה". מי שיגיע לאן שיגיע, ילמד ש"קשה" זאת אחת המילים הכי נזילות ויחסיות שיש בצבא. תמיד תגידו לעצמכם "אה, זאת רק ההתחלה.." (אפילו בשלוש בבוקר, אחרי תרגולת פשיטה של שלוש שעות, עם מינימי, וסט מלא, ובחור של 76 קילו על הכתפיים, בעליה הכי בוצית והכי תלולה שהצליחו למצוא בכל רמת הגולן..)

מה אתם מזיינים לה תשכל?! ו Yoni 18 / מתגייסים ו 13:13 | 02/11/02


טל - יוצאים לקורס בקל"צ (פוול כוסיות!) שבמתקן אדם. הקורס נפתח ככה: כל חודשיים בערך נפתח קורס צלפים, ועל כל שני קורסי-צליפם שנפתחים נפתח קורס מדריכי (ובעיקר מדריכות!) קל"צ. סבבה עד כאן?

לגבי שאר הויכוח- 24 לא פוגע בשיט ב 1200. אם חבר שלך אומר שהוא "יכול לירות ל1200 מטר" הוא צודק, אבל תשאל אותו מה הסיכוי שלו לפגוע לי בראש מכל טווח שמעל קילומטר.. ולידיעה- צלף זה לא רובאי ולא קלע- אם צלף לא יכול לפגוע בנק´ ספיציפית (כמו ראש) הוא לא מדווח שוט (יעני לא יכול לירות). זה לא קלע או רובאי, שיורה לי בפלאחים מ 300- מכוון לראש, פוגע ברגליים אבל העיקר אומר "פגעתי" (לא משנה- קטע אישי שלי).

עוד כוכב כתב שה24 זה ס.ר 99- זה לא , ס.ר. זה רובה אחר לגמרי ואין אותו בחי"ר רגיל.

• לצבא אין כסף בשיט..ו Yoni 18 / מתגייסים ו 12:55 | 02/11/02


דברים כמו שעונים מיוחדים, כובעים, פליזים, מעילים וכו´ וכו´ הצבא לא קונה לשום יחידה, זה בא מתרומות בעיקר. למשל חברת "עדי" (פרסום סמוי!) מאמצת את היחידות המיוחדות של חיל אויר (עד כמה שידוע לי) והיא תורמת מתוך רצון טוב (אני מניח). אני יודע שיחידות כמו דובדבן פלס"רים והשייטת מקבלות תרומות מחברות כמו נייק, המשביר ופוקס, שזה לא פחות שווה.
מה שכן - יש כמה פעמים בשנה תחרויות ליחידות מיוחדות (השבוע היתה) בכל מיני נושאים, והפרסים הם (חוץ מיוקרה) גם כסף, שמשתמשים בו בדיוק לדברים האלה. אגב, בוא נגיד שבשביל הנעלי הייטק הבאות שלי אני לא אפתח ארנק..

תקשיבו Yoni 18 / מתגייסים ו 13:19 | 01/11/02


אני צעיר וצ´ונג מת, אבל עדיין יודע על מה אני מדבר. אתה ממליץ לקנות כיסויי שעון פלצניים וענקיים, במקום לתפור חתיכת גומי הפעלה שגם מחזיקה בכל זחילה וכל מכה, גם לא עושה רעש ומסורבלת, וגם הכי פשוטה לכנה. אתה ממליץ לקנות רצועה לנשק (תן לי לנחש- רצועה שחורה עם הקליפסים מן הסתם, להתלהבות הכללית) בריקושט (אז אל תגיד לי "מה קשור ריקושט). אני אומר שוב- כל מה שאתם צריכים בצבא, או שתקבלו (נכון שלא בכל היחידות יש את אותה כמות ואותו ציוד, אבל מה לכל מקום יש את מה שצריכים בו), או שתכינו/תשיגו מחברים. לקנות זה שיא הצעירות ושיא הצ´ונגיות, וגם זה לא שווה את הכסף. רוצה ויכוח? סבבה- בוא תן לי סיבה אחת למה לקנות רצועה לנשק, ובמה היא יותר טובה מהרצועה הירוקה של צהל.

אף אחד לא רואה אף אחד לא שומע -ו Yoni 18 / מתגייסים ו 12:06 | 01/11/02


ברוכים הבאים לשטח מאה"..

אחד המקומות הזכורים פחות, ואני חוזר פחות לטובה, ואני הייתי שם בדיוק ארבעה ימים (ויותר רלוונטי- ארבעה לילות..)

זה לא מקום כיף- נקודה.

ולגבי השאלה "מה זה"- זה שטח אימונים, שבעקרון משמש כמתקן אימונים המרכזי של פלס"ר גולני, ויחידות מיוחדות אחרות באות לעשות שם תירגולות ואימונים ספיציפיים.

שפצוריםו Yoni 18 / מתגייסים ו 11:54 | 01/11/02


יש בערך מיליון מאתיים ושש שיטות וסוגי שפצורים בצבא, והעקרון המנחה הוא שכל צוד לחימה שיש עליך, כולל הכל, חייב להיות משופצר. הרעיון בשפצור זה לא כמו "שיפור צורה" כמו בקיצור, אלא איבטוח- כלומר כדי למנוע ממשהו ליפול וללכת לאיבוד בשטח, כל דבר חייב להיות מאובטח ומחובר למשהו אחר. מהר מאוד זה יהפוך למטרד נוראי ויצא לך מכל החורים, אבל תדע לך שמנסיון זה נטו מקצועיות ואני חותם לך שכמה שתגיע ליחידה יותר טובה- ככה תידרש לשפצר יותר דברים, יותר חזק ויותר טוב. אי אפשר לכתוב לך פה את כל סוגי השפצורים כי יש באמת איזה מליון (פשוט כ-ל ד-ב-ר משופצר) אבל הדגשים הם שריפת קשרים (שלא יהיו שוונצים), אסטתיות (זה גם צריך להיראות טוב), נוחות (יש שפצורים שמורידים מהיעילות של הציוד) והשחרה.

דבר שני חשוב- אל תהיה הומו שקונה רצועה לנשק! אל תהיה הומו- נקודה. זה נטו צעירות, פעירות ופלצנות. ככל שיש עליך יותר ציוד מריקושט- אתה יותר צעיר/פעור/פלצן/פראייר, ופחות מקצועי. מה שצריך ויתנו לך, ופינוקים קטנים אתה יכול להכין לבד (למשל כיסוי לשעון מגומי הפעלה)

פוחדים מזריקות? חכו לתרגולי חובשיםו Yoni 18 / מתגייסים ו 15:35 | 25/10/02


אני שמח לבשר לכם שבאמת אין לכם מה לדאוג- הזריקות בבקו"ם זה פחות מעקיצה של שועל - אבל על עירוי שמעתם? לפני ארבעה ימים היה לנו תרגול חובשים, וכל אחד (חוץ מהחובשים ימח שמם) קיבל שתי החדרות- אחת בכל יד. עכשיו למי שעוד לא יודע- מחט של עירוי של לא מחט של זריקה.. לא בובה- בעירוי משתמשים ב"וונפלון"- שזה מחט של 7 סנטימטר שאשכרה אפשר להסתכל דרכה. אם מישהו פה ראה פעם כזה דבר הוא יוכל לאשר.. קיצר- זה דבר שאני אישית עוד לא הצלחתי להתרגל אליו.. שלא לדבר על ח.ע.

קיצר- חממו את הורידים

WHO DARES WINS


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
oplo
חבר מתאריך 3.2.04
419 הודעות
05.08.04, 21:01
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   90. זה פשוט טרוף הקטע של ה 100 דקות על אגרופים... 
בתגובה להודעה מספר 89
 
   הכוונה היא למצב 2 שהיד קמוצה נכון?


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
מר בחור
חבר מתאריך 6.7.04
394 הודעות
05.08.04, 21:12
לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   91. אני לא יודע... 
בתגובה להודעה מספר 90
 
מה זה יד קמוצה,אבל אם אתה מתכוון מצב 2,על אגרופים סגורים אז כן.

חלום-שלדג,מטכ"ל,אגוז
מציאות-צה"ל אוהב לדפוק בעלי מוטיבציה


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
Black_ Hawk
חבר מתאריך 8.7.04
48 הודעות
05.08.04, 22:32
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך לחץ להוספת המשתמש לרשימת הICQ שלך  
   92. יש לך במקרה הודעות שלו על לפני המסלול 
בתגובה להודעה מספר 91
 
   הגיבוש וכאלה?


ענבלים במרעה ושריקות,ושדה בזהב עד ערב
דומיית בארות ירוקות,מרחבים שלי ודרך

העצים שעלו מן הטל,נוצצים מזכוכית ומתכת
ולהביט לא אחדל,ולנשום לא אחדל,
ואמות ואוסיף ללכת
"אין לי ארץ אחרת -גם אם אדמתי בוערת"


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
flatfoot
חבר מתאריך 31.7.03
529 הודעות
05.08.04, 23:07
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   93. יש הרבה... 
בתגובה להודעה מספר 92
 
   איך יוני הגיע למה שהגיע זה די מסובך גם אני לא הבנתי את זה כל כך.
עכשיו יש את המאמר הזה
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/articles.asp?id=164&art_id=397
זה גיבוש מטכ"ל שאותו יוני לא עבר.

ויוני הוא גם חתיך משהו BEST

http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/forumArticles.asp?id=164&t_name=t_164&catName=עם%20כניסתך%20לצבא

WHO DARES WINS


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
flatfoot
חבר מתאריך 31.7.03
529 הודעות
05.08.04, 23:21
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   94. זוכרים את הכתבה במעריב על מגלן? 
בתגובה להודעה מספר 0
 
   עבר עריכה לאחרונה בתאריך 05.08.04 בשעה 23:34
 

אחד החבר'ה פירסם את התמונה הזו והדבר העלה את חמתו של יוני, זו התוצאה:

פפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפ.....ו Yoni 20 / מתגייסים ו 14:56 | 08/05/04


"השבוע בבתי הקולנוע:"

הלהיט החדש של הקיץ, שובר הקופות המטורף!
הסרט מגלן יוצאת מן הסרט. בכיכובם של טום קרוז, יעל בר זוהר ודובי גל בתפקיד הסיכה.

לעשרת הצופים הראשונים יחולקו חינם סטיקרים, חולצות, כובעים, סיכול לוחם ואמר"לים דור ד'. בואו בהמונכם.

בקרוב: אתם בבית בוחרים את לוחמי מגלן! בתכנית הריאליטי החדשה של ערוץ -212- בלווין, תוכלו לצפות בחיילים במהלך המסלול! ניווטים, תרגילים, אהבות בגידות ושקרים.. הצופה בבית יוכל להדיח את המסלוליסטים בהודעות SMS. שלושת המסלוליסטים שיגיעו לשלב הסופי יזכו במנוי שנתי לבלוקבאסטר, סופ"ש בדימונה, והזדמנות לרדת מחזור ולהשתתפף גם בעונה הבאה!


אל תחמיצו


דני אל תדאגו Yoni 20 / מתגייסים ו 15:06 | 08/05/04


אם הקהל יצביע עבורך דודו טופז יממן לך ניתוח יקר בחו"ל ואתה תשוב לעונה הבאה. כמו כן תוכל גם להשתתף בתוכנית הלקט המעולה:

212, שנ"ע 2003-2004 ה-מ-י-ט-ב:
ובסרט המרגש בחזרה אל הבא"ח. מסע שורשים דוקומנטרי מזעזע.

וכמובן בתכנית הלקט השניה: מגלן- הרגעים הגדולים בהנחיית צביקה הדר ויו"ר נעמ"ת.

זה לא הסמל!ו Yoni 20 / מתגייסים ו 18:39 | 08/05/04


זה הפוסטר של הסרט.

לשנת הלימודים הבאה כולכם מוזמנים לרכוש את יומן 212 בתוספת חתימות של מפקד היחידה ויהודה לוי חינם חינם!

*מצורף בזאת סטיקר מהודר מתנה אותו כן ניתן להשיג בחנויות והוא מחולק חינם ע"י חיילי היחידה בכל תחנת דלק מוכרת.

*יש להדגיש שהירידה פה זה לא על מגלן אלה על ההמולה התקשורתית סביב הכוחות המיוחדים, כנ"ל לגבי הקטע על השייטת.

וכדי להדגיש את הנקודה אני אביא ציטוט של יוני מאותו יום בו הוא כתב את מה שהוא כתב:

טוב טוב בואו לא נגזים בסדר?ו Yoni 20 / מתגייסים ו 21:36 | 21/11/03


הם לא "בלאי" ורצוי שתפסיקו לקרוא פה ליחידות "בלאי", בעיקר אלה ממכם שעדיין בבית, או לחילופין בתיכון. אף יחידה היא לא בלאי ובטח שלא מגלן. אני לא בא בקטע של "תהיו פוליטיקלי קורקט" או משהו כזה, שלא תבינו לא נכון. אבל אני לא חושב שלמישהו ממכם יש איזה זכות להגיד את זה.

הם לא רק מצלמים מבצעים, ולא הפכו לג'ובניקים, ואל תזיין ת'מוח. הבעיה של יחידה כמו מגלן זה שהיא הוקמה ונבנתה סביב יעוד מסויים. בהתאם ליעוד שלה נבנה גם מסלול ההכשרה של היחידה והתו"ל שלה. היעוד שלה הוא מעניין וחשוב, אבל לא יכול לבוא לידי ביטוי בלחימה בשטחים יותר מידי, אז קודם כל הם עושים את מה שהם כן יכולים לעשות שקשור ליעוד שלהם (אם זה למשל תצפיות מתקדמות ודברים דומים), ודבר שני הם כן יוצאים לפעמים למבצעים בשטחים. פשוט לא בתדירות כמו הפלס"רים, כי היעוד של הפלסרים כן בא לידי ביטוי בלחימה הנוכחית, ולכן יש להם יותר עבודה.

כנ"ל:
יריבות בין היחידות?ו Yoni 20 ו 19:49 | 08/05/04


תקשיב אחי, גם בכתבה לא התיימרו ליצור שום יריבות. כולה היתה פעם יריבות על המשימות של הפיקוד בלבנון.. אין שום יריבות בין היחידות כי אין שום השוואה ביניהן.

זה כמו שאני אגיד שלשייטת יש יריבות עם היחידה לבטחון נמלים או עם שייטת הצוללות. זה שני דברים שונים לגמרי שאין השוואה בינהם.


(נכון שפירסמתי את זה כבר, אבל אני אני מפרסם את זה שוב להדגיש את הנושא)

WHO DARES WINS


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
Black_ Hawk
חבר מתאריך 8.7.04
48 הודעות
06.08.04, 00:15
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך לחץ להוספת המשתמש לרשימת הICQ שלך  
   95. אולי יותר משהו בסביבת 
בתגובה להודעה מספר 94
 
   גיבוש שלדג תחילת המסלול או עוד לפניח איך הוא הגיעה?


ענבלים במרעה ושריקות,ושדה בזהב עד ערב
דומיית בארות ירוקות,מרחבים שלי ודרך

העצים שעלו מן הטל,נוצצים מזכוכית ומתכת
ולהביט לא אחדל,ולנשום לא אחדל,
ואמות ואוסיף ללכת
"אין לי ארץ אחרת -גם אם אדמתי בוערת"


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
miNO
חבר מתאריך 30.7.04
185 הודעות
06.08.04, 01:00
לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   96. שינה לי ת'פרספקטיבה =] 
בתגובה להודעה מספר 0
 
   כל הכבוד =]


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
חסר בית
חבר מתאריך 26.7.04
274 הודעות
06.08.04, 12:34
לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   98. אין לי מה להגיד לך חוץ מתודה 
בתגובה להודעה מספר 0
 
   אתה גדול אחי ותמסור את זה גם ליוני


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
SOF
חבר מתאריך 19.1.04
85 הודעות
06.08.04, 13:27
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך לחץ להוספת המשתמש לרשימת הICQ שלך  
   99. בהחלט גדול! 
בתגובה להודעה מספר 98
 
אמרתי את זה כבר המון פעמים בדיון הזה, אבל אני אגיד שוב, תודה רבה!

תגיד, יוני יכול להגיב פה איזה פעם...? מענין יהיה לדבר איתו.

הטובים לטיס !!!


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
מר בחור
חבר מתאריך 6.7.04
394 הודעות
06.08.04, 17:10
לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   100. אל תחיה... 
בתגובה להודעה מספר 99
 
בסרט שהוא יוכל לספר לך דברים על היחידה.
מקסימום שהוא יגיד פה זה איך כדי להתכונן לזה.

חלום-שלדג,מטכ"ל,אגוז
מציאות-צה"ל אוהב לדפוק בעלי מוטיבציה


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
flatfoot
חבר מתאריך 31.7.03
529 הודעות
06.08.04, 18:02
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   101. טרי ישר מהתנור 
בתגובה להודעה מספר 0
 
   שירשור תמונות שקיעה וזריחה ו Yoni 20 13:40 | 06/08/04


לבקשתכם (!)


נתחיל מאחת שאני אוהב במיוחד למרות שהיא לא שלי (שימו לב: זהו הצלף המצוי. בתמונות הבאות תראו למה טוב להיות צלף לעומת תפקידים אחרים (רמז: הוא יושב)

בדיקות טווחים לאור השקיעה

זאת כבר סתם פוזה. 6 אנשים שאין להם מה לעשות חוץ מלעשות פוזות למצלמה (שני משמאל, ב"תלה חיזבאללה")

שקיעה נוגה... "עבור"ו Yoni 20 13:52 | 06/08/04


מימין, עם כאפיה (עם הדפס של מעויינים אדומים על רקע לבן, כמה מקורי) שקניתי בשוק בדליה לפני שנה.

וההכי יפה מכולם (זריחה דווקא)ו Yoni 20 ו 13:55 | 06/08/04


לקראת סוף תרגיל של שבועיים, אס"ק רציני

(שני מימין, עם אותה כאפיה על הראש)

זה לא אני מצלם..ו Yoni 20 ו 14:03 | 06/08/04


איך אני יכול גם לצלם וגם להיות בתמונה?


תכלס זאת טכניקה די פשוטה. הוא פשוט מחכה לשעה עם צבע יפה בשמיים, מכבה פלאש במצלמה ומתכופף או תופס אותנו ככה שאנחנו חוצים קו רקיע.. ואז יוצאת כזאת תמונת "צלליות".. נכון האחרונה הכי יפה?

מר לוחם בחור"? אתה יכול לקרוא ליו Yoni 20 ו 14:16 | 06/08/04


"אדון אפרסק עם נמשים" זה יותר יחמיא לי.

מצלם את זה קצין לא מהיחידה, והוא מתלווה אלינו לחלק לאימונים מסויימים כצופה מטעם מחלקת מבצעים של ח"א כדי לדווח להם שמה בבור איך מתקדמות ההכנות למה שאנחנו עובדים עליו (שאנחנו כמובן, לא יודעים בדיוק מהו). ככה זה בחיל אויר. יש קצין מיוחד שאחראי על הפרוייקט הזה, קצין מיוחד שאחראי לבוא מידי פעם לראות את התרגילים, קצין מיוחד שאחראי על העוגיות וכו'.
בנוסף לזה האורן הזה גם צלם חובב ומביא מצלמה לכל מקום. וגם הוא בחור על הכיפאק. הוא פוגש אותנו בכל מיני נקודות, שואל שאלות, מנסה להבין, ואז מחלק לנו סוכריות גומי, שגם אותן הוא סוחב לכל מקום.

(*כאפיה)זה פריט לבוש סטנדרטיו Yoni 20 ו 14:28 | 06/08/04


אצלי על הראש. הרוב סתם הולכים עם מצנפות, פשוט בשביל הצל וגם קצת בשביל לשבור צורה (אני מדבר על תנועה בפטרול, לא על מצב של הסתוואות או משהו כזה, שאז כבר יותר משקיעים).. פשוט כשאתה הולך במקומות האלה יש תמיד סופות חול ואבק אז אנשים שמים מצנפות עם מסיכות כאלה (העליתי פה פעם תמונות של זה). אני אישית מעדיף לקשור את הכאפיה שלי על הפנים כמו מחבל.. הכי מאוורר והכי נעים.

אגב אתם יכולים לראות שבחלק מהתמונות יש חלק עם קסדה וחלק בלי. זה בגלל שהאנשים עם הקסדה הולכים עם אמר"ל שנקרא "עדי" (מנהלים זה בסדר זה לא סודי) והוא מתלבש על הקסדות מקדימה, ויש לו מין מסילה קפיצית, שמאפשרת ללכת איתו למעלה ולהוריד אותו על העיניים מתי שרוצים.

WHO DARES WINS


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
oplo
חבר מתאריך 3.2.04
419 הודעות
06.08.04, 18:20
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   102. נהדר 
בתגובה להודעה מספר 101
 
   תמשיך עם ההודעות האלה...ממש מעניין


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
חסר בית
חבר מתאריך 26.7.04
274 הודעות
06.08.04, 18:57
לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   103. אחי שאל אותו אם הם יכולים ללכת עם משקפי שמש (ל"ת)  
בתגובה להודעה מספר 101
 
  


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
flatfoot
חבר מתאריך 31.7.03
529 הודעות
06.08.04, 19:06
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   104. מזתומרת ללכת עם משקפי שמש? 
בתגובה להודעה מספר 103
 
   בפעילות מבצעית או סתם ככה?
אני מניח שאי אפשר ללכת עם משקפיים בפעילות מבצעית מהסיבה הפשוטה שהמשקפיים בוהקות ומחזירות אור.

אני מניח שיש תנאים מסויימים שמאפשרים שימוש במשקפיים כמו תנאי שלג או מדבר. (וגם לא כל הזמן)


מצד שלישי עם משקפיים אתה נראה טוב, וזה לא פחות חשוב.

WHO DARES WINS


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
חסר בית
חבר מתאריך 26.7.04
274 הודעות
06.08.04, 20:12
לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   105. אז תשאל אותו בבקשה אחי 
בתגובה להודעה מספר 104
 
   כמו שהוא הולך עם כובע אז אולי אפשר גם עם משקפי שמש


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
flatfoot
חבר מתאריך 31.7.03
529 הודעות
08.08.04, 04:59
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   106. המשך... 
בתגובה להודעה מספר 0
 
   המפק"צ מסלול שלנו היה קצת משוגעו Yoni 20 ו 22:48 | 06/08/04


אנגלי מטורף עם מבטא ורגישות לפואטיקה.. היה מסיים כל מסע רציני או מסכם באיזה שיר, והיה מפציר בנו להפסיק לקרוא בלייזר הגה ומוטו ולקרוא קצת אלתרמן ונתן יונתן..

הוא היה בנאדם מאוד מיוחד.

אני לא ממש בטוח שהבנתי.. צלפים:ו Yoni 20 ו 15:24 | 07/08/04


התכוונת מה עושה הצלף כשהכוח מטהר מבנה? בשלב ההתגנבות לבית הצלפים עולים על בתים סמוכים או תופסים עמדות שמשקיפות על הבית, ומתצפתים/מאבטחים את כל הכניסות/חלונות ואת הסמטאות שמובילות לבית, כדי שאף אחד לא יוכל להפתיע את הכוח אחרי שהוא בתוך המבנה, זה נקרא "לסגור" את הכוח, או לסגור את המבנה/זיג/רחוב בשביל הכוח.
במשימות של בני ערובה התפקיד שלהם דומה: הם לא פורצים למבנה אלא תופסים עמדות תצפית טובות ו"סוגרים" את כל החלונות, הגג וכו'.
מצד שני צלף הוא קודם כל לוחם כמו כולם ורק אחר כך צלף, ככה שאם צריכים עוד אנשים לכוח הפריצה (מה שלא סביר כי חוליות טיהור הן לרוב קטנות יחסית) אפשר פשוט לוותר על צלף אחד ולצרף אותו לכוח שבתוך הבית.

מקווה שזה הסביר לך

עוד תמונהו Yoni 20 ו 21:21 | 07/08/04


(אני) משמאל, כמו אדיוט מסתיר עם יד ימין את הפנים (קצת קשה לראות).. לא ידעתי שהוא מצלם צלליות הבחור לידי הוא עצור פלסטינאי..

סתם סתם, מפתיע אבל הוא מכוחותינו

*האם זה RPG?

כן, עם שיפור חיל אוירי ידוע למניעתו Yoni 20 ו 21:29 | 07/08/04


כוויה בישבן והתכת הנעליים

זה 7, ודבר שני יש RPG כי הוא עושהו Yoni 20 22:51 07/08/04


עבודה טובה עד עכשיו.
נכון שיש יותר מתוחכמים ממנו להרים טנקים, אבל הם גם הרבה יותר כבדים' יקרים מסורבלים ועדינים ממנו. הנ"ט האישי שלנו הוא לאו שיש לכל אחד במנשא אבל בסופו של דבר ה RPG הוא תחליף אימונים מצויין. באימונים אם יורים נ"ט רטוב אנחנו יורים לרוב RPG כי זה הכל תחמושת שלל ולא חוסכים בה. חוץ מזה, יש תרחישים שאתה תיקח RPG מאותה סיבה שתיקח קלאצ' ולא M 16.

ועוד אחת יפהו Yoni 20 ו 21:23 | 07/08/04


יש תמונה דומה של היחידה שאתם בטח מכירים (אותו סיפור אבל בדיונות ובצהריים) אז הנה אחת חדשה שבטח עוד לא ראיתם.

10 נקודות לראשון שמזהה אותי (רמז, את הטייס אני בטח לא, הוא יודע חשבון טוב)

אולי אפשר להשתמש בהן כמאורהו Yoni 20 ו 00:29 | 08/08/04


לתולעי משי, או לגזור אותן ולהכין מהן קסילופון עם שרוכים

נ.ב. אין זכויות יוצרים מי שרוצה שיעשה איתן מה שהוא רוצה (הצעה נוספת: שולחן כביה דק ונמוך במיוחד )


די די אחי אין צורך... אני רציניו Yoni 20 ו 01:14 | 08/08/04


זה מחמיא והכל אבל אל תגיד על מישהו שהוא כלי בגלל תמונה מחורבנת, לא משנה מה רואים בה? אולי אני נבלה שדורך על נמלים בכוונה ובועט לילדים את הכדור לכביש? אני לא, אבל סתם תחשוב על זה.

ועם הטייסים היחסים בסדר, הם קצת מפקדי הטיסה והם אחראים שנגיע, לך אין שום מעורבות בכל הקטע האוירי, אתה סתם מטען שמחכה לרדת. הם מתחלפים אבל עם הזמן מכירים את רובם

WHO DARES WINS


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
מר בחור
חבר מתאריך 6.7.04
394 הודעות
08.08.04, 08:49
לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   107. אבל איך אפשר... 
בתגובה להודעה מספר 106
 
להפסיק לקראו בלייזר???
זה בערך המגזין הכי טוב שיש כיום בשוק.
יש בו כל מה שגבר "מזרחי" צריך: מכונית,נשקים וכמובן הכי חשוב-בחורות עם לבוש מינימלי.

חלום-שלדג,מטכ"ל,אגוז
מציאות-צה"ל אוהב לדפוק בעלי מוטיבציה


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
flatfoot
חבר מתאריך 31.7.03
529 הודעות
09.08.04, 21:57
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   108. ........... 
בתגובה להודעה מספר 0
 
   עבר עריכה לאחרונה בתאריך 09.08.04 בשעה 22:02
 
דניאל הוא דווקא ממש צודק..ו Yoni 20 / מתגייסים ו 13:14 | 08/08/04


ויוכל להיות שפגשת הרבה אנשים מכל מיני יחידות, שסיימו מסלול, ופשוט לא ידעת.. אתה יכול לשבת לידם באוטובוס או לרקוד לידם במסיבה, והם נראים כמו כל אחד אחר, אתה יודע..

בכל אופן, עוד תמונה (שלי, אני מעלה רק תמונות שלי כי אני הכי יפה בצוות

והשאלה הידועה: איך קמים ממחסה בסיור? כמו שקיפוד מזיין (הסבר בתמונה למי שלא ניחש)

לאט ובזהירות ...

סוף סוף שאלה ענייניתו Yoni 18 / מתגייסים ו 10:11 | 25/10/02


אחי אני מה זה לא מומחה לתזונה, אבל אני יכול לעזור לך אולי קצת ולספר לך איך הארוחות שלנו מורכבות:
קודם כל, מקפידים איתנו כמה שאפשר (יש אימונים שמקפידים על ההיפך.. על לפחות 3 ארוחות ביום (בוקר צהריים ערב) + פריסות כל זמן שאפשר (פריסה זה ארוחה קלה על המקום).

נגיד שאנחנו בבסיס- אז נגיד בשש וחצי ארוחת בוקר (אתה אחרי מד"ס והבטן כבר רגילה לאכול מוקדם אז אתה כבר רעב) יש בדר"כ

- חביתה עם ירקות/ביצת עין/חביתה עם גבינה צהובה/ביצים קשות
-סלט ירקות מפוצץ במלפפון וחסה
-גבינה לבנה רזה וגבינה בולגרית שמנה (באחוזי שומן כמובן)
-לחם או פיתות
-ממרחים כמו שוקולד/מרגרינה/ריבה/חמאת בוטנים

בערך באחת בצהריים אתה נכנס לארוח"צ:
-מנה עיקרית: עוף/המבורגר/שניצלים/צלי בקר/חביתה עם חתיכות עוף/קציצות
-תוספת: צ´יפס (לרוב), טונה, פסטות עם רוטב, תפוחי אדמה שלמים/ירקות מאודים/ פתיתים
-סלטים עם הרבה ירקות ירוקים והמון גזר ועגבניה
-מנה אחרונה- פירות

ובאיזה שבע שמונה אתה נכנס לארוחת ערב:
- פסטות
- שניצלים או בשר כמו בארוחת צהריים (נדיר, כי אחורת ערב היא כמעט תמיד חלבית)
- מטוגנים שונים
- סלטים
- בורקסים

ותמיד עם כל ארוחה יש כמובן לחם או פיתות (לרוב לחם) עם חומוס/טחינה/חצילים/סלט טורקי

בפריסות יש כמעט תמיד אותו דבר- לחם, גבינות, שוקולד, פירות ושוקו.


תודה שזה תפריט טוב, שהקטע בו הוא שהוא מפוצץ בחלבונים ופחמימות, אז קח בחשבון שהוא מתאים למי שעושה פעילות גופנית מאומצת רוב היום, וצריך הרבה מהדברים האלה, לא בטוח שאתה צריך כאלה כמויות כרגע.

מקווה שעזרתי למרות האורך

שלושה דברים חשובים:

א. חטיבת החיאמ"כ על כל גדודיה מבצעת מסע כומתה עם סיום הטירונות של 45+5. זה נכון וככה זה.

ב. בנוגע למסע כומתה של שייטת ומטכ"ל- ככה:
1. מטכ"ל עושים מסע כומתה עם שאר הצנחנים עד כמה שידוע לי, אין בעיה לברר את זה.
2. החבר´ה של השייטת שייכים לחיל הים, והם מקבלים את הכומתה כבר בבקו"ם (כמו החבר´ה של יחידה אחרת ). ככה שמסע לקבלת כומתה הם לא עושים, אבל הם כן עושים את המסע 60 של שאר הנחלאווים, פשוט בשביל המסע עצמו.

ג. יש מסע 40X40X40, זאת לא אגדה. לא בטוח בדיוק באיזה שלב של המסלול עושים אותו היום, יכול להיות שזה במסכם (כלומר מסע סיכה), וכן- זה 40% ממשקל גוף - נשמע קל? זה שואה (מנסיון)

WHO DARES WINS


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
stinger360
חבר מתאריך 15.5.04
190 הודעות
09.08.04, 22:17
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   109. קיבלת תשובה לשאלה שלך? 
בתגובה להודעה מספר 108
 
   ששאלת בתפוז, למה הוא עם מטול שהוא מקלען?
ועוד דבר, וזה למי שמבין (שאלתי את השאלה גם בפורום צו"ב) הגיוני שלכל אחד יש לאו במנשא? למה לכל אחד?


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
flatfoot
חבר מתאריך 31.7.03
529 הודעות
09.08.04, 22:44
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   110. לא קיבלתי תשובה 
בתגובה להודעה מספר 109
 
   למה לכל אחד יש לאו?
שיהיה... לא יועיל לא יזיק
זה עוד כח אש די רציני, זה קל וגם אחרי השימוש נפטרים ממנו ואין צורך לסחוב אותו כמו RPG או כל מטול אחר.

WHO DARES WINS


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
Itay23
חבר מתאריך 9.5.04
58 הודעות
10.08.04, 00:38
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   111. לאו... 
בתגובה להודעה מספר 110
 
   דבר ראשון, לאו זה הרבה דברים, אבל כח אש רציני זה ממש ממש ממש לא!
דבר שני, הוא באמת קל וחד פעמי.
לכל צוות (בסיירות) (לגבי גדודי חי"ר וחירמ"כ אני לא יודע איך זה מתחלק)
יש את הלאוויסט שסוחב 3 טילי לאו...
הבעיה בטילי לאו, היא שיש להם 66.6666666% נפל.
או במילים אחרות, רק אחד מכל שלושה באמת ירה במקרה הצורך.

בעת מלחמה, כל חייל מקבל טיל לאו
(ואני מאמין שזה תקף לגבי פעילות מבצעית של יחידות מעבר לקווי אויב)


מקווה שזה עשה סדר


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
flatfoot
חבר מתאריך 31.7.03
529 הודעות
10.08.04, 04:37
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   118. תראה... 
בתגובה להודעה מספר 111
 
   אמרתי שלאו הוא עוד יכולת התמודדות לצוות מול רק"מ קל ורכבים. (טוב אולי לא במילים האלה) אבל לא אמרתי שזה כח אש של מרכבה סימן 4.

WHO DARES WINS


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
מר בחור
חבר מתאריך 6.7.04
394 הודעות
10.08.04, 01:14
לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   112. אני חייב לומר... 
בתגובה להודעה מספר 0
 
הדיון הזה,זה אשכרה דיון הערצה ליוני.

חלום-שלדג,מטכ"ל,אגוז
מציאות-צה"ל אוהב לדפוק בעלי מוטיבציה


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
dando
חבר מתאריך 7.8.04
70 הודעות
10.08.04, 01:18
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   113. וואלה מגיע לו לבחור,אחלה בן אדם (ל"ת)  
בתגובה להודעה מספר 112
 
  


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
מר בחור
חבר מתאריך 6.7.04
394 הודעות
10.08.04, 01:38
לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   114. אתה מכיר אותו אישית... 
בתגובה להודעה מספר 113
 
עבר עריכה לאחרונה בתאריך 10.08.04 בשעה 01:39
 
שאתה אומר שהוא אחלה בנאדם???
תראה נכון שמגיע לבנאדם קרדיט,הוא אחרי הכל אבל קורס שהרבה אנשים לא מצליחים לגמור,אבל לא יותר מזה.
תראה אולי הוא פשוט חרא של בנאדם חשבתה על זה???
סבבה אין לי בעיה שאתם נותנים לו קרדיט על זה שהוא גמר את המסלול והכל ומגיע לו,אבל לא צריך להגזים אם זה.

חלום-שלדג,מטכ"ל,אגוז
מציאות-צה"ל אוהב לדפוק בעלי מוטיבציה


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
flatfoot
חבר מתאריך 31.7.03
529 הודעות
10.08.04, 04:09
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   115. מר בחור החביב..... 
בתגובה להודעה מספר 114
 
   עבר עריכה לאחרונה בתאריך 10.08.04 בשעה 04:16
 
הדיון הזה הוא הרבה דברים דיון הערצה ליוני זה לא.

מהסיבה הפשוטה שהתת דיונים שהם תוצאה של הטקסט לא עוסקים בבחור עצמו.
אנחנו לא דנים פה על איזה קונדישנר הוא משתמש, איך קוראים לחברה שלו ומה הוא חושב על ניסויים בבעלי חיים.

שים לב שכל התת דיונים עוסקים בנושאים עיניניים או נגזרות של הטקסט.
(השימוש בלאו,קמ"ש,ניווטים, ואפילו השאלה שלך על המשקפיים)

השתדלתי לא להביא הודעות אישיות שלו שבו הוא מביע את דעתו על משהו, אלה רק הודעות עם תוכן עניני. הבאתי הודעות אישיות שלו מהסיבה הפשוטה שבחלק מהן הוא נותן פרספקטיבה שונה על דברים או סתם דיעה של מישהו שעשה דברים ומבין עיניין. (הוא כתב הרבה יותר ממה שאתה רואה פה, כמו שאמרתי הבאתי הודעות עם תוכן רלוונטי בלבד)

אני לא מבין מה אתה רוצה לומר בהודעה הזו שלך... שאני אפסיק להביא לפה טקסטים ותמונות? מה התמונות לא יפות? הטקסט לא מעניין? הציורים לא מצחיקים?
אני רואה שהקפדת להגיב לכמעט כל מידע שפירסמתי ואני מניח מזה שאתה "צופה נלהב" של האשכול הזה (ואין שום דבר רע בזה, אחרי הכל יש פה חומר באמת מעניין!)


ואני גם זוכר את המסר שלך בהתחלה...וגם החתימה שלך.
תראה אתה לא חייב להיות מושפע מכל מיני דברים שקראת בפורומים אחרים.
נכון שבמבט ראשוני זה נראה כמו איזה מין מקדש לבחור, אבל כותבים את זה רק אנשים שלא קראו את הטקסט או שמקנאים או לא יודע מה.

תאמר לי אישית איפה יש הגזמה במשהו.

WHO DARES WINS


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
ThE-eNiGmA
חבר מתאריך 1.11.03
896 הודעות
10.08.04, 04:14
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   116. אחי אתה עושה עבודת קודש :) 
בתגובה להודעה מספר 115
 
תמשיך להביא לנו הודעות משובחות ומוות לקנאים!! :P


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
oplo
חבר מתאריך 3.2.04
419 הודעות
10.08.04, 04:19
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   117. וגם אם תוכל 
בתגובה להודעה מספר 115
 
   אז דווקא כן תביא הודעות אישיות שכותב יוני..כי זה מאוד מעניין ומאוד מרתק לשמוע מה הוא חושב מנקודת מבט שונה לגמרי משלנו.


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
מר בחור
חבר מתאריך 6.7.04
394 הודעות
10.08.04, 09:58
לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   119. יש בכללי משהו במה שאתה אומר... 
בתגובה להודעה מספר 115
 
אבל שם לב שיש פה הרבה הודעות שאומרות איזה כלי יוני ודברים כאלה,לזה התכוונתי.

חלום-שלדג,מטכ"ל,אגוז
מציאות-צה"ל אוהב לדפוק בעלי מוטיבציה


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
SOF
חבר מתאריך 19.1.04
85 הודעות
11.08.04, 04:04
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך לחץ להוספת המשתמש לרשימת הICQ שלך  
   120. הדיון הזה 
בתגובה להודעה מספר 115
 
הוא דיון מעולה!
תמשיך לפרסם פה דברים שיוני כתב, הם מענינים מאוד וממש מעלים את המוטיבציה (לפחות שלי) להתגיס ליחידה מובחרת.

ואם תוכל בבקשה לשאול אותו שאלה :
שמעתי ממישהו שאני מכיר שעבר קורס לוט"ר פעמיים (לא יודע למה פעמים) במסגרת היחידה שלו (מגלן) והוא אמר שמה שקורה שם זה מטורף...בין היתר הוא אמר שהוא שבר שם צלע...רציתי לדעת מה קורה במקרה של פציעות בזמן המסלול בכלל ובזמן קורס לוט"ר בפרט, כי לפי מה שהבנתי ממנו בקורס לוט"ר לא כלכך מתיחסים לתלונות של אנשים על כך שכואב להם בצורה נוראית באזור זה או אחר.

הטובים לטיס !!!


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
cereal killer
חבר מתאריך 17.1.03
648 הודעות
12.08.04, 17:42
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   121. תסלחו לי 
בתגובה להודעה מספר 120
 
אבל האם מישהו שם לב בכתבה או יודע
האם יש לו ביחידה חבר'ה משעשנים סיגריות?
תודה


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
חסר בית
חבר מתאריך 26.7.04
274 הודעות
12.08.04, 20:57
לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   122. הוא אמר שהוא (ל"ת)  
בתגובה להודעה מספר 121
 
  


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
cereal killer
חבר מתאריך 17.1.03
648 הודעות
12.08.04, 21:08
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   123. א הבנתי מה כתבת 
בתגובה להודעה מספר 122
 
מישהו מעשן?


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
חסר בית
חבר מתאריך 26.7.04
274 הודעות
12.08.04, 21:18
לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   124. סתכל בהתחלה 
בתגובה להודעה מספר 123
 
   על הניווט לבד נראה לי הוא אמר שהוא לוקח סיגריה


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
miNO
חבר מתאריך 30.7.04
185 הודעות
12.08.04, 21:24
לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   125. יש איזה קטע ש... 
בתגובה להודעה מספר 124
 
   הוא אומר שאם תלך לקרבי ממילא תתחיל לעשן - לא זוכר באיזה הקשר =\


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
flatfoot
חבר מתאריך 31.7.03
529 הודעות
13.08.04, 00:08
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   126. נראה לי שהבאתי את הקטע הזה.... 
בתגובה להודעה מספר 125
 
   עבר עריכה לאחרונה בתאריך 13.08.04 בשעה 00:10
 
אבל הוא כתב פעם שיש שניים או שלושה מעשנים רגילים בצוות ויש אותו שמעשן 3-4 סיגריות בשבוע...

כל פעם שיש תרגיל מיוחד הם קונים שלושתם ביחד חפיסה של סיגריות נחשבות(נראה לי כאמל) ובסוף התרגיל מעשנים ממנה ביחד.
(יכול להיות שיש קצת אי דיוקים במה שכתבתי)

יש גם את הקריקטורה של יוני עם הסיגריות.

בקשר לזה שגם ככה תתחילו לעשן בצבא... זה לא נכון.
אני מניח שהוא אמר את זה בצחוק או משהו...

במסגרת הכושר קרבי שהתאמנתי היה לי מדריך שהיה בלוט"ר שלא נגע בסיגריה מימיו, אפילו לא ניסה. מי שלא רוצה לעשן לא יעשן.

WHO DARES WINS


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה
flatfoot
חבר מתאריך 31.7.03
529 הודעות
13.08.04, 00:20
לחץ לשליחת EMail למשתמש לחץ לשליחת הודעה פרטית למשתמש לחץ להצגת פרופיל המשתמשלחץ להוספת משתמש זה לרשימת החברים שלך 
   127. יש את ההודעה הזו שלו 
בתגובה להודעה מספר 120
 
   טוב נעשה לכם קצת סדר..ו Yoni 18 ו 22:16 | 22/11/02


קודם כל, בקשר להוא שכתב לי "כנראה לא קראת מה כתוב ב"אייסיירת" ולכן אתה בטח מזיין את השכל" - אני אפילו לא אגיב לדברים שלך.. אני פשוט בשוק מהם עדיין..

בקשר ללוט"ר, לא חוטפים מכות ולא מקבלים מכות עם מקלות, ולא נותנים לך מכות בלי לתוכל להגיב. נקודה. אני מת לראות את הגאון שיבוא ויתווכח איתי על זה. אתה יכול לקרוא לי ג´ובניק או מתלהב או שקרן מה מה שאתה רוצה, אבל אני את הלוט"ר שלי עשיתי, ואתה את הזריקות בבקו"ם עוד לא קיבלת, אז בוא ניכנס שניה לפרופורציות. לא יודע איזה תמונות ראית או מה קראת, אבל לא "חוטפים מכות". נכון, יש הרבה אלימות וכמובן שיש את "קרבות יום חמישי" שזה החלק הכי קשה של שבוע, אבל זה ללכת מכות בקטע של אימון, וזה עם מיגונים (לא הכי אפקטיביים) וכמו שמחטיפים לך, אתה יכול להחטיף בחזרה. אין שום שלב או אימון שאתה עומד ואנשים מרביצים לך סתם. זה נקרא אימון ספיגה, וזה לא בקרב מגע וכשעושים את זה, עושים את זה מבוקר וע"י אנשים שיודעים לעשות את זה.

ואחרון חביב ל marand היקר. אני לא אריב איתך, אבל ממש חימם לי את הלב לראות אותך כותב "נתראה בשחרור עוד 4 שנים..." כי חמוד, בעוד ארבע שנים, כשאתה תקבל את פקודת השחרור שלך, אני כבר אספיק לחזור מתאילנד, להשלים סימסטר באוניברסיטה, לעוף מהאוניברסיטה ולחזור לתאילנד.. אז שוב- כנס לפרופורציות. ובקשר ל"נראה מי היה ביחידה יותר טובה" - בנאדם, אתה עושה לעצמך בושות עם משפטים אינפנטליים כאלה. אז חליק עם זה. אין לי ריב איתך או עם אף אחד אחר פה.

WHO DARES WINS


לראש ההודעה | מחק תגובה | דווח למנהל הפורום | הפוך כיוון תצוגה

שחרר | מחק | העבר לפורום אחר | מחק תגובות לובי | לפורום | האשכול הקודם | האשכול הבא


© כל הזכויות שמורות לFresh.co.il
.